Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: plafon rupt?!
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
virtualu
Salut!.. am o problema si nu am gasit in alta parte sau nu am stiut sa caut... am observat de curand ca plafonu din interior e lasat - bombat in jos. sad.gif Nu stiu de cat timp e asa si care ar fi cauza... sus tabla e dreapata.
Intrebare... a desfacut cineva captuseala, e o traversa ceva acolo?... daca imping in sus, revine la normal, dar apoi iar se lasa! blush.gif
Multumesc anticipat!
Andy_ACS
Eu am patit asa ceva! La mine era captuseala (panza) dezlipita de pe carton. Am dat jos plafonul cu tot cu carton si am lipit cu prenadez. E ca nou, nici nu se mai observa. De traversa aia de metal nu e prins plafonul.
Spor la treaba!
Bafta!
virtualu
aaa, deci e de metal traversa, inseamna ca la mine e doar cartonu` dezlipit... multumesc, cand am timp am sa ma pun pe lipit! smile.gif
Andy_ACS
Daca zici ca nu e captusala dezlipita de pe carton inseamna ca s-a deformat cartonul cu totul, sau poate o fi sarit dintr-o prindere. Nu e greu de dat jos, dar trebuie sa desfaci suportul oglindei retrovizoare de la interior plus manerele si plasticele de pe sus.
Bafta!
virtualu
Multumesc de ajutor, nu vazusem ca ai si tu un topic asemanator... de fapt ma interesa cum e traversa aia, daca e rupta sa o pot schimba... dar acum m-am lamurit, cand o sa am timp ma apuc de ea.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.