Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Loc de campare in Iasi?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
BodoC
Salut!
Vreau sa vizitez Iasi-ul, si as vrea sa stiu daca exista vreun loc pt pus cortul in zona orasului sau in apropiere. Va multumesc.
Ciombe
Acelasi lucru vreau sa-l aflu si io! Io merg prin Iasi cam prin 5 - 6 August
radian
Baza Nova Nautic. Este situata pe marginea unui lac, au un minihotel, casute si destul de mult teren. Eu cand am fost acolo nu am vazut pe nimeni cu cortul, dar teren pentru asa ceva aveau. Se iese din oras pe directia CUG (combinat utilaj greu), si dupa aproape 1 km, la dreapta pe un drum neasfaltat. Exista indicatoare fixate de stalpii de pe marginea soselei. Este o baza de agrement relativ noua, pe ieseni degeaba ii intrebati ca nu stiu...

P.S. Berea la halba este la pret rezonabil, insa de mancarea lor sa nu va atingeti. Au niste preturi aberant de mari si portii de mancare aberant de mici...
BodoC
Multumesc mult!
Daca mai exista pareri... sunt binevenite!
Deshteptu
sa stii ca nu sunt foarte multe locuri...
baza nautica - este semnalizata si unii o sa-ti mai recomande Lacul Ciurbesti, depinde insa daca iti convine, pt ca e destul de murdar pe acolo..
oricum, pe linga Iasi sunt in general hoteluri si pensiuni, mai putin spatii de campare.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.