Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: PALMA DE MALLORCA merita vizitata
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
=ora=
Am planificat o calatorie in Palma de Mallorca si vreau mai multe detalii, de la cine a fost sau cine locuieste acolo.
Daca mai sunt doritori sa viziteze frumoasa insula tinem legatura.
Cu speranta ca acest subiect va fi de actualitate va salut pe toti si va multumesc......fan LOGAN.....!!!!
viking
Insula are o autostrada principala de la sud (Palma de Mallorca) spre nord, cam 70km lungime, fara taxa.
Peisajele deosebite le gasesti in partea vestica intre Cap de Formentor (nord) si Port d'Andratx (sud); acolo este lantul muntos Serra de Tramuntana cu altitudine maxima 1450m.
Pe acest traseu recomand: Torrent de Pareis, Port de Soller, Deia, Valldemossa.

In orasul Inca (central) atractia sunt produsele din pielarie, este si un targ intr-una din zilele saptamanii.
Manacor este renumit pentru bijuteriile din perle produse acolo.

Altfel, in partea de est e interesant de vazut Cala Figuera, Porto Cristo, Platja de Canyamel (acolo este si o pestera ce merita vizitata - Coves dŽArtà).

Locuri de distractie sunt destule ptr. ca insula e una din principalele tinte ale nemtillor, in special langa Palma spre S'Arenal dar si spre vest pana in Magaluf (Passeig Maritim, Platja Gomila - in sud-vestul capitalei).
cj01pel
e superb
eu am stat 3 luni si o fost o vacanta de neuitat

=ora=
Multumesc de incurajare ...
Astept mai multe detali....?
Bogda
Salutare la toata lumea. A fost cineva in Palma de mallorca ? este frumos? merita un concediu acolo? ma intereseaza apa , nisipul si ce altceva poti sa faci acolo in 7 zile
Multumesc , o zi buna la toti
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.