Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sugestii cazare curtea de Arges sau impreju
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
oliviub
Salutare tuturor,

In data de 29 iunie vreau sa plec la mare la Saturn.
Drumul as dori sa-l impart in doua avind in cedere ca sint cu 2 copii - unul de 7 ani si unul de 1 an si 2 luni.
Traseul aproximativ ar fi:
- pima zi: Timisoara-Arad-Sibiu-Rm. Valcea -Curtea de Arges
- a doua zi: Curtea de Arges-Pitesti-Bucuresti(A1)-Constanta(A2)Saturn

V-as ruga sa-mi sugerati unde pot dormi o noapte cu 2 copii in Curtea de Arges sau imprejurimi. Eventual sa-mi spuneti si daca e OK traseul ales sau ar putea fi imbunatatit.

Multumesc anticipat pentru orice raspuns .
st0rm3ru
in Calimanesti gasesti cazare cu aprox 60-80 RON / noapte apartament 2 camere (+bucatarie) la vila Sedonia (sau Sidonia, nu mai stiu exact). recomand cu caldura! drum bun. smile.gif
Stefan.A
Cred ca-i mai bine undeva gen calimanesti cum se spunea mai sus.
Vezi ca bucata rm valcea - crt de arges era inchis parca.
Oricum e ocolitor pe acolo, cel mai drept si bun drum e direct rm valcea - pitesti.
oliviub
Multumesc mult pentru sugestii
mar
Drumul dintre Curtea de Arges si Rm. Valcea este deschis ,doar ca, cu 10 km inainte de Curtea de arges este o bucata de drum(cca.150m) rupt dar circulabil.Drumul nu e prea stralucit insa nu dureaza mai mult de 1h.In Curtea de Arges o sa gasesti foarte multe pensiuni care au preturi decente, sunt si 2 hoteluri Posada 2** (www.posada.ro) si Confarg 3***.Hotelul Posada e chiar in centrul orasului (sunt 300m pana la Manastirea Argesului), Hotelul Confarg e la iesirea spre Pitesti.Langa H. Confarg este si o pensiune draguta. Daca tot ajungi in Curtea de Arges merita sa faci si un drum pana la Barajul Vidraru (cca20km).
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.