Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: intalnire in constanta
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3
lau
salutare natiune... ;-)

m-am alaturat de curand acestui club si vazut-am ca iesenii si... capitalistii tongue.gif se tin de lucruri serioase: intalniri, discutii, pus tara la cale.

astfel incat m-am gandit... in gandul meu, evident biggrin.gif, cat de interesanta/profitabila ar fi organizarea unor astfel de reuniuni si in constanta intre membri acestui forum de la mal de mare.

prin urmare, va consult daca/cine/cand/unde vrea.

k?

eu sper... tongue.gif



ps

stiu de intalnirile din portul tomis.

daca acelea sunt frecventate si de membrii clubului, fiti va rog amabili si dati-mi si mie de stire.

multumesc. ;-)
alexandrudragomir
Sal CT-37-LAU, sunt de acord cu tine, si cred ca e momentul ca si noi Constantenii (membrii ai daciaclub.ro ) sa ne intalnim si sa mai vorbim despre DAciile noastre.

Deocamdata eu nu prea mai ajung prin Portul Tomis, ca am sesiune, dar dupa 12 iunie sunt dispus sa ne intalnim periodic prin port, cei care fac parte din daciaclub.ro.





Ce zice-ti?

Astept raspunsuri !!!!!!!!!!
alexandrudragomir
In general in fiecare week-end ajung prin Port. Locul in care stau cu masina, de fiecare data, este in parcarea mare, in dreapta celor de la X-team, pe latura de parcare, cea dinspre mare. O SuperNova alba cu jenti de "origine Dacia" in 5 spite.
lau
salutare... :wink:

avand in vedere ca astazi este vineri, ce zici, vei fi maine (pranz -> dupa amiaza) pe-acolo? :?:

pentru ca nu stiu despre cine vorbesti, cine sunt membri x-team despre care ai mentionat?

multumesc si astept nerabdator ziua de maine. 8)



ps

seara aceasta, ceva?
alexandrudragomir
OK, azi e sambata

Am sa ajung prin Portul Tomis, dupa-amiaza, cam dupa ora 18.00.

Dupa cum stii TRA , URS si altii sunt membrii X-TEAm si ei sunt parcati toti pe o singura latura a parcarii, TRA , cel cu Solenta Rosie si toba Sport.
lau
ok :up:

voi fi acolo in aceasta dupa-amiaza -> seara la 18:00.

si-am incalecat pe-o sa si ma tot dusai... :U



ps

voi veni cu-n cielo grena :wink:
lau
la 18:19 fost-am acolo, langa comandamentul marinei militare.

pentru ca, din motivele stiute, n-am putut intra cu masina si pentru c-am zarit (de la maaaaare :wink: departare) doar 2 umbre la locul de intalnire, am banuit ca s-a "modificat schimbarea".

ne-auzim. :valuri:
alexandrudragomir
Da, am fost pe acolo in jur de 18.50 si traficul spre parcare a fost oprit. O lasam pe alta data. MAi vorbim aici pe forum. Aseara mi-am lasat masina in parcarea de la Poarta 1, si am mers pe jos, pana la terasele de pe plaja Modern, unde am stat la masa cu niste prieteni.
lau
k :wink:

c u around :U
LucianXX
Si eu sunt amator de o intalnire a membrilor DaciaClub din Constanta, in fiecare week-end dupa amiaza, stabiliti ora care va convine si ne vedem !
lau
18, cum a propus alex, este ok. :U
Slider
Salve Constanta!



Si eu as veni la intilnire. Cu toate ca o sa vin cu AdrianTur....am puntea rupta la masina...

Care 18? Iunie?
lau
da!

18 iunie... 2005! laugh.gif

nu, mai... in fiecare sambata incepand cu 29 mai.

zic si sper eu... :U
lau
29 mai 2004 (PATRU)! :U
Slider
Hi, hi normal ca nu 18 Mai....eu m-am exprimat aiurea.....

OK deci in portul Tomis. Da' o localizare mai precisa...???
lau
la fostul poligon
Slider
Phiii m-ai lamurit....bustean....

Nu prea am idee unde este fostul poligon.....

Nu-i nici o circiuma ceva pe acolo?
lau
:drunksinging: :valuri:

ok, hai sa vedem :U

ajungi in portul tomis, dai de scuarul cu expozitia tuborg, virezi stanga pe langa hotelul in constructie, treci peste denivelarile de limitare a vitezei, treci PE LANGA :U carciuma din fostul ponton, virezi dreapta si iar dreapa, stanga apoi si continui drumul pana se infunda :U in dreptul unei bariere.

in stanga barierei se afla fostul poligon, actualul loc in care baietii si fetitele exploreaza tainele iubirii :hohote:

k? 8)
Slider
OK am retinut! O sa caut sa ajung!
lau
:up:
alexandrudragomir
Asa, cum ai explicat si in paralel cu parcarea este o bucata de drum dreapata paralela cu parcarea pe acre se poate da VRUMMMMMMMM tare, pana pe la 80 km/h

QUOTE


ok, hai sa vedem  

ajungi in portul tomis, dai de scuarul cu expozitia tuborg, virezi stanga pe langa hotelul in constructie, treci peste denivelarile de limitare a vitezei, treci PE LANGA  carciuma din fostul ponton, virezi dreapta si iar dreapa, stanga apoi si continui drumul pana se infunda  in dreptul unei bariere.  
in stanga barierei se afla fostul poligon, actualul loc in care baietii si fetitele exploreaza tainele iubirii  

k?  




