Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Demo tehnologie monitorizare trafic
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
alex
Camera este un demo al unei firme. Nu are nici o legatura cu camerele instalate de politie. http://193.226.118.238/
rttt_gia
Asta e la Porsche Aviatiei nu? se vad masinile Petrom in curte acolo smile.gif
Ant
are senzor de miscare...ca e bezmetica rau focalizarea
b64chr
Nu pot sa nu remarc iarasi ceea ce am mai spus vazand camera asta.
Soferii nu stiu sa vireze la stanga. Daca nu si-ar mai intersecta traiectoriile s-ar fluentiza substantial traficul.
romulus
Legea zice ca virajul la stanga se face ocolind centrul intersectiei. In cazul asta, cum se poate face in asa fel incat sa nu se intersecteze traiectoriile? smile.gif
L.E. Imi explica si mie ce sunt patratelele alea de n`spe culori incadrate in chenarul verde? Eu sunt mai afon la d-astea...
Ov
legea NU mai zice ca trebuie ocolit centrul "imaginar", din pacate nu multa lume stie de asta, si chiar daca ar sti majoritatea tot n-ar fi placut sa te intalnesti "la mijloc" cu unul care n-a citit legislatia smile.gif
romulus
Inseamna ca trebuie sa ma pun sa mai citesc legea smile.gif tongue.gif
A l e x
QUOTE(rttt_gia @ 7 Jul 2006, 07:01)
Asta e la Porsche Aviatiei nu? se vad masinile Petrom in curte acolo  smile.gif
*



Da.
i96nds
[quota]Soferii nu stiu sa vireze la stanga. Daca nu si-ar mai intersecta traiectoriile s-ar fluentiza substantial traficul.[/quote]

Daca imi dai voie, te contrazic. Soferii pot trece unii pe langa altii fara sa ocoleasca centrul intersectiei. Insa asta e buna doar acolo unde e semafor separat de stanga. De exemplu la Marasesti/Cantemir. Acolo nu e asa nasol daca unii ce vor sa faca stanga se baga si pe linia de tramvai.

Insa la aceasta intersectie nu avem semafor separat pt stanga. Si atunci soferii tb sa ocoleasca centrul intersectiei si sa astepte sa dea prioritate. Daca toti ar ocoli frumos, ar incape cam 8 masini pe liniile de tramvai - pentru fiecare sens. Deci 8+8=16 masini mici ar incape. Cand se opreste coloana careia i-au dat prioritate, ei pot trece.

Daca ar trece unii pe langa altii, cum zici tu, ar incapea cate 3-4 masini pe fiecare sens care sa stea sa astepte sa dea prioritate. Si ar trece mai putine masini. Asta se observa si cand vin magarii prin statia de tramvai, de aia se blocheaza intersectia.....
andrei_2006
QUOTE(romulus @ 7 Jul 2006, 13:56)
Imi explica si mie ce sunt patratelele alea de n`spe culori incadrate in chenarul verde? Eu sunt mai afon la d-astea...
*


Patratelele alea au disparut, dar inainte aratau miscarea. Pe unde se deplasa masina, apareau si patratelele... smile.gif
AlexV
chiar, s-a jucat cineva cu setarile si nu mai face motion detection, or something sad.gif
Cr3ativ3
Stiu ca mai sunt ceva siteuri cu astfel de camere! Stie cineva ceva? Un link ceva?
DrK
http://82.76.75.160:58764/cgi-bin/guestimage.html

vezi aici: casa presei
Cr3ativ3
Stie cineva o camera live de pe litoral?
andrei_2006
http://dadl.inetcam.com/
User: webcam
Parola: webcam
spy_oh_joy1389
QUOTE(Ov @ 7 Jul 2006, 15:47)
legea NU mai zice ca trebuie ocolit centrul "imaginar", din pacate nu multa lume stie de asta, si chiar daca ar sti majoritatea tot n-ar fi placut sa te intalnesti "la mijloc" cu unul care n-a citit legislatia smile.gif
*



stiu, de aia evit sa o iau prin stanga centrului pentru ca vin ceilalti din sens opus sa faca prin dreapta centrului si ma blocheaza pe mine. Daca intersectia e mai mica incep cei din spate sa claxoneze ca nu incap si ei in intersectie.

Am filmat intersectia de la Iuliu Maniu cu Vasile Milea sensul catre A1 pentru ca acolo semafoarele sunt verzi pe rand pentru toate directiile, am aplicat teoria de la canale de transmisiune pe masinile care alegeau o directie de pe o banda si mi-a iesit o eficienta de 31%. Si asta e un caz idealizat, daca ar fi real cred ca ar ajunge pe la 25%.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.