Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aveti incredere in politia romana?
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Statistici
Pages: 1, 2, 3
Sony
Topic despre imaginea jandarmeriei avem. Facem unul si despre scumpa noastra politie.
Puteti motiva votul?
semit
NU.. cu un telefon sau o hartie de 50 de lei faci ce vrei din ei... iata ca sunt si poet tongue.gif
pastrama
Nu.
Motivul identic cu al lui Semit.
ovidiusoft
Nu. Niste spagari ordinari, incapabili si prost pregatiti.
Sony
Sper sa nu va luati ban de la un moderator cu respect fata de autoritati!
Pedro
Imaginea politiei romana radmasa.gif !?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?
driverx
Buey Sony, ai scris gresit titlul topicului. Se scrie pulitia, nu politia. Macar titlul de l-ai scrie corect.

P.S. Cred ca ati ghicit ce am votat, nu?
Pedro
Care ai gresit votu de ai dat pe bulinuta cu da, do you speak romanian? blink.gif


Ma numesc agent Pavalache si sunteti fericitul castigator al premiului de fidelitate oferit in urma campaniei "Siguranta si incredere", va rog sa va identficati pentru a putea intra in posesia premiului.

RPV00
NU, motivele sunt mai mult decat evidente. Se vad zilnic pe strada.
radian
NU
sorin1983
nu si motivele nu cred ca e cineva (roman sau strain) care sa nu le stie biggrin.gif
pastrama
Bai, aia 3 care ati votat da, poate ne ziceti si noua de ce.Ca sa nu murim prosti, nu de alta.
Sony
Pentru ca "ie" dă la politie! wink.gif
ady77
Eu sunt unul din cei 3. Am votat DA din greseala. Scuze!
Sony
Se accepta scuzele!
Giurisici Fabian
politia blink.gif care politie aaaa nenea aia care plimba loganurile cu girofar radmasa.gif si cei de la circulatie care ori incurca circulatia in intersectie ca sa nu mai zic de altele , politie exista dar nu la noi
Alex57
eu cand ii vad mi se face negru in fata ochilor ....numai baguba iti aduc aia rolleyes.gif
parpanel
...............
...............
...............

as zice mai multe dar imi iau warn ...again biggrin.gif
adip
Am votat nu, evident. Dar am un piculet mai multa incredere in politisti fata de, sa zicem, acum 15 ani, cand chiar era dezastru.
De cativa ani au aparut, ici si colo, si politisti care incearca sa isi faca treaba. Dar sunt prea putini fata de nr. total, cei in uniforma (si ni civil) inca imi provoaca greata, multa greata.
Am zis politisti si nu politie, deoarece nu poti avea incredere intr-o institutie. Eu cred ca incredere iti da omul de pe strada si de la ghiseu, contactul direct si nu pliantele cu "suna-ti politistul de proximitate, e fierbinte" de prin cutiile postale.
Mario_b
Ba eu am votat DA. De ce? Nu am avut de-a face cu Politia decat o singura data si atunci eram pagubitul si cei de la politie m-au ajutat foarte mult fara atentiuni date sau spagi. Era un locotenent pe la 35-40 ani care daca nu m-ar fi sprijinit nu stiu cum m-as fi descurcat. Plus ca mai am prieteni politisti sau la Academie care ii consider foarte competenti.

Nu vreau sa votez doar asa din auzite, prefer sa spun lucrurilor pe nume asa cum cred eu ca trebuie.
Alex57
mda.. poate esti vreun norocos sau poate esti politai wink.gif eu nu vb din auzite ci din patite ! ce parere sa mai am cand cere bani pe fata ?! showfinger.gif
Sony
Ca e competent! wink.gif
Mario_b
QUOTE(Alex57 @ 16 Sep 2006, 13:38)
poate esti politai
*



Student la Automatica deocamdata. An 4. tongue.gif
Pedro
QUOTE(Mario_b @ 16 Sep 2006, 11:52)
Ba eu am votat DA. De ce? Nu am avut de-a face cu Politia decat o singura data si atunci eram pagubitul si cei de la politie m-au ajutat foarte mult fara atentiuni date sau spagi. Era un locotenent pe la 35-40 ani care daca nu m-ar fi sprijinit nu stiu cum m-as fi descurcat. Plus ca mai am prieteni politisti sau la Academie care ii consider foarte competenti.

Nu vreau sa votez doar asa din auzite, prefer sa spun lucrurilor pe nume asa cum cred eu ca trebuie.
*



Poate erau tocmai politistii aia care au jefuit cadavrul baschetbalistului mort , tocmai din pozitia in care murise la volan, poate pe moment erau doldora de miile de coco furati de la el si nu mai aveau nevoie si de la tine.
Alex57
@mario sa traiesti! dar poate din cauza ca ai vreo cativa prieteni la academie de asta n`ai probleme wink.gif
Mario_b
Si tu sa traiesti amice. wink.gif
anpop
ce-i aia politie?!
am votat nu !
Thor1983
NU, din pacate. sad.gif
Motivele: spagile, aplicarea preferntiala a legilor, indolenta, nepasarea, grandomania etc.
Jack Daniel's
Cand le dau spaga imi pun un prezervativ pe mana ...biiiiip de pulitai ! showfinger.gif
argon
AM votat "Nu ma intereseaza".
Justificarea: păntru că I don't care !


