Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hotel Porto Queen
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
padi
A fost cineva la Hotel Porto Queen din Paralia Katerini?
Imi puteti spune cateva impresii......

Adriana
FISICHELU
Nu, nu la acel hotel.Am fost in schimb la altele. Curatele cam toate. Prima oara, in 2000, mi s-a parut OK statiunea. A doua oara, anul trecut, am stat doar o seara, pe drumul de intoarcere de la Meteora. A fost un infern...Erau niste sarbi sau cehi care au petrecut toata noaptea sub balconul meu... In schimb, tipul de la hotel ne-a intrebat cand plecam dimineata. I-am spus ca foarte devreme, in jur de 5- plecam spre tara. Seara a venit tipul cu pachetele de mancare ,cafea,ceai si fructe .Eram 4 persoane si ne adusese cat pentru 10....DIn punctul de vedere al ospitalitatii, grecii ne-au lat de multa vreme. Acolo iti recomand sa mananci gyros (shaorma in varianta greceasca) de pui. Face toti banii...
Distractie placuta!
niccos
Fost acum 2 ani, in timpul olimpiadei. Echivalentul a 2 stele la noi, tv., frigider, aer cond., tel. , era destul de nou (chiar mai construiau un etaj) dar deja aparusera crapaturi pe peretele de la terasa, conditii decente. Singurele probleme au fost la sosire cand am stat vreo 2 ore pana sa putem intra in camera si faptul ca nu se golea cosul de gunoi din camera. I-am spus patroanei (sau recptionerei, ce era ...) si ne-a explicat ca trebuie sa-l ducem noi intr-un tomberon aflat langa hotel, motiv pentru care ne-a adus niste saci menajeri dar, ca un mare hatar, vreo doua zile ne-a facut si acest "serviciu". Este chiar langa zona aia unde vin autocarele, 5 minute pana la plaja.
Micul dejun a fost foarte slab, bine asta se lua in hotelul de vis-a-vis, dar era aceeasi patroana.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.