Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suvenir din fabrica!
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
C a t a l i n
Atasez o poza cu ceea ce am gasit in usa dreapta spate, cu ocazia montarii inchiderii centralizate... Este vorba de o piesa cilindrica de metal, cam de 1kg greutate, ce nu cred ca avea ce sa caute acolo...
La acea usa nu s-a umblat niciodata de cand a iesit pe usa fabricii, deci...

Suvenir din partea celor de la Dacia, pt mine?
tatabobu
O greutate de echilibrare radmasa.gif
eudin_umarian
trebuia sa o lasi acolo...acum o sa-ti traga dreapta-stanga(depinde pe ce parte era amplasata contragreutatea). icon_mrgreen.gif
C a t a l i n
QUOTE(eudin_umarian @ 13 Sep 2006, 12:35)
trebuia sa o lasi acolo...acum o sa-ti traga dreapta-stanga(depinde pe ce parte era amplasata contragreutatea). icon_mrgreen.gif
*




NU cred ca asa se pune o greutate de echilibrare, nefixata in nimic, si de la 1kg pus acolo nu o sa imi traga masina intr-o parte.....si inca ceva, mai bine trage decat sa zangane mereu acolo.......
eudin_umarian
mda...ai si tu dreptate...
mihai0070
Baieti astia fac misto cu echilibrarea... nu ii lua in serios... ph34r.gif
Ov
cum am mai zis, io in berlina am gasit urmatoarele

sub mochete coji de seminte
in praguri: caramele si eugenii
pe o fata de usa era desenata o casuta si in alt colt era scris cu pix-ul un pret (probabil o fi vrut vre-unul s-o vanda)
driverx
Si cand ma gandesc la benzina consumata in plus...DEGEABA .... radmasa.gif
Marty
Ala-i bonus! Il duci la remat, il vinzi si uite cum ai obtinut discount la cumparare. smile.gif
driverx

Uite idee buna pentru cei care o sa mai cumpere la anu logane cu rematu. Daca vor sa obtina de la Remat macar banii de inmatriculare, inainte sa duca rabla la remat, sa o indese cu o gramada de fiare, cat mai pline, cat mai mari, cat mai multe, cat mai ascunse.

Daca gigelu de acolo se uita stramb la voi dupa ce vede numarul de kilograme, ii raspundeti "A fost a lui Ceausescu. E blindata" radmasa.gif
eudin_umarian
cine stie ce componenta a motorului de la alta dacie o fi...eu zic s-o scoti la bursa, poate propietarul acelei dacii cu piesa lipsa, o cauta inebunit. dry.gif
diaconuliviu
Ala e axul balador de la cutie, pentru marsarier; lustruieste-l, pune-l in vaselina si-l tii ca piesa de schimb. In usa cealalta n-ai gasit si pinionu'? radmasa.gif
C a t a l i n
QUOTE(diaconuliviu @ 13 Sep 2006, 14:48)
Ala e axul balador de la cutie, pentru marsarier; lustruieste-l, pune-l in vaselina si-l tii ca piesa de schimb. In usa cealalta n-ai gasit si pinionu'? radmasa.gif
*




Nu radmasa.gif ! In cealalta usa nu era nimic rolleyes.gif !

Nu stiu exact ce este axul balador, dar daca spui ca e bun, il pastrez cool.gif
pastrama
Sa nu fie mosoru... dry.gif
adumitrachy
QUOTE(diaconuliviu @ 13 Sep 2006, 17:48)
In usa cealalta n-ai gasit si pinionu'? radmasa.gif
*




coolspeak.gif coolspeak.gif coolspeak.gif coolspeak.gif coolspeak.gif Tare frate tare!
Mario_b
Nova=Kinder Surprise??? radmasa.gif
mariuscomx
nu aveti treaba..
numai la din astea va ganditi ...
daca ati gandi cu atentie, si cu putina mentalitate romaneasca .. ati vedea ca de fapt muncitorii de la dacia fac trafic cu metale .. si cum pot sa scoata metalul din fabrica, ca nu pot sa si-l puna in buzunare fara sa fie observatii.... ?

le plaseaza in masini: portiere , roti , chiar in airbeg , chiar daca nu va vine sa credeti .. si le recupereaza mai tarziu, ca doar au cheie la masina voastra.

pai care credeti ca este motivul ca nu a sarit airbag-ul la loganurile de la probleme tehnice? Pai l-au busit proprietarii inainte ca astia sa isi recupereze marfa..

poate nu ma credeti dar asta e adevarul
vis-a-vis
Asta micu' ar putea avea dreptate user posted image
adumitrachy
Pai si de unde stiu aia ce numar o sa aiba masina dupa ce iese pe poarta fabricii?
nik1965
Dupa seria caroseriei, si apoi am auzit eu ca sunt pe mina cu cei de la inmatriculari.
Da cica numai recupereaza metalul nu si altceva.
radian
Faina treaba. Apoi si daca primesti in freza un airbag d-asta cu adaosuri... te-ai scos. Iti culege medicul legist proteza dentara de pe luneta...
nik1965
La astea de baga in airbag le dzactiveaza pina la recuperare,si abia apoi le activeaza, pericolul e sa nu faci accident si sa ai nevoie de airbag ca nu functioneaza. Dupa ce recupereaza ce trebuie nu mai e pericol.
C@talin
pai din cauza asta bree atatea probleme la logan le chema,ca sa te duci in servis sa-si recupereze ei surpriza si dasta nu te lasa langa masina ,eu am stata tot timpul langa ea si am fost doar de 2 ori ,acuma e 3 oara cu revizia de 30000 ,si ca mi-ama adus aminte
cineva dupa forum gasise in porbagaj o pompa de benzina nou nouta sub mocheta pe aripa din stanga parca .deci sar putea sa fie adevarat ce ziceti am gasit si linkul hihi http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...508&hl=surpriza
Alydor
o fi axa de la fofilezonul bizibarbucat al coclenderului cu sprintigashi .

Nu e radioactiva cumva?

Suma respectelor, Alydor.
ydaniel
asta chiar e tare.la a mea am gasit si eu niste desene rupestre cand am scos fata de usa.si erau (si inca sunt) desenate cu o creta care se curata f greu:)
mariuscomx
astea insemnate cu creta .. au fost selectate din fabrica sa fie controlate pana la sange sa nu existe cine stie ce "materiale" prin masina.
si cum oameni sunt mana in mana .. ei le insemneaza cu creta .. pe cele care nu au nimic in pus decat ceea ce e strict necesar la masina respectiva.
Pedro
QUOTE(ydaniel @ 17 Sep 2006, 21:07)
rupestre
*



Ce cuvant misto, aproape ca uitasem ca exista , rupestre, rupestre, rupestre biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.