QUOTE(semit @ 14 Sep 2006, 12:17)
NU.. cu un telefon sau o hartie de 50 de lei faci ce vrei din ei...
*




Te contrazic, eu am intalnit politisti care nu accepta sa faci ce vrei din ei cu o hartie de 50 de lei..au cerut 100.... blush.gif
RIon
Niet!
1. la ultimul accident in care un bou cu microbus care era 7+1 si erau 10+1, mi-a sifonat partea stanga, speriat sotia si copilul de 5 luni, militianul a scris in PV: aplicat fiola, dar nici vorba, si s-a inteles cu ala caruia trebuia sa ii ia carnetul cumva, ca era sofer la pompieri... smile.gif
2. la un prieten caruia i-a fost spart apartamentul, au umplut cu praf pentru amprente TOT, si li s-a lipit un ceas scump de mana!
3. NU SUNT pe drumuri unde mor oamenii in accidente! Amenda de 300 000 rol pentru ca era sa ma ucida unul???
si altele...
ydaniel
nu.nici macar 0.0000 1%
andu911
Am si eu o mare dilema.

Cei 7 care ati votat ca DA (aveti incredere in Politia Romana), sunteti politisti ? laugh.gif
ovidiusoft
@andu911, nu cred. Ar inseamna ca sunt 7 politisti care stiu sa scrie si sa citeasca. Un lucru statistic imposibil.
MoneyTalks
Evident ca NU. Au ramas si acum la stadiu de militieni comunisti, cu aceleasi apucaturi si naravuri. Ba parca acum nici nu se mai tem de nimeni, macar pe vremea impuscatului se mai temeau de partid etc. si nu isi faceau de cap cum voiau
andu911
Da...asta e nasol...isi fac de cap in anumite privinte....Daca vine baiatu lu X si se stramba la ei....o iau toti la fuga si se fac ca nu au vazut. In schimb, daca apare un sarantoc...ii dau lu' asta la amenzi, pana ii doare mana sa mai comleteze.
Radduu
Eu sunt Farfui, sapca am , baston am , creier nu-i. 10561582.gif
vsebas

NU, pentru ca politistii ar trebui sa inspire incredere si siguranta oamenilor cinstiti SI NU E ASA. Ei inspira astea la smecheri, tigani si hoti care se simt mai bine in preajma militienilor ca nu mai poti sa-i linseji desi ar merita.
alexp_
Nu

Pt ca ma am ajuns si la judecatorie din cauza unu cretin pe nume Apostol Alin de la sectia 1 politie.

Fratilor ...ala nu stie sa vorbeasca corect.....daramite sa mai si gandeasca.
Feriti-va de el , e de o prostie cum rar am vazut.E prost chiar si pt politie.

daca imi face semn ala ....eu nu mai opresc dau forja....:::::::::::::::::: sofer4.gif
MoneyTalks
Cam multi militieni pe forumul asta... icon_mrgreen.gif Si se tot infiltreaza, doar-doar or influenta balanta cu increderea daciotilor in ei... radmasa.gif Da nici unul nu are curajul raspunderii sa ne zica de ce are incredere in militia romana... blink.gif
andu911
_alexp_ e vina lui ca tu ai Dacia 1310 ? Pe cine ai fi vrut sa opreasca ? Pe ala cu X5 ? (sper ca ai inteles ironia biggrin.gif )
ydaniel
militie=politie nimica nu s-a schimbat:) siu ca sunt pe aici si militieni:)) de aia iau eu warn-uri:)
Ghidioneanu
Am votat da , pentru ca chestionarul este despre politia romana , daca era despre politisti , as fi votat nu . Trebuie sa avem incredere in institutia statului care se ocupa de ordine , lege , siguranta cetateanului . Ca multi dintre angajatii ei sunt fufe sau tontzi , e discutabil . Cred ca trebuie sa ne incredem totusi in Politia Romana , asa cum ne lasam in mainile celorlalte institutii ale statului . Oricum , sunt optimist , cred ca politistii vor deveni mai cinstiti si mai corecti , pe masura ce ne schimbam si noi.
vijelie
Nea Ghidioneanu, vezi ca intrebarea era daca AVEM, nu daca TREBUIE SA AVEM...
Kogu_T
QUOTE(vijelie @ 22 Sep 2006, 17:57)
Nea Ghidioneanu, vezi ca intrebarea era daca AVEM, nu daca TREBUIE SA AVEM...
*



Total de acord.Raspunsul este nu, nu AVEM incredere si este clar de ce. popa.gif
Nici macar nu se pot numi politisti, mai degraba o adunatura de spagari care se plimba cu golanu lor speedy de politie si care impart amenzi prin parcari cand nu au prima de revelion si de craciun 022.gif
bj
am votat NU pentru ca din punctul meu de vedere Politia este vinovata pentru cum se circula in ziua de azi si in plus cred ca nimic nu se va schimba nici de la 1 Decembrie daca nu se schimba si politaii, i.e. cei care sa aplice legea.
marksman
Votat NU, pentru ca sunt spagari nenorociti, inculti, incompetenti si lasi. 99%
nik1965
NU, mai ales de cind am vazut cum 3(trei) echipaje de la circulatie nu au fost in stare sa se ia dupa un nenorocit ce a depesit coloana in inersectie si in fata lor ....
Si ar mai fi ....
puiu82
QUOTE(Radduu @ 21 Sep 2006, 18:12)
Eu sunt Farfui, sapca am , baston am , creier nu-i.  10561582.gif
*



Are sapca si bulan,
Nu se vede ca-i cioban,
Nu se vede ca nu stie,
Sa citeasca si sa scrie.


Un sofer grabit wink.gif
mauru007
QUOTE(RIon @ 21 Sep 2006, 09:06)
2. la un prieten caruia i-a fost spart apartamentul, au umplut cu praf pentru amprente TOT
*



Pai aici te superi degeaba ca peste tot asa se ridica amprentele. Isi faceau oamenii datoria. Nici eu nu am incredere in politia romana, dar cred ca avem politia pe care o meritam. Daca am trai intr-o societate corecta si doar politia ar fi incorecta as mai zice dar nu e cazul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.