Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Pretul unei servofrane
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Piese auto - Dacia Clasic
razvan_3asy
Aceeasi problema, respins la ITP din cauza servofranei, are cineva idee cam cat costa si montatu?
AC
QUOTE(razvan_3asy @ 3 Aug 2006, 18:33)
Aceeasi problema, respins la ITP din cauza servofranei, are cineva idee cam cat costa si montatu?
*


Pretul e in jur de 800.000. Poti s-o montezi tu in 20 minute!
sobolan
QUOTE(AC @ 4 Aug 2006, 10:56)
Pretul e in jur de 800.000. Poti s-o montezi tu in 20 minute!
*



prin servofrana se intelege ansamblu seva(capsula vacumatica)+pompa ! daca vrei pompa in jur de 8-900 000 .....
parpanel
Nu stiu daca poti sa o montezi in 20 minute.

Pozitia suruburilor e foarte incomoda. Eu am schimbat-o in service si am vazut ca mecanicul avea o cheie speciala.
sobolan
QUOTE(parpanel @ 4 Aug 2006, 13:28)
Nu stiu daca poti sa o montezi in 20 minute.

Pozitia suruburilor e foarte incomoda. Eu am schimbat-o in service si am vazut ca mecanicul avea o cheie speciala.
*



in 20 min. este gata montata....tre sa ai grija cum infiletezi stuturile alea in corpul pompei....
razvan_3asy
Apreciez reply-urile voastre, dar daca as montao eu, nu as avea parte de garantie si dupa cum stiti este foarte sensibila servo... smile.gif
diaconuliviu
In plus la tine vad "1988" ca an de fabricatie, nu cred ca se montau atunci servo din fabrica; asta ar insemna o gaura filetata conic in galerie si un stut pentru furtun, ceea ce nu mai dureaza numai 20 minute.
vijelie
QUOTE(diaconuliviu @ 8 Aug 2006, 08:26)
In plus la tine vad "1988" ca an de fabricatie, nu cred ca se montau atunci servo din fabrica...
*

Are servofrana.
renault12gordini
va salut,

dacia mea este din 86 , si are servofrana.ca sa o dau jos de pe masina mi-a luat cam 30-40 minute.este foarte incomoda desurubarea suruburilor.


renault 12 gordini
wolffy
la moldotrans in iasi e in jur de 700 de mii .. si eu am schimbat servofrana acum recent. mie mi-a montato un vecin ( mosulet ) si a durat cam jumate de ora. Mai mult s-a chinuit pana ce a infiletat suruburile...
razvan_3asy
Am rezolvat cu ITP au pozat-o cu servofrana pusa, asa ca acum am dat-o jos biggrin.gif .

pls close topic
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.