Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SCHIMBARE LOC DE INTALNIRE
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri > Intalniri
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AlexV
s-a hotarat ca joia aceasta sa ne intalnim in fata la academia de inalte studii militare, sau ceva de genul asta. de la eroilor spre razoare (panduri). chiar acolo in fata unde se despart cele doua sensuri de mers.



locul nu este definitiv. intilnirea de joi se tine acolo sa vedem ce si cum si poate mergem sa vadem si alt loc.
alex
AL dixit:

"Dragi colegi, aseara s-a discutat despre posibilitatea schimbarii locului de intalnire.... principalul motiv a fost invazia de tzantzari de aseara, alaturi de autobuze-fumigene, smecheri si alte animale... De asemenea, se apropie vara si parcarea va fi plina de masinile celor care se vor plimba prin parc.



De aceea, s-a propus aseara mutarea intalnirii in parcarea (platoul) din fatza Academiei Militare (sos. Eroilor)."

[img]http://www.daciaclub.ro/download.php?id=2094[/img]
AL
Stati usor.... AL NU dixit!...AL doar a propus in cadrul discutiilor cu moderatorii... in baza unui numar de voturi pentru, unor voturi impotriva si unor voturi cu obiectii (asupra locului), CINEVA a hotarat!... deci, va rog, nu-mi sariti in cap :inger:



asteptam aici parerile tuturor!!!
fion98
Vreau sa vin si eu diseara.



Daca e la Academia de inalte studii militare e COOL. O sa vin mereu, ca e aproape de mine :inger:
laurh
Mai ... mie imi convine ca e mult mai aproape si de mine, dar problema este ca acolo e in mijlocul traficului si va fi probabil un zgomot de fond foarte mare incat nu ne vom intelege om cu persoana.

In al doilea rand ... nu cumva e interzisa stationarea acolo ?

In al treilea rand, e totusi langa Academia Militara, deci e posibil sa fik luati foarte repede in vizor de politie etc.
fion98
mda, mai ales ca e si cotroceniul pe aproape, dar asta e.
aviasol
nu cred ca e un loc bun de intalnire. nici nu stiu unde e asa un loc mare.
alex
Incercam azi si mai discutam pe urma.
BodyLove
Pt. mine e cam departe si nu stiu daca o sa pot ajunge azi :roll:
Marty
Eu o sa fac tot posibilul sa NU vin azi, sa vedem cum fac sa ma intilnesc cu Liviu.

Un alt loc de intilnire ar fi pe B-dul. Aviatorilor, vis-a-vis de fostul service Volvo, in apropierea Pietei Victoriei. E un muzeu sau nu stiu ce mama ciorilor si in fata e o parcare destul de incapatoare.
miki
QUOTE
AL dixit:

\" De asemenea, se apropie vara si parcarea va fi plina de masinile celor care se vor plimba prin parc.  


De aceea, s-a propus aseara mutarea intalnirii in parcarea (platoul) din fatza Academiei Militare (sos. Eroilor).\"

[img]http://www.daciaclub.ro/download.php?id=2094[/img]




Da' ce vara trecuta nu erau masini la Pescarus!

Desi este mai aproape de mine nu cred ca locul este bun din cauza :

1 a taficului ( o sa inghitim mai mult fum :vomit2: si va trebui sa zbieram unii la altii)

2 nu ai unde sa parchezi! pe platoul din fata "Inaltei Scoli de Creioane Colorate" nu ai voie!

PS Ora ramine tot 20:00?
SirAvalon
Ce ma nu va mai ajunge strada ? biggrin.gif
aviasol
QUOTE
Eu o sa fac tot posibilul sa NU vin azi, sa vedem cum fac sa ma intilnesc cu Liviu.

Un alt loc de intilnire ar fi pe B-dul. Aviatorilor, vis-a-vis de fostul service Volvo, in apropierea Pietei Victoriei. E un muzeu sau nu stiu ce mama ciorilor si in fata e o parcare destul de incapatoare.






asa da cu locul asta sunt si eu de acord e super bun, eu am mai propus o data mai demult parcarea aia mare de pe strada paralela cu cea propusa de Maarty (scuzati-ma dar acum imi scapa numele) aia cu sens unic pe 4 benzi de la arc catre victoriei. inainte de muzeul taranului roman e un semicerc mare si pe stanga si pe dreapta - intrare in parc
Marty
aviasol, vezi c-a propus acelasi loc si AL. Citeste ce i-am raspuns. :wink:



Editat de AL:



Nu are cum sa citeasca deoarece ai scris la Coltul Moderatorilor... asa ca il ajut eu...




