Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: jante pe 15
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Imbunatatiri - Dacia SuperNova
gl01bxg2003
Am vazut recent un model frumusel de jante pe 15, zic eu ca sunt aparute relatiiv recent. Pe la ce preturi le-ati vazut prin Bucuresti sau alte orase?
vitezomanul
Daca spui si ce firma sunt poate iti spun eu cat costa, eu am avut jante pr 16 puse si venea foarte bine, cu gume de 195/40/16, nu atingeau deloc.
catalin80
uite-le aici

http://shop.altuning.ro/index.php#
gl01bxg2003
linkul ala nu-mi merge acuma ..o sa mai incerc dar poatte e pus gresit..
ce marca sunt?.. nu stiu...daca stiam le cautam si eu mai usor....dar ma gandeam ca poate au sarit in ochi cuiva... nu aveau capacele alea din mijloc puse si nu stiu de cine sunt facute... dar pe langa ele mai erau expuse niste CMS-uri cam slabute.
catalin80
nu stiu sa-ti zic ce marca sunt .
am vazut ca linkul nu mai merge , dar uite altul http://www.altuning.ro si cauta la jante aliaj. Pretul este de 95 euro/buc
gl01bxg2003
deci modelul de pe site nu sunt astea...daca te uiti mai atent un pic ai sa vezi ca alea sunt in 6 spite duble iar astea din poza in 5... deci astept in continuare raspunsuri
alexandru_alin24
suneti-mi si mie daca pun jante pe 15 pe dsn ce reper trebuie sa imi iau la cauciucuri si daca ating undeve jantele pe 15 sau daca sunt mai recomandate cele pe 14.

Multumesc
gl01bxg2003
daca pui o anvelopa cu talon mic astfel ca diametrul total al rotii sa nu fie mai mare decatt cel initial cu jante pe 13 si talon mai mare nu ar fi probleme..
daca pui anvelope foarte late s-ar putea sa atinga in aripa.
catalin80
asa e ...dar oricum seamna smile.gif
DragosP
Pentru toate prostioarele astea cu schimbatul jenților știți că trebuie să mergeți la RAR, nu?
Și nu aștept răspuns, e o întrebare retorică. wink.gif
Maff_77
cu roti pe 15 o sa atinga la orice groapa sau denivelare daca viteza o sa fie relativ mai maricica adica 50.daca tineti neaparat sa puneti roti pe 15 faceti rost de amortizoare sport si taiati si cate 2 spire din arcuri.masina o sa arate superb si nici nu o sa atinga.
gl01bxg2003
si totusi .. a mai vazut careva prin magazin modelul asta?..la ce pret?
ADY
14 mil setul in Targ in Vitan
gl01bxg2003
a mai vazut careva.eventual la pret mai bun?
thunder
Am impresia ca alea sunt jante KM, cel putin am vazut unele identice de la KM. Din pacate nu m-am uitat la pret, oricum erau pe 14"
virtualu
sa ma bag si eu ca musca in lapte.. sunt mai bune de 14 sau de 15?! huh.gif
DragosP
QUOTE(virtualu @ 9 Jun 2006, 14:48)

Nu.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.