Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Trotineta cu motor
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
raducu13
Imi cer scuze ca deschid un topic nou (stiu ca a mai fost unul), dar sunt interesat de asa ceva....trotineta cu motor...daca ati putea, as vrea sa imi dati niste preturi si detalii despre acest produs...pun si o poza cam cu ce mi-ar trebui...[attachmentid=34367]
adostar
Mai bine mergi cu bicicleta smile.gif.
raducu13
de ce???
axabrt
e mult mai ieftin si ecologic...
raducu13
am vazut si scuterele alea electrice...si parerea mea este ca decat cu cele electrice, mai bine cu bicicleta, pentru ca alea te dai 3-4 ore si tre` sa-l pui la incarcat...si acum a vazut trotineta asta cu motor, care pare mai tentanta decat "rivala" ecologica. Mai dati-mi ceva sfaturi va rog
ydaniel
aia se numeste goped.f faina.ma dadeam cu ea in herastrau si m-au luat gabori:)
raducu13
goped...caut pe google...tot scriam "trotineta cu motor" si nu prea gasea mare lucru


hmm....scriind aici, mi-a venit o idee...cum ca s-ar putea face goped-ul asta pe balcon ... biggrin.gif ... posibil asa ceva??? daca da, ce motor?
axabrt
auziti mai ,voi care cititi pe aici?
motor de 23000 rpm?
pare posibil asa ceva.Daca da imi vand loganul ...

http://gprime.net/video.php/goped
raducu13
tongue.gif eu daca imi cumpar...nu fac liniute cu el si nici nu-i pun instalatie NX Nitrous blush.gif vreau doar pentru fun, sa ma distrez cu el...
Giurisici Fabian
cu chestia aia nu te prinde nici ala cu coasa radmasa.gif
ydaniel
e nasol ca are rotile mici si imediat zbori peste ghidon daca nu esti atent.are motor de 35 cmc
dragos.avramescu
Si e galagioasa rau, da' rau
argon
Mai exact ca o drujba.
Ar trebuii interzise, scuterele la fel. M-am saturat de zgomotul infernal produs de unele.
ydaniel
cum mor dupa ele:D da astia cu motoarele lor cum de nu ii ia garda?si astia cu rable tunate:)) cu fiare vechi care si-au dus saxofoanele la fiare a?smile.gif)
einstein1984
ydaniel, conservarii nu ne vor intelege niciodata. Nimic nu suna (si nu miroase mai bine) ca un motor in 2 timpi la 15 000 rot/min .
ydaniel
nu cred ca are atata:) vreo 9000 as zice la 35 cmc;) si franele la ea sunt mai degeaba:) mi-am tocit tenesii pe la roata mare smile.gif dupa aia garda...am luat-o la talpa:)
raducu13
oameni buni, hai ziceti ceva preturi, ca is fosrte interesat...please rugaciune.gif
XMihai
QUOTE(raducu13 @ 11 Sep 2006, 14:06)
hmm....scriind aici, mi-a venit o idee...cum ca s-ar putea face goped-ul asta pe balcon ... biggrin.gif ... posibil asa ceva??? daca da, ce motor?
*




Normal ca se poate.
Te duci mataluta frumos prin targ, iti cumperi un Pegas de ala mic, dar mic-mic, cu rotile de 10 sau de cat sunt, apoi ii pui o bucata de coala de aluminiu striata pe post de podea si ii mai pui si un motor de drujba si cam aia e.

Ca sa cumperi una noua nu se merita.
Am revenit cu site-ul promis: CLICK AICI

PS: Sper sa nu supar moderatorii pt ca am postat acel link.
raducu13
hopa, da 1240 RON mi se pare cam mult pentru asa ceva...

si la constructie...n-ar fi mai usor daca as gasi o trotineta mai solida??? so mai intaresc putin, sa-i schimb rotile..., etc etc...
bendix
nu caroseria si motorul reprezinta problema, ci sistemul de transmisie.
ydaniel
:smile.gif sa vezi cand dai intr-o groapa;)))
FotoGabi
Eu m-am dat cu asa ceva,si e foarte instabila jucaria!Oricum toata lumea se uita dupa tine,la ce zgomot face!
minny
Am avut si eu un drac de asta o zi, dar varianta electrica. O luasem din Franta pe 50 de coco la reducere. Erau si variante mai scumpe, pe la 250 de euro. Diferenta era de calitate a materialelor si solutiilor dar si de durata bateriei. Oricum cel putin aia electrica era belea rau. S-a descarcat imediat bateria si i s-a deplasat roata spate cand m-am pus pe ea (si nu am decat 70 de kile, iat in intructiuni zicea ca duce pana la 80). Adevarul e ca sunt mai mult pentru copii si incomode ca naiba ... A doua zi am mers cu ea inapoi la Auchan ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.