Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pret
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
danutSZY
sunt nou pe aici si am o intrebare.....am o dacie 1400 cu carburator mono corpsi am primit o oferta de a cumpara un carb dublu corp de nova cu tot cu galerie de admisie si evacuare.Omu a spus ca se potriveste la dacia mea,dau jos galeria+carb original si il pun pe al lui...........INTREBARE:pretul pe pachet(carb+galerie admisie si evacuare) este de 2500000..............MERITA PRETU SAU NU MERITA
Zaheiu
Cred ca iti bati cuie in talpa. Lumea face de obicei invers. Cred ca asa a facut si ala de vinde astea.
payty
mai bine iei doar galeria si iti montezi un carburator dublu weber de pe un renault 18 sau altceva, asta daca vrei putere mai mare. cel de nova e infect, te vei chinui cu el o gramada si va consuma si nejustificat de mult.
danutSZY
dar ce carburator s-ar potrivi direct pe galeria originala de dacie??????......sa fie bun si fiabil,cu consum rezonabil..............UN CONSUM DE DACIE DE 10l/100km CU CARBURATOR ORIGINAL E MULT?????.........AS DORI MAI MULTE PARERI DACA SE POATE DE LA CUNOSCATORI...........multumesc!!!!!!!
payty
direct pe galeria de nova(papuc) nu merge nici un model(cel putin nu cunosc eu unul). Trebuie sa iti faci flansa de adaptare, sau sa dai alte gauri in galerie pe care sa le filetezi.
Ov
QUOTE(danutSZY @ 16 Jul 2006, 01:05)
UN CONSUM DE DACIE DE 10l/100km CU CARBURATOR ORIGINAL  E MULT?????.........
*



pt Bucuresti e f bine wink.gif
Pedro
Carburatorul de nova nu este fiabil , are prea multe canalizatii si se infunda super des, se deregleaza extrem de usor , trebuie suflat si reglat periodic dar daca nu ar fi astea ar fi excelent , putere la greu.
sobolan
ai idee cat ar putea consuma...ca am si eu un carb solex de papuc pe acasa...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.