Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lumini gen Knight Rider
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
xj39eldiablo
Salutare la toti , e prima data cand postez pe acest forum .

Tin minte decand eram mic serialul Knight Rider , parca il dadeau pe tele7abc , pontiacul din film avea ca semnatura acea lumina sau scanner cum ii zicea in film . A trecut ceva timp de la film si imi iau si eu carnetul acum si tot n-am scapat de "microbul" serialului si cum bani de pontiac si modificat n-am m-am gandit sa-mi pun un scanner pe dacie biggrin.gif am vrut sa mi-l fac eu dar negasin o schema care sa redea efectul identic ca in serial am cautat si am gasit ceva asemanator .
Am cumparat
- lumina 35 ron de la cridem din oradea
- grila de dacie 10 ron
- marca 7,5 ron

Scule nu prea am acasa si cum n-am rezistat sa nu le montez m-am chinuit cu o surubelnita o sula si un cutter , a iesit cam stramb ce-i drept , invatare de minte sa nu ma apuc de nebun fara sa fiu pregatit

Uitati poze

"scanner-ul"
user posted image
si cum arata in spate
user posted image
Grila cu el montat (se observa ca am taiat inutil fasiile verticale dry.gif )
user posted image
user posted image
user posted image

si doua filmulete in care se vede cum functioneaza
Closeup
user posted image
pe lumina mai slaba
user posted image
Ov
mad.gif in afara de cristigeo si initiatorul topicului, TOATA lumea si-a luat un warn. Parerea mea e ca ar trebui sa ziceti mersi ca nu a venit la pachet cu o scurta vacanta pentru ATACURILE la persoana de aici.

RUSINE !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.