Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Prezoane
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
DACIOSU
[B] Poate sa ma ajute cineva cu o informatie? Vreau sa plec in Bulgaria si am o Dacia 130 breack rolleyes.gif din 2000 cu injectie si nu stiu daca ma lasa bulgarii sa trec cu ea excl.gif a fost cineva cu dacia cu 3 prezoane prin Europa.. eu nu doresc decat sa plec in Bulgaria ...
umbla vorba ca nu mai poti pleca cu dacia din Romania ( modelele vechi 1310 , 1300 ) blink.gif
sobolan
da , merge sa iesi cu dacia ;nu te lua dupa aia care spun ca sa nu te duci cu dacia ca nu e sigura....fa-i o verificare amanuntita si drum bun.....
ps: iti trebe sa ai la tine o bobina ,o platina, capac delco, chei FIXE ,si te mai gandesti tu, in functie de masina ta !
DragosP
QUOTE(DACIOSU @ 1 Aug 2006, 23:19)
...
cu 3 prezoane prin Europa.. eu nu doresc decat sa plec in Bulgaria ...
umbla vorba ca nu mai poti pleca cu dacia din Romania ...

Eventual mai ia în buzunar patru prezoane (poa' să fie și de la niște dibluri mai mari) și arată-le vameșilor.
Hai măi oameni buni, ce Dumnezeu, cum să nu poți pleca cu dacia? Are ITP-ul făcut? Sănătate și drum bun!
sobolan
QUOTE(DragosP @ 2 Aug 2006, 11:34)
Eventual mai ia în buzunar patru prezoane (poa' să fie și de la niște dibluri mai mari) și arată-le vameșilor.
Hai măi oameni buni, ce Dumnezeu, cum să nu poți pleca cu dacia? Are ITP-ul făcut? Sănătate și drum bun!
*



CORECT ! merge si cu dacia !
BAD_MF
Am vazut acum o saptamana, pe autostrada in Italia o dacie din 80' cu numere de Romania.
DACIOSU
Nenea cu cartea verde , imi baga in cap ideeile astea cu prezoane ..
biggrin.gif si nu vrea sa imi faca, carte verde . mad.gif o sa ma duc la altii
Alexandru Fox
Prosti daca te iei dupa toti ajungi la sapa de cauciuc ca lemnul este scump
CriSTI68
cu 1310 merge sa iesi din tara... nu merge sa iesi cu loganul pentru ca se rastoarna cool.gif
CristiRzR
Si ce cauta topic-ul asta la intalniri??? blink.gif
puiu82
...............................
Scuze,post sters.
sonycu
salutare..

am si eu o bicicleta fabricatie 1983..

model aero.. realizat de dacia..

pot sa ies cu ea din tara? ca am inteles ca e nevoie de 5 prezoane.. treaba e ca eu am 6.. oare platesc in plus pentru 1 prezon/per roata? radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
CriSTI68
daca nu este euro 4 nu ai voie platesti cam 20 euri per gram la un prezon in plus radmasa.gif
sonycu
QUOTE(CriSTI68 @ 16 Mar 2008, 19:59)
daca nu este euro 4 nu ai voie platesti cam 20 euri per gram la un prezon in plus  radmasa.gif
*




oooo radmasa.gif mult mult.. radmasa.gif
CriSTI68
pai daca nu te lasa cu 3 prezoane sa iesi, imi mai lipesc unul cu poxipol icon_mrgreen.gif
98YMV
nu stiu cum e cu prezoanele dar de exemplu in italia cica nu ai voie sa mai circuli cu non euro . Si pt euro 1 ,2,3 platesti ceva banuti taxa de drum cand intri in localitate .
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.