Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Peugeot 908 RC Concept
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
rttt_gia
908 RC este un sedan propulsat de noul motor de 700CP Le Mans V12 diesel.

Enterprise biggrin.gif
AlexC
OMG!!! Daca peste trei-patru ani creatura aia ajunge pe strada s-a cam dus cu viitorul M6 sau CLS! Mi se pare pur si simplu sublima linia masinii, perfect echilibrata si care arunca un pic navodul catre viitoarea linie a modelelor de serie (408/308/208)
prody
Masina asta se vrea un raspuns la Maybach Excelero?
Este splendida, oricum. Nu as merge cu ea de frica sa nu o lovesc! biggrin.gif
vis-a-vis
Chestia e ca seamana a.. Peugeot biggrin.gif

user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
user posted image
eminescu0
astia de la Peugeot au potential sa devina o marca foarte puternica.
DigitalScribe
Ca intotdeauna francezii stiu sa faca masini cu design exceptional...
Solon
Frumos cazanu'! ph34r.gif
Ake
Absolut demential design!.
Pana sa vad pozele astea pe primul loc in preferintele mele in materie de "concept-car" era tot un Peugeot, si anume RC -ul din 2002.
diesel_power
Daca masina aia intra in productie atunci AND ar trebui sa-si schimbe semnatura laugh.gif
Deocamdata 4.2TDI e cel mai puternic diesel produs in serie.
matrafox
trebuia sa aiba si un defect care e o chestie super importanta:motor diesel
shefful
Pfui ce spaima am tras... se incarcau mai greu pozele si pana sa apara leusorul Pejo am crezut ca e noul Logan cu facelift 10561582.gif Uite ce portbagaj mare are, sigur e noua masina de familie!
A l e x
In interior nici pe departe nu poate sa arate asa, asta e clar. Dar oricum arata bestial.
raptordivx
Sunteti siguri ca aia e masina>? Arata mai mult a nava spatiala. Nu cred ca finisajele acelea vor fi la interior .. dar .. cine stie .
Bliss
*drool*

Superba. Dar foarte improbabil s-o vedem pe strada. Daca nici Steppe n-a reusit... biggrin.gif
axabrt
eu cred ca aduce oarecum cu mercedes slk.
nimic nou la linia frontala fata de slk
Stiti ce motorizari au slk-urile ???

Interiorul este interesant, corect insa nu va arata asa
avathan
@Bliss

iti mai dau eu exemple de cateva concepte ale astora de la Renault si de la altii care nu au iesit pe strada...
oricum pana una alta Renault fabrica masini(.in fiecare clasa), spre deosebire de Peugeot care vrea sa fabrice ceva mai mult...
si sa nu-mi sariti in cap ca nu sunt adeptul ca daca e "nemteasca" e mai buna ...
AND
908 RC este un concept al carui sasiu va sta la baza masinii Le Mans din 2007. Motorul este un V12 HDi de 700cp (cum s-a zis si mai sus) si aprox 1200Nm (1180 si ceva Nm).

Cateva din elementele caroseriei vor sta la baza viitorului 607, si sa speram ca vor adopta aripile musculare si aspectul de felina a "botului". Doar fiabilitatea Peugeot i-ar sta in cale, altfel...aspectul bate tot. TOT TOT. C6 gone, Vel Satis...hah gone! Nemtesti gone; pana si CLS-ul...gone.
Bliss
QUOTE(avathan @ 22 Aug 2006, 15:41)
@Bliss

iti mai dau eu exemple de cateva concepte ale astora de la Renault  si de la altii care nu au iesit pe strada...

Sezi bland, era o gluma la adresa conceptului Dacia. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.