"Tu chiar nu stii ce insemnatate are locul ala, nu? Ala e cel mai cunoscut loc pentru oamenii care se forjeaza, locul de start fiind semaforul de la Restaurantul Doina. Daca la Pescarus nu ne-a disturbat militia decit extrem de rar, pe Kisseleff vine si ne ridica direct!"
fion98
Deci,



unde va fi intalnirea?
nelu
Oltcit-istii se intalnesc la Palatul Copiilor (Tineretului) unde este o parcare destul de incapatoare.
B-34-SGM
E marfa locatia la Academia Militara, e spatiu foarte mare,nu sunt probleme cu Politia,ai voie sa stationezi, si e aproape de mine 8)
MariusI
..si in concluzie ? :?:



Pentru mine personal e cam aiurea academia militara, tre' sa bat juma de oras..
claus
nu stiu cine zicea, da' zgomot de fond, .. nu prea e (de fapt ... unde nu e .. , da' nu e deranjant), si loc de parcat masini e super mult

a, si probleme cu politia ?? nu s-a intamplat niciodata sa se ia de cei care stau cu masinile acolo .. si o spun din cunostiinta de cauza, .. sunt nopti in care se sta acolo pana la 5 dimineata la "barfa" ...
Nicu
la academie e mai central si e mai echitabil pt cei ce stau prin sud

nu cred sa fie probleme cu stationarea atita timp cit sintem "cuminti"
costi
Eu tot nu va inteleg: de ce va faceti problema cu adunatul unor masini la un loc? Atita vreme cit "stati cuminti" nu are nimeni ce sa va zica. La Pescarus sint masini mai tot timpul asa ca nu vad cum ati atrage atentia. Daca va duceti la Academia Militara macar bagati-va pe strada din stinga Academiei (cum o privesti din fata). Pe dreapta nu e nimic iar in stinga niste bloculete si case. Nu se circula si e liniste. Apropo dintre toti cei care vin la intilnire are cineva "www.daciaclub.ro" de vinzare? Nu de alta dar mi-ar trebui si mie unul.
bogdan_o
Pai trebuie sa iti faci probleme. In cod scrie ca orice intalnire la care participa mai mult de 30 de persoane trebuie sa fie anuntata Politiei si Jandarmeriei. Daca e asa, atunci iti trebuie aprobari, etc, etc, etc, chestii dupa care nu cred ca are nimeni chef sa alerge.
ashu
Du-te ba d-acilea. Asta inseamna ca la nunta mea puteau sa ma aresteze ca n-am cerut aprobabari? :?
AlexV
si cum spuneam cei de la vacanta mare:

- aici suntem 2 mitinguri!!!

- cum domne ca sunteti doar 2 oameni???

- am fost si 3 mitinguri da pe unu la imprastiat politia.

- pai si cati oameni au fost la al treilea miting???

- nici unu ca de-aia ni l-au imprastiat asa de repede.





asa ca noi suntem mai multe grupulete de prieteni care ne-am intalnit intamplator in acelsi loc. nu ca ar crede cineva asta da ...
Daddy
Intreb si eu ca omul, da pe la noi prin moldova nu se fac 'adunari" de astea ?

Sunt si eu interesat sa vad ce iese din mai multi pasionati de Dacie da pana la bucuresti e mult pt. o curiozitate.
SPAWN
OAMENILOR DACA SUNT MEBRU INCEPATOR AM VOIE SA APAR SI EU PE ACOLO ????

CA POTE AS VENI SI EU ASTA SEARA . :mrgreen:
SPAWN
DATI SI VOI UN MES DACA VRETI SA STIU SI EU DACA POT SA APAR SI EU PE ACOLO :inger: :inger:
jhr
e super, e aproape de municipal si sper ca in felul asta sa ajung si eu...nu stiu daca chiar azi dar, oricum... excelent.e loc destul si nu cred sa fie probleme cu politia
Uncle-Sam
damn it! am trecut azi pe la 9 fara ceva pe langa academie cu autobuzu, am vazut lume stransa, dacia cu B24SGM si miam inchipuit ca e o intalnire ceva ca mi se parea cunoscut! Asa e, locu e super din toate punctele de vedere. si nu e zgomot. Ar mai trebui sa ne intalnim odata aici
MAS
Mie mi s-a parut O.K. locatia in seara asta... mai ales ca mai vedeam si cum coboara idiotii panta si aveam de ce ride...

