Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Se poate iesi din tara cu masina un pic "botita"?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
Ducesica
Duminica vroiam sa ies din tara cu destinatia Croatia, Slovenia, Austria.
Drept pentru care ieri, pe 1 august, un tinar, sofer din iunie 2006 s-a gindit sa isi incerce talentele de sofer "pe" masina mea. Sotul meu stind frumos parcat, regulamentar (desi asta nu mai conteaza), a fost acrosat pe partea stinga de acest tinar. Doar mi-a luat ornamentul de pe portiera si mi-a infundat si zgiriat un pic aripa, deasupra rotii (max. 1 cm inspre roata pe vreo 15-20 cm).
Evident ca nu am gasit nici un service dispus sa mi-o faca pina simbata. Intrebarea e: pot iesi din tara cu ea asa sau nu? Am dovada de la politie, am si constatarea asiguratorului RCA a aluia. Dar nu am timpul material sa o fac.
Stie cineva ceva?
asybo2002
din cate cunosc eu atata timp cat ai act de la Politie te lasa sa iesi, mai ales ca e doar o julitura...
costi
Bagati mare ...
Nu se uita nimeni la masina !
Maximus Decimus
Absolut nicio o problema. Pe ei, pe soselele lor!
Ducesica
Multumesc. Am sunat totusi aseara si la politia de frontiera si ei mi-au zis acelasi lucru.
Inca o data multumesc celor care mi-au raspuns. Mi-au luat o piatra de pe inima.
asybo2002
cu placere...o sa consideram ca se poate inchide atunci...drum bun !!!
himmortal
am si eu o intrebari;

pe 2 oct o sa plec in thassos (ruse-ormenia-keramonti);

acum vreo 2 zile m-am trezit cu plafonul masinii (logan) putin indoit (se vede doar daca te uiti din spate de la max 5m sa zic); probabil ca cineva a aruncat cu ceva pe geam direct pe masina mea;

aveti idee daca la vama pot avea pb din cauza asta, eventual sa ma intoarca?
nu de alta dar am bilete si nu vreau sa am vreo surpriza;
sa iau pt orice eventualitate o dovada de la politie?

asybo2002
nu cred ca va fi o problema la vama, dar paza buna trece primejdia rea, asa ca treci pe la Politie...oricum va trebui sa o faci la un moment dat...
himmortal
asa am sa fac; merci frumos de informatie si mai ales de promptitudine
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.