Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scut motor
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
FLP
Are idee cam cat ma ajunge un scut motor pentru dacia mea? E scut din ala mic
cnn
Depinde de unde vrei sa faci rost de el: din targ, de la REMAT, dintr-un magazin de piese auto, etc. Daca vrei sa cumperi asa ceva incearca la sectiunea Bursa, poate ai noroc.
FLP
Eu ma gandeam ca o sa gasesc la un magazin de piese auto. Preturile ma intereseaza.. sa stiu la ce sa ma astept. Momentan circul fara scut la motor. Am luat o pietroaie foarte mare si s-a indoit rau
FLP
Hai mai nene, nu ma ajuta nimeni ? Cu vreo idee ceva ? Ala e indoit rau. Mi-ar lua ceva vreme sa bat la el ca sa il aduc la forma initiala si dupa aia nu stiu daca mai intra in suruburi. Am fost si am cautat pe la magazine si nu am gasit. O sa mai incerc in targ. Mai vine cineva cu vreo recomandare ?
Muttley
Pune bre anunt la bursa.
Sunt o groaza de isteti care-l inlocuiesc cu modelul mare cu gaurele.
Chipurile ala ar merge mai bine la zapada... blink.gif
argon
Orice scut ai lua, sa nu fie indreptat, ca nu mai are rezistenta, la primul bolovan se indoaie , si baia la fel. Odata ce a fost indoit serios si indreptat, poti sa-l arunci.
FLP
Pai cam asta e ideea. Si eu as fi putut bine mersi sa il indrept pe ala stricat dar si-a facut datoria odata. Daca mai iau inca o stanca din aia sigur sparg baia de ulei. Acum chiar am avut noroc, doar scutul a avut de suferit.
GTX
o fi bine sal modific incat la viteza mia mare sa intre aer si sa se raceasca cat de cat uleiul?se pierde mult din rezistenta?
Multumesc!
danS22
cel mai bun scut pt berline e......cel original ,prin magazine e in jur de 1 ,1,5mil , dar nu are rost sa ti iei unul nou ,poti gasi prin targur pe l a 500 000 buc (max) in stare foarte buna, iar daca vrei o racire mai buna ,i a un burghiu si da i la gauri icon_mrgreen.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.