Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: mp3 megane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > In Car Entertainment
yo4hsp
am citit tot felul de mesaje pe acest forum. spuneti-mi si mie niste modele de mp3-playere de masina, care se potrivesc cu comanda de la volan, existenta pe modelul megane 1... adica ceea ce va cer e simplu. cine a incercat asa ceva si ce rezultate a avut.din cate am gasit in comert, modelele de la sony nu se potrivers deloc, ci doar cu un cablu adaptor, care costa o gramada de bani, iar un jvc511 merge okay, insa are luminile albastre, ceea ce e putin cam neatractiv pentru un bord luminat in portocaliu... multumesc mult...
trufasel
Eu am adoptat solutia asta care mi se pare super

http://www.amazon.com/gp/product/B000FCI7K...8&s=electronics

Cel mai indicat este sa-l folosesti cu SD memory.

Toata afacerea m-a costat in jur de 85$ in care intra si o memorie SD de 1G unde poti sa pui f usor melodiile si nu mai stai sa scrii discuri smile.gif
Pe langa asta am si comenzi la volan:) Acum singura problema ar fi dc se gaseste si in Ro. Eu l-am cumparat din State.
andreicri
de unde l-ai gasit?vad ac este o versiune imbunatatita a ceea ce am eu.Se gaseste si la noi?
uncle
@trufasel

si io am fm transmiter cu mp3 player din ala, dar se aude nashpa sad.gif al meu e un pic altfel dar e acelasi principiu... mp3 playeru' cam sucks dry.gif
BiGBearRO
Eu am pus JVC CH-X1500RF
http://mobile.jvc.com/product.jsp?modelId=...athId=56&page=1
merge super si se aude bine, nu se compara cu modulatoarele FM. Aici toata chestia e ecranata si se leaga in antena de la de la casetofon. Mai nasol e la montaj ca e mai complicat.
cj98czh
Eu am adoptat urmatoarea metoda: caseta adaptoare+ MP3 player 512MB, la nevoie am si un HDD portabil de 20gb, dar prefer MP3 playerul din cauza dimensiunilor foarte mici. Calitatea sunetului este buna.
trufasel
QUOTE(andreicri @ 23 Aug 2006, 02:36)
de unde l-ai gasit?vad ac este o versiune imbunatatita a ceea ce am eu.Se gaseste si la noi?
*



l-am cumparat din State.Nu stiu dc se gaseste si in Ro.Am dat pe el 54$ plus 27$ pe un SD de 1G.Eu sunt f multumit de caliatea sunetului si cred ca e cea mai ieftina, practica( nu mai stau sa scriu discuri) si buna solutie( 81$) de mp3 pt masina.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.