Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hoti in parcare Mall Vitan
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Sheffield
Hoti in parcare Mall din Vitan... printr-un noroc nu mi-au luat nimic (nu ca ar fi avut ce), dar memoria alarmei era, au tras de portiera de sus si e cascata cu 1-2 cm... mad.gif Nu ma asteptam ca in parcarea de acolo care surprinzator e pazita sa se intample chestii dastea.
costi
Sa fii tu sanatos.
De ani de zile se fura de acolo
Si sint doar puradei. daca-i princi nu au ce sa le faca!
Giurisici Fabian
acolo am vazut o faza tare cu unu cu un jeep .omul a lasat jeepul deschis ,geamurile lasate si niste lucruri prinauntru pe scaunele din fata iar in spate pe bancheta era un mare rotweiler care nu se vedea,si cum treceam prin parcare am auzit tipete puternice ca un puradel deala care era la ciordeles a bagat mina inuntru si a iesit afara cu cainele de mana.proprietarul masinii se departase ceva dar se auzea ca puradelul tipa din toti rarunchii iar ciinele tragea bine de el . ala cu jeepul dupa aia a plecat ,probabil sa nu gasesca geamurile sparte dupa aia dar ala cred ca se uita acum de 2 ori daca vrea sa bage mina sa mai i-a ceva .era faza de filmat antologica
Vlad Georgescu
Teoretic e pazita. Practic gardienii sint numai de decor.

La un moment dat am vazut cum se fura dintr-o masina si am apelat la un gardian. Mi-a raspuns politicos dar nu a facut absolut nimic.

Alta data am vazut, in liftul din Mall, un individ care in mod evident furase. Era foarte nervos, a deschis portofelul pe care-l avea cu el, a luat banii si i-a bagat in buzunar, dupa care a scos din portofel un act si a inceput sa il studieze foarte, foarte atent.

Cind a oprit liftul, a bagat repede la loc actul si a plecat in graba.

Era simbata seara. Actul era cartea de identitate a unei masini. Daca actul ar fi fost intr-adevar al lui, nu avea de ce sa il studieze cu atita interes.

Dupa asta am fost la informatii si am anuntat. Nu stiu daca au facut ceva, oricum ala plecase, dar m-am gindit ca e bine sa stie ce se intimpla. Am plecat repede ca eram obosit si aveam treaba.

In Bucuresti Mall Vitan se fura, asa ca feriti-va.
Pedro
giurisci fabian , you made my day smile.gif , thank you man!!!
laurian
Se fura si in autobus, in dreptul Mall-ului.
Pedro
QUOTE(laurian @ 16 Sep 2006, 22:37)
Se fura si in autobus, in dreptul Mall-ului.
*


Cred ca ii zice autobuz!
Marty
Si cred ca se fura pe tot traseul, nu numai in dreptul Mall-ului.
pastrama
QUOTE(laurian @ 16 Sep 2006, 22:37)
in dreptul Mall-ului.
*


radmasa.gif
Intra puradeii pe geam, apuca ce pot si dupa aia sar pe celalalt geam.
Sheffield
Intrebarea mare este daca mai stiti care parcari mai sunt "HOT" in momentul asta. Eu am mai auzit ca s-ar mai fura masini din parcarile supermarketurilor gen Metro,sellgros,carrefour. Oricum astea care sunt mai spre periferie (gen baneasa) par mai curate. In schimb mall-ul militari cum e? sau in parcare Vitan Mall in subteran?
einstein1984
Pai la Metro sau Cora fura elegant: un sut salta cheile din buzunarul omului cand intra in magazin, si pana iese el de la cumparaturi, baietii au ajuns departe cu masina. In special Dacii albe, ca sunt mai usor de vopsit, sau orice culoare daca vor piese.
i96nds
Eu stiu de vreo 2-3 masini furate cu totul din Vitan Mall. Parca si lui Vadim Tudor i-au furat o masina in parcare acolo, nu?

De aia nu mai merg la Mall. smile.gif
semit
lu` Vadim i-au furat-o din carfur de pe A1.... wink.gif
Ci_co
Pei am auzit multe furaciuni la carf militari ! Deci pazitiva masina ca altfel vi-o iau ! biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.