Asa DECI prima intalnire daciaClub.ro in Constanta va avea loc sambata 29 mai 2004 la ora 18.00. laugh.gif :mrgreen: :mrgreen: laugh.gif 8)
alexandrudragomir
si trebuie sa franezi de urgenta, altefel masina ta va imbratisa o frumusete de bariera. Cei care vin cu cielo, eu le recomand sa franeze, mai din timp, ca daca s-ar face un clasament al masinilor care au lovit bariera, pe locul I ar fi CIELO........... :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
lau
laugh.gif

asa este.

cum langa orice cielo trebuie sa existe un bou, restu' vine de la sine. :U

noroc ca tu ai 19 si eu 25.

dupa ce-am trantit un cielo, un bmw si-o dacie, m-am decis sa-mi indrept talentul inexistent inspre constructie, mai putin demolare.

asa cum discutam cu cineva recently, cu siguranta a venit timpul sa FACEM ceva - pentru noi, pentru dacii etc, sa-nlocuim cu ceva util pusul aPtiPildurilor.

c u when u get there - sambata, 29 mai 2004, 18:00.
lau
deci, domnilor?

cum mai e cu intalnirea?

care vine, care nu?

ala io, ala io?!?!?

sau va fi cum spunea un antevorbitor - "am mai fost la intalniri cu mine insumi"... :U

in seara (dupa-amiaza) aceasta la orele 18.

sper ca n-ati "uitat". :slimb:

v-astept. :wink:
alexandrudragomir
Azi , s-ar putea sa mai intarzii cam o jumatate sau 3sferturi de ora, ca e plecat taicamiu cu masina la tara, si se va intoarce ceva mai tarziu, decat speram eu. DAr fiti siguri ca vin azi la intalnire. CT-02-DSA laugh.gif o sa fie in Portul Tomis sambata seara, sa nu-mi ocupati locul :twisted: !





Si deci, in afara de CT-37-LAU si CT-04-ANP, care mai apare? Sau in seara mai racolam noi membrii pe forum, dintre cei care mai sunt prezenti?
lau
n-am sa pot veni cu 37lau, alex, dar in mod cert voi fi prezent acolo.

masina-mi este dezasamblata la santier, insa voi fi cu ochii-n patru dupa

02dsa

si

04anp.



salutari... 8)
alexandrudragomir
Asera am ajuns in port pe la 19.00, ct-37-LAu, pe unde ai fost, ca nu te-am vazut?
lau
salve alex,

fost-am, asa cum am promis, si eu aseara in portul tomis.

la ora 19:00 eram acolo, insa nu te-am vazut.

m-am uitat dupa nova 02dsa.

eram intr-o alta masina, nu 37lau, pentru ca asa cum ti-am spus respectiva este in rk.



nu ne-am intalnit, din pacate, insa eu sper ca viitorul sa rezolve "problema" aceasta.



sal'tare si numai de bine... :wink:
Slider
Imi pare tare rau ca nu am putut veni....mi-au venit neamurili de la Buzau....hmmm.....

Oricum nu veneam cu ANP-ul ca este stricata....am puntea rupta... :evil:
alexandrudragomir
pai, eu la ora 19.00 am fost cu super nova alba, cu masina galagioasa, am toba cu o mica gaurica in ea, dar capaul de toba este si de efect si de zgomot, am vrut sa fac un 360grade in parcare, care nu prea mi-a reusit. CAnd am ajuns am parcat langa un Matiz alb. Sambata in port m-am tot fatait de colo pana colo, sperand ca poate ai sa ma vezi, dar nimic.



Numarul meu de mobil este 0726.064847, si data viitoare sa vorbim la tel, ca poate asa o sa ne gasim prin parcare.
alexandrudragomir
Cei din Constanta, ati vazut prin oras BMW-ul acela seria 6 cabriolet negru ?



Sambata seara, la semaforul de la gara, ca sa o iei drept in fata inspre far, m-am facut cu 645Ci. Adica am facut otita, cand a trecut asta pe langa mine. LA semafor eram in masina cu inca 2 persoane, si ne minunam ce masina frumoasa era langa mine, si ce jenti 17inci are....... Din semne ne-am inteles, la plecare am plecat suparat, ( si omul mi-a lasat cativa metri avans la plecarea de pe loc, a plecat putin mai tarziu) dar dupa 50 metri, a trecut pe langa mine, DE PARCA EU STATEAM PE LOC.
lau
[quote]

[...]am facut otita cand a trecut asta pe langa mine[...]

