Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Constanta-Piatra Neamt-Botosani
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
pastrama
Asa cum zice si titlul, ma intereseaza pe unde e mai bine s-o iau. Drumuri distruse sunt pe undeva???
Deshteptu
Din Piatra Neamt, ai avea doua variante spre Botosani:

1. prin Tirgu Neamt - Falticeni - Suceava - Botosani

2. Prin Roman - Tirgu Frumos - Botosani

Sincer, nu stiu care varianta este mai scurta, dar as recomanda traseul 2, pt ca distanta Piatra Neamt - Roman e destul de buna, iar Roman - Tg Frumos e E583, 4 benzi ca-n palma.
Piatra Neamt - Tg Neamt nu e f rau, dar oricum e mai prost si mai aglomerat...
Insa, repet, conteaza probabil si distantele..
ccezar2004
CT-PNT
varianta lejera... Cernavoda-A2-E85... drumuri perfecte
mai sunt si alte variante dar nu economisesti prea mult si ai cel putin vreo 50km unde rupi masina (pe dupa giurgeni si pana in europeana care da in braila)
pastrama
Multumesc de raspunsuri. Deshteptule, nu prea conteaza 50 de km in plus. Ma intereseaza sa nu rup masina.
Deshteptu
Acum 2 sapt am facut eu Piatra Neamt - Iasi, deci stiu pe propria piele ca drumul Piatra Neamt - Roman - Tg Frumos e fff bun. N-ai de ce sa-ti faci probleme.. Apoi colegii mei circula foarte mult pe portiunea Tg Frumos - Cotnari (spre Botosani), si imi spun ca drumul e bunisor. Nu cred ca ai probleme pina la Botosani, eu ultima oara am facut drumul in iunie si era relativ bun... din cind in cind niste gropi evitabile si pe alocuri soseaua denivelata, dar fara sa puna mari probleme soferilor..
drumaru
Eu as recomanda Constanta - Hirsova- Slobozia - urziceni - Buzau - Focani - bacau - piatra - drumul e ff bun. Pe a2 se ocoleste (sau poti iesi de la drajna la slobozia, dar practic n-ai facut mare lucru, mergi pe autostrada intre cernavoda si fetesti si apoi de la fetesti la drajna ai semi-autostrada).
radian
QUOTE(Deshteptu @ 12 Sep 2006, 13:25)
Din Piatra Neamt, ai avea doua variante spre Botosani:

1. prin Tirgu Neamt - Falticeni - Suceava - Botosani

2. Prin Roman - Tirgu Frumos - Botosani

*



Varianta a doua cu toata increderea.
sorin1967
Sau Roman-Suceava-Botosani...
mateimatei
Dar ca sa ajung de la bucuresti la giurgiu cum procedez?
Frumos va sade sa inventati topicuri doar ca sa va apare nickul pe forum!!!
pastrama
Se poate inchide (sterge) ca nu mai plec.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.