Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Bucuresti- Nessebar(Bulgaria)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
ClaudiuFlorin
Salutare!
Dupa cum stiti probabil, tot litoralul bulgar a fost luat cu asalt de romani, anul acesta... in Albena, de exemplu, pana in toamna nu mai exista locuri. Eu am gasit totusi, in Nessebar, la 120km spre sud. Am ales traseul Bucuresti-Cernavoda-Ion Corvin-Silistra pentru a iesi din tara, pentru a evita taxele nejustificate de la Giurgiu si pt ca din ce in ce mai multe persoane se plang de calitatea bacului de langa Calarasi, gen masini lovite si avariate la coborare din cauza unei diferente de nivel. Pe traseul ales fac cel mult 65 de km in plus decat daca as fi luat-o cu bacul... asa ca la cheltuieli as iesi identic... banii pastrati pt taxa de bac vor fi cheltuiti pe benzina. Voi ce parere aveti? Cunoaste vreunul dintre voi un traseu avantajos catre Nessebar?
dcsiki
Plec in 15 august spre Nessebar

A mers cineva prin Ruse-Razgrad-Varna-Sumen-Varna-Nessenbar
Sau pe Ruse-Razgrad-Varna-Sumen-Devnja-Ajtos-Nessenbar ?
Alta ruta care este ok ?
Parca nu as vrea sa mai merg pana in Constanta ......... este un drum mai lung cu 130 km......

ClaudiuFlorin
Vad ca topicul e cam inutil, intrucat, un pic mai sus cineva vorbeste de un traseu catre Nessebar:D
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.