[...]dupa 50 metri a trecut pe langa mine DE PARCA EU STATEAM PE LOC[...][/quote]



m-am umflat de-atata ras, alex... biggrin.gif

asa e cand te faci cu bmw-uri. :cry:

acum 2-3 minute te-am sunat.

aveai telefonul inchis sau out of network.

e super c-avem acum cum sa dam si telefonic de celalalt.

ok. super. ne mai auzim si numa' de bine-n rest. :up:
alexandrudragomir
Ieri mi s-a terminat bateria, si nu am observat, sad.gif pentru ca am stat toata ziua in fata computerului si am jucat NFS Underground, de la 1 la nivelul 82. Azi plec pe la facultate sa-mi aflu rezultatul de la examenul de sambata si voi avea mobilul cu mine si deschis. Poti sa-mi dai azi un apel, te rog, ca sa am si eu numarul tau.
lau
alex, iti dau telefon mai pe seara, dupa terminarea programului.



slider, poate-avem mai mult noroc uichendu' viitor, ce zici? laugh.gif
Slider
Sunt aici! Sper sa vin! Mi-ar face mare placere sa ne intilnim. oricum o sa anunt!

Iti trimit si numarul meu de telefon pe pm
alexandrudragomir
OK, cel mai bine, imi trimiteti pe mp numarul vostru de telefon. Ca trebuie in final sa ne intalnim, sa nu se mai intample ca sambata cea care a trecut.
lau
k, domnilor.

maine, o noua zi.

alegeri, de-abia poimaine.

a.i, ce ziceti, mai incercam o data intalnirea in portul tomis?

alex, slider, lucian, eu s.a.

ma gandeam sa va propun ora 20:00, avand in vedere caldura de afara, din dacii - pentru cei ca mine la care ac-ul e doar un vis - si faptul ca fiind lumina afara mai este si de lucru.



asa cum spunea cineva, prestati daca da sau ba.



ps

alex si slider, ne-auzim si telefonic maine pe zi.
Slider
Si a fost Constanta! In sfirsit ne-am intilnit.

Adicatelea eu - Slider, Lau si Alex.

Pacat ca a fost cam scurta intilnirea....din cauza mea ca scapam ultima rata spre Cernavoda de la ora 21.00.....altfel cred ca ne apuca miezu' noptii la discutii...
lau
laugh.gif

auzi la el... sa scape ultima rata...

si ce mah, masina mea nu era buna sa dam o tura pana la cernavoda? :U

k.

a fost fine tare.

in primu' si-n primu' rand ca ne-am cunoscut.

si dup-aia c-am avut, la propriu, ce discuta.

am fost aseara prin portu' tomis sa-l caut pe alex, da' gagiu' cica invata laugh.gif

el termina sesiunea pe 12, sambata, a.i. poate facem ceva fain in uichendu' urmator.

pana atunci, eu m-am apucat sa pun pe hartie tot ce-am discutat despre tiuningu' :U lenesei mele.



am citit pe-un forum o semnatura "faina":

"is there any life after death?

step into my car to find out!" laugh.gif laugh.gif laugh.gif



c u around... :wink:
alexandrudragomir
M-am intors pe forum !!!

Gata am din nou internet permanet prin cablu..



Cum ai zis si tu Laurentiu, ziua de intalniri Daciaclub.ro Constanta, va fi Sambata, la ora 20.00 in Portul Tomis.
lau
:U
alexandrudragomir
__________________!!!ANUNT IMPORTANT !!!____________________



Am o rugaminte ca toti membrii de pe acest forum daciaclub.ro din Constanta, sa vina si ei in Portul Tomis, la aceste intalniri.



Urmatoarea intalnire : SAmbata, 19 iunie 2004,

Locatia : In parcarea din Portul Tomis.



__________________________________________________________
Slider
Ehehe....la ora aia Alex eu prind ultima rata spre Cernavoda....

Mda, si am uitat si altceva...eu nu pot veni simbata asta - plec la Topolog la concurs... :roll:
alexandrudragomir
OK, Slider, esti invoit.

Am vazut ca si URS de la X-team este si el membru pe acest forum. El este zilnic prezent prin Portul Tomis.
demisonat
bai da acu sa cam terminat cu sesiunea poate facetzi intalniri si in timpul saptamanii pe seara ????
demisonat
dsa ce reprezinta omega rally team ?
alexandrudragomir
Ceva asemanator ca X-team.
alexandrudragomir
Laurentiu, m-am mai gandit referitor la leduri. In primul rand vreau sa-mi pun "neon albastru" sub masina din led-uri, si abia apoi ma mai gandesc referitor la stopuri cu led-uri.
Slider
Aha....da' X-Team ce inseamna? :roll:
alexandrudragomir
Pai, in Portul Tomis, ai vazut urmatoarele masini?

Dacia Solenza CT-28-TRA (rosie)

Dacia SuperNova CT-05-ZMA (rosie)

Skoda Octavia CT .......... (rosie)

Dacia Berlina CT-81-URS (crem)

etc



care cand vin li se aud tobele de la departare, ei sunt X-team. O asociatie sportiva care participa la Legal Racing.

Ei sunt cei care aveau pe luneta un "X" rosu.

:twisted:
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.