Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: caroserie de berlina noua mai gasesc?
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
ydaniel
am un prieten care nu are ce sa faca(pe bune_)si VREA o caroserie noua.mai gasim pe undeva?
cnn
Gasesti la CNCD Pitesti, pe baza de comanda.
ydaniel
si un nr de tel ceva?pret mai ales:)
Zaheiu
Cred ca face cat juma de masina.
argon
O caroserie completa, la uzina, costa peste 50 de milioane.
cnn
Acum 2 ani costa cca. 40.000.000 lei, fara usi si capote, numai structura sudata. Cred ca nu merita investitia motivat si de pret, dar si de faptul ca celelalte elementedemontabile: aripile fata, usile s-ar putea sa nu "cada" pe noua caroserie. Eu am reparat, intr-un "service" autorizat vechea caroserie (schimbat semilonjeroane, praguri, "carpeli" aripi spate) si am montat usi noi (cu clapeta) pe o caroserie de D1300 (1978) rezultatul este nesatisfacator, in sensul ca usile par a fi deschise tot timpul (cu toate incercarile de reglaj din balamale si inchizator), lufturile dintre elementele de caroserie sunt mari si neuniforme.........
electric
eu am schimbat acum vreo 4 ani caroseria la berlina si am pus usi capote aripi noi de uzina iar rezultatul a fost foarte multumitor. dar parerea mea este ca nu se merita la ora actuala intrucit recarosarea trebuie facuta doar in service autorizat rar si oricit ai vrea nu va fi ca o masina noua iar costurile vor fi foarte mari . mai bine vinde masina care o are si isi cumpara alta .
ydaniel
nu o vreau pt mine.da un nr de tel la cncd?
dragOn
Se poate încerca și în Vitan, din câte știu aduc la comandă.
ydaniel
da dar la autovit este tva mai mare:)))
merita luat de la uzina:)acuma faceti si voi rost de un nr de la CNCD.pls:)
Ov
Telefoane:
0248/217 900 ( centrala )
0248/219 499, 0348/401 653 ( auto )
0248/213 181, 0348/401 657 ( piese de schimb )
0248/217 614, 0348/401 651 ( service )
0248/212 550, 0348/401 658 ( secretariat )
0248/223 833, 0348/401 657 ( financiar )
0248/220 250, 0348/401 656 ( marketing )

google.gif
adumitrachy
Care e situatia?Ai sunat?
ydaniel
nu am fost plecat :)sun:)
ms fain ov
adumitrachy
Ai mai reusit sa suni totusi?
ydaniel
era pt cineva.nu m-a mai sunat .pb s-a speriat de preturi:)))
Muttley
Informatie f utila pentru eventualii interesati: la intrarea in Mioveni, cum se vine dinspre Pitesti, vis-a-vis de Petrom, exista o curte mare cu insemne Dacia si Renault. Nu stiu exact ce e acolo, dar in acea curte, se afla o gramada mare de caroserii acoperite cu prelate albe.
Taaaaare am impresia ca sunt si caroserii NOI de berlina p-acolo.
lucianac79
Seamana cumva cu ce este in postul asta Link
Muttley
Da! blink.gif
SSilent
QUOTE(Muttley @ 18 Jun 2009, 08:38)
Taaaaare am impresia ca sunt si caroserii NOI de berlina p-acolo.
*



si eu taare am impresia ca sunt ruginite in ultimu hal, mai ales ca stau in aer liber si sub prelate care fac umezeala sa fie ca la ea acasa smile.gif
Sorin_18
QUOTE(SSilent @ 22 Jun 2009, 19:08)
si eu taare am impresia ca sunt ruginite in ultimu hal, mai ales ca stau in aer liber si sub prelate care fac umezeala sa fie ca la ea acasa  smile.gif
*


poate sunt vopsite/antifonate
oanadenisa
daca aveti un raspuns vreau si eu o caroserie dar model 2000 tel.0733276014 cristi
Sorin_18
dute la autogeneral au cei de acolo o caroserie de vanzare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.