Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan Cabrio
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
BlaueCorsa
Duminica a ajuns la Iasi caravana Dacia. M-am dus la un nene care parea oficial sa-l intreb cand apare 1.6 16V. Omul imi spune - "duceti-va la informatii, va dau ei detalii, astea noi, break, decapotabila apar la primavara".

Mai stie cineva detalii? (cu scuzele de rigoare daca subiectul a mai fost)
DFA
Probabil a vrut să zică pick-up (papuc) în loc de decapotabilă... biggrin.gif
Sau poate în capul lui decapotabilă înseamnă altceva decât știm noi, ceilalți...
avathan
Intr-adevar am citit si eu undeva de un Logan cabrio dar NU era facut de Dacia sau ma rog dintr-un Logan normal s-au apucat unii si au facut,sau vor sa faca - nu mai stiu exact un Logan cabrio...
BlaueCorsa
Am gasit niste incercari in Photoshop ale celor de la ProMotor (http://www.promotor.ro/Logan_Cabrio), dar eram curios daca e ceva real sau sunt doar zvonuri.
dizzy
Avand in vedere ca reusise cineva sa faca dintr-o Dacie papuc o Dacie 1310 cabrio, nu vad de ce nu ar face aceeasi chestie cu un Logan Papuc.
Desenul celor de la Pro-Motor arata chiar bine. Ar fi o idee buna de vector de imagine, dar sincer, nu cred ca o vor face in serie. Mai degraba o sa vedem un REN Clio Cabrio, in loc de Logan.
klaus
Sigur e vorba de pick-up. Nu e nici o decapotabila in planurile renault, neam de neamul ei...
Decapotabilele se adreseaza altui segment decat cel caruia se adreseaza loganul
E fara doar si poate vorba de pick-up
clau lcf
E adevat. O sa apara logan decapotabil. a aratat la pro tv la rubrica sport acum vreo 3 saptamani. Cand va aparea ,nu stiu.
klaus
Da, da, cum sa nu, adevarat, adevarat
Racky
Chestia aia de la ProMotor era o idee...cum ar arata Logan Cabrio.In privinta acelui "nene oficial" nu cred ca era asa de oficial tongue.gif
pastrama
Asta mai lipsea acum...Logan cabrio. ohmy.gif
13nov
Varianta cabrio va aparea primavara, ceea ce e normal ca doar nu o sa apara iarna. Mai ramane de vazut in ce primavara se va intampla asta, poate dupa iarna in care se va lansa varianta limuzina de 12m. Asteptam papucul cabrio si papucul limuzina, sau conceptul break- cabrio, ceea ce ar fi cu adevarat o noutate - poti sa cari sifonierul in porbagaj si sa te simti rebel in acelasi timp.
NoDacia
si o sa coste doar 8000E si o sa concureze toate marcile care produc masini cabrio .. imi si imaginez ... test comparativ dacia logan break vs bmw z4, z8, mercedes slk si sl.. de ce nu chiar cu slr ?!?!?

sper sa nu incerce sa se lege tot de pret cand scot (daca scot) acest model... ca ar fi penibili .... si apoi cat ar trebui sa ranforseze masina... of... departe de dacia... cred biggrin.gif
lungan
Daca or sa scota Logan cabrio se va vinde ca painea calda. Sa vedeti dupa aia fite. Ce ABS, ce AC??? Fleacuri... Sa-i vedeti pe baietii de cartier cu BUG si manele cat cuprinde in decapotabila, mai ceva ca Snoop Dog in Cadillac. Rupe randurile la vanzari, va zic.
Fan3
daca costa 10.000 E normal ca isi ia tot omu decapotabila... =))
Racky
Va fac eu acu logan cabrio,dati-mi un flex biggrin.gif ...din 4 miscari si o lovitura fac dintr-un logan autohton cabrio tongue.gif..acum serios vorbind Logan Cabrio radmasa.gif s-a fim seriosi.Acum s-a scoata break-ul si pickup-ul si om m-ai vedea noi...
prody
Prin Romania, mai bine scot un Logan SUV, are sanse mult mai multe decat un cabrio, ca sa aiba rumanu' cu ce pleca la pescuit pana pe buza apei, sau sa mearga la fugarit mistreti prin padure. Sa vezi atunci nervi, scaparam de ARO si daduram peste tacsu'!
Racky
Prody adevar graiesti...s-a vezi ca acus sare lumea ca iese pe piata Logan SUV smile.gif)...chestia cu Logan SUV ne-a bagat-o in cap tot aia de la Tv(ProMotor),deci in concluzie aveti grija,nu m-ai credeti tot ce vedeti pe la TV,trebuie s-a isi umple si ai timpul de emisie tongue.gif
lucas007
Partea proasta in gama dacia o vad si lipsa unei variante mai sportive...coupe...tinand cont ca sunt multi cei care chiar familisti si-ar dorii o varianta sport...numai daca ar citii pe acest forum cum incearca lumea sa-si creasca herghelia...si tot ar trebui sa-si puna un semn de intrebare...stiu o sa spuneti ca politica vanzarilor si profitul iese din marea masa de potentiali clienti...dar pana la urma este si o chestiune de imagine...pentru renault ca firma... nu trebuie sa astepte 1000 ani sa propuna si o varianta sportiva ...pacat...16 v- 107 cp...e "un motoras"...asa ca pana la cabrio unde datorita climei doar nebunii si cei care dispun isi cumpara ...mai avem...
einstein1984
Hmmm, daca Ford Pinto sau Renault 5 au avut decapotabile, Logan de ce nu ar avea..... Ah, da, din cauza ca nu ar avea unde sa-l asambleze.
driverx
Las' ca o sa apara destule locuri cu destui oameni care sa il ... dezasambleze....pui flexu si gata.
Look, nu e nimic nou. S-a facut deja

user posted image
einstein1984
Si pateste ca Espacele decapotat de Clarckson (se rupe in 2 pe drum).
os
Domnilor,

nu e stie, suntem la stiri:
RIP.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.