Propun sa se pastreze locul, mai ales ca e aproape de mine :mrgreen:
SPAWN
da si mie imi comvine locu da sa vedem ce zice majoritatea,si mai ales cei mai "batrani"pe aici pe forum :inger:
echosektor
na belea...m-am trezit si eu....despre ce loc de intalnire e vorba?
Manuel
[quote]Intreb si eu ca omul, da pe la noi prin moldova nu se fac 'adunari" de astea ?

Sunt si eu interesat sa vad ce iese din mai multi pasionati de Dacie da pana la bucuresti e mult pt. o curiozitate.[/quote]



Daddy, te asteptam sambata la Iasi (vezi sectiunea "Detalii despre intalniri" in meniul de sus). Chiar merita deplasarea, iti spun din proprie experienta :wink:
Marty
[quote]Du-te ba d-acilea. Asta inseamna ca la nunta mea puteau sa ma aresteze ca n-am cerut aprobabari? :?[/quote]

Iar se uita astia la mine cum rid ca bou' de unu' singur...... laugh.gif laugh.gif
Manuel
Pentru ce dracu' sa te aresteze? Eu stiu ca de regula se aplica pedeapsa cea mai grea iar tu tocmai te insurasei, nu? :roll:
costi
Ashu o fi vorbit socru mare cu politia mai stii?

Atfel, daca aveti probleme, tineti la indemina o rochei de mireasa si al o adica o scoateti la interval. Problema este cine o imbraca?
SYL
Si mie imi convine mai mult la Academiea Miltara; e mai aproape de mine.
laurh
Constat ca toata lumea sta mai aproape de Academia Militara, mai putin marty. :twisted:
bogdan_o
Si eu. Imi e cam peste mana acolo, dar macar nu ma mai mananca tantarii, nu ma mai afuma autobuzele etc. A, si sa nu uit.... nu mai riscam sa fim acuzati ca ne dosim "bolizii" departe de privirile curioase, fiind mai atenti dupa produs decat la cei ce ne urmaresc.



In rest, e mai liniste decat credeam, locul e destul de mare, e bine.
Laurentiu1980
Normal sa fie multumita de locul de intalnire majoritatea oamenilor de pe forum, ca mai toti stau in dr. taberei (inclusiv eu :wink: )(vezi topicu " unde stati prin bucuresti") laugh.gif
ktalyn
Salutare.Stati fara grija,nu o sa se ia nimeni de noi,daca ne intalnim in fata Academiei Militare.
costi
Oameni buni am mai intrebat si nema raspuns: daca vin la intilnire pot sa cumpar un sticker cu "daciaclub.ro" ? Daca nu, hai sa "producem" unele si sa fie disponibile la intilniri (sau venim, platim si le luam data viitoare) :?:
AlexV
costi poti sa cumperi da nu sapt asta

cred ca sapt viitoare o sa am si cu dacia.

eu am mai facut pentru cativa care au zis ca vor si nu au mai luat si cu greu le-am dat.

dar o sa fac. daca stiu din timp cine vrea si ca vine sa le ia e mai simplu.
costi
OK Alex conteaza pe mine. De pus vreau sa-l pun pe luneta. Te mai contactez eu. Multam.
Radduu
E perfect langa Academie....e aproape de mine biggrin.gif
costi
asa putem sa ne apelam "academicienii" tongue.gif
Radduu
Din, cate am observat.....majoritatea au solentza si DSN.....ma cam simt in minoritate cu 1310....si presupun ca ar incepe si mistorurile....asa ca mai bine lasa :wink:
Marty
Te inseli amarnic! Ma rog, cum doresti, treaba ta!
B-34-SGM
Eu am 1310 smile.gif erau 3 cu a mea ultima data
Radduu
Vin si eu sa fim 4.... mergi azi SGM?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.