Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: pretzuri solenza
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
gabi_gci
Sal ! stie cineva care mai sunt preturile la solenze ? eu am o clima din 2003, 16000km, cam cat as lua pe ea, perla, arata impecabil
deeJayOg
Nu vreau sa fiu bagacios...dar un pret decent ar fi 4500E. Pe la targuri am vazut ca se cere mult mai mult...acum, serios vorbind, 4500E e mai mult decat decent...dar probabil vei putea stoarce si mai mult eventual....

Gasesti si Confort-uri la 5000E sau Europa la 4500E, asa ca...
Magua
Cere 5000 fara discutii! La cate dotari (fata de Scala, n-are eleron si jante, nu?) are iar daca kilometrajul e real bati la fund orice Logan!
gabi_gci
[quote=deeJayOg,12 Sep 2006, 23:35]
Nu vreau sa fiu bagacios...dar un pret decent ar fi 4500E. Pe la targuri am vazut ca se cere mult mai mult...acum, serios vorbind, 4500E e mai mult decat decent...dar probabil vei putea stoarce si mai mult eventual....

Gasesti si Confort-uri la 5000E sau Europa la 4500E, asa ca...
*

[/quot
]

4500 ?? eu ma gandeam sa cer 5300, oricum fara 500 nu o dau
gabi_gci
QUOTE(Magua @ 12 Sep 2006, 23:43)
Cere 5000 fara discutii! La cate dotari (fata de Scala, n-are eleron si jante, nu?) are iar daca kilometrajul e real bati la fund orice Logan!
*



cam asa ma gandeam sa cer 5300, km sunt cat se poate de reali, kit de ambreaz nou, alternator nou....
Amedeus
Buna masina daca la 16000 ai schimbat deja si ambreajul si alternatorul..... huh.gif
Magua
probleme tipice pt dacia-renault la acest nivel! nu toti suntem asa buni soferi tongue.gif
colombina29
Vandut Confort 2003 chel 4400EURO . Am avut oferte 4300 da' n-am dat-o la samsari tongue.gif ca stiu cum am condus-o si cum m-am purtat cu ea.
cristi.r
si ... problemele tehnice care sunt ?

Topic/sectiune : "Probleme tehnice - SLZ"
omman
Stiu eu, stiu eu.
Am dat Solenza mea Clima din 11.2003, saptamana trecuta, cu 5050 euro. Fara nici o imbunatatire. Doar ca apucasem sa-i fac revizia de 30000 km. Nu am sperat sa o dau asa repede.
Nu am dat-o la samsari, care nu imi ofereau pe ea mai mult de 4700 euro. Deci am calculat eu ca mai pun ei 400-500 euro si o scot la 5100-5200. A mea era cu tobele ruginite si sudate cat sa mai tina (la imbinari), si tabla putin infundata pe alocuri de la o ploaie cu gheata. In rest era tzais, deoarece am tinut-o din scurt.
Eu am scos-o la vanzare la 5200 euro, inca mai e cald anuntul pe www.autovit.ro din 02.09.
Pretul difera in functie de vechimea in ani (dar nu semnificativ), de numarul de kilometri, de aspect si functionabilitatea masinii. Orientativ in caz de avarie totala sau furt CASCO Alianz imi oferea 5060 euro pentru anul trei de contract cu ei.
Deci sunt multi factori. Intra pe autovit.ro si masini.ro si compara. Orice om cere initial mai mult pe masina de cat face dar piata intervine si regleaza pretul. Eu am incercat sa reglez singur pretul mai repede pentru ca sa nu o tin prea mult la vanzare.
Bafta totusi, ca e nevoie la vanzare!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.