Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: service logan in europa
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
vladimir
Am o rugaminte, pe un traseu Bucuresti - Valencia (Spania) si retur, daca avem probleme tehnice cu Logan-ul, cum si la cine le putem rezolva ?
care sunt pasii ce trebuie urmati in caz de Doamne fereste, gen "se opreste in camp ", noaptea si te uiti la ea si plangi ?

Multumiri !
Marty
Suna la 0248 500000. Te vor lamuri ei ce si cum.
vladimir
OK, sun dar nu ar fi mai ieftin (ca nu ii imbogatesc pe astia de la Vodafone) sa ii intreb inainte de a pleca ?
Nu am facut asta inca, deoarece imi e teama de un raspuns care sa ma enerveze. Din pacate, sunt obligat sa plec co Logan-ul si, Sincer, chiar mi-e teama !
Are 16 800 km la "bord" si nu ne vom opri decat sa ne dezmortim ca de odihnit o facem din mers, pe rand (suntem 2 soferi). Rezista la un regim de asta ?
Marius81
Rezista , nu iti face probleme, benzina sa aiba. Daca drumul este mai lung nu uita sa schimbi consumabilele intai (filtru de aer , ulei + filtru) .....si cam atat.
Marty
QUOTE(vladimir @ 20 Sep 2006, 15:20)
OK, sun dar nu ar fi mai ieftin (ca nu ii imbogatesc pe astia de la Vodafone) sa ii intreb inainte de a pleca ?
*



Pai ce, urmeaza sa se ieftineasca tarifele la Vodafone? blink.gif
Eu zic sa-i suni si sa le spui ca urmeaza sa treci prin niste tari, interesindu-te ca, in cazul in care ai probleme cu masina, sa stii la ce service-uri sa te adresezi.
AMW
0248.500.500 vrei sa zici Marty nu? tongue.gif

Din cate stiu eu service Dacia nu exista decat in ungaria, in restul tarilor unde se comercializeaza loganul, reviziile si reparatiile se fac la reprezentante reanult...asa ca ii suni pe cei de la dacia asistenta si le expui problema...vezi ce iti zic..eventual sa le dai un traseu aprox si ei sa iti dea o lista de serviceuri cat mai apropiate de traseul tau.

Oricum nu iti fa probleme...mergi linistit si fara frica..probabil ca ai facut de curand revizia si totul a fost in ordine...de ce nu ar ramane totul asa pana te intorci??
pastrama
Eventual luati-va o trusa de scule, niste sarme, un ciocan... tongue.gif
Marty
QUOTE(AMW @ 20 Sep 2006, 15:26)
0248.500.500 vrei sa zici Marty nu? tongue.gif
*



Aia tracteaza masini. Eu i-am dat nr. de tel. de la Vocea Clientului.
vladimir
Multumesc la toti.
Mai astept sfaturi, din experienta fiecaruia, cu multumiri anticipate
AMW
a ok..sorry atunci...eu sunam la ala si daca vroiam la vocea clientului ma redirectiona acolo...tot aia e oricum.
MoneyTalks
QUOTE(AMW @ 20 Sep 2006, 14:26)
Din cate stiu eu service Dacia nu exista decat in ungaria, in restul tarilor unde se comercializeaza loganul, reviziile si reparatiile se fac la reprezentante reanult...
*


Exista service Logan (vazute de mine) in Cehia, Spania (in Barcelona, aproape de mare)
AMW
foarte bine...mai ziceti ca sa stie omu...si cine o vrea sa mai plece..

ceea ce am spus eu mai sus mi-sa zis si de la asigurare si de al dealer...
gibonu
Inainte de plecare du-te cu ea la service, spune-la alora acolo ca vrei sa te duci cu masina cateva mii de km si sa se uite la ea, sa nu aibe vreun defect (chiar daca i-ai facut reviziile). Poti sa te mai duci la o statie ITP, sa le dai alora de acolo o bere si sa-i rogi sa-ti bage masina pe banc, sa vada daca ai vreun joc la directie sau probleme la frane.
Da un telefon la 0248.500.000 si roaga-i sa-ti dea nr. de telefon unde exista retea Dacia si unde nu exista retea Dacia sigur exista retea Renault.
Eu am fost anul trecut cu SuperNova pana la Avignon, adica 6.000 km in 16 zile, am facut ceea ce ti-am zis mai sus, si nu a fost nici o problema. Cand am plecat, masina avea 75.000 km, deci stai linisiti ca nu vei avea probleme cu Logan-ul.
Gaby
Am ramas surprins sa vad in Austria, intr-un orasel pe autostrada de Insbruck (Intalautobahn) service Dacia, alaturi de Renault si BMW.
Oraselul se numeste WORGL si este cam la jumatatea distantei intre Insbruck si autostrada dintre Munchen si Salzburg.
Service-ul este pe intrarea dinspre Insbruck (Insbruckstrasse).
vladimir
M-am cam dumirit, multumesc la toti si drumuri bune sa aveti !

O sa duc masina la o revizie "de drum lung" in service (revizia de 1 an am facut-o in iunie, nu au fost pb.), apoi astept de la Dacia, pe mail, lista service-urilor care ma pot ajuta in caz de ceva (si de la tractari).
Inca o data multe multumiri.
AL
nu stiu cu ce te-ai lamurit asa ca mai adaug si eu cate ceva....

garantia la Logan este asigurata in strainatate, in tarile in care se comercializeaza si Logan) de reteaua locala de dealeri Renault care comercialieaza Loganuri (sau Dacia daca exista dealer/service dedicat)... in oricare din aceste tari poti apela numarul local de relatii cu clientii sau de asistenta rutiera al Renault pentru a obtine relatii si, eventual, tractare... evident, serviciile se asigura si post-garantie insa preturile sunt mari spre foarte mari (sa zicem 50 euro ora de manopera pentru exemplificare, in Franta)

poti obtine info utile de aici:
http://www.dacia-logan.com (intri pe site-ul dacia-logan al fiecarei tari iar acolo ai retelele de concesionari/dealeri care vand Dacia...
hash
Eu am fost in Munchen, Barcelona, Viena, Genoa, de curand (cu avionul). Poate pun o intrebare tampita, dar cate loganuri ati vazut voi prin Europa (ca eu n-am vazut nici unul pe unde m-am plimbat) ?
Slider
Pai daca tu ai fost cu avionu'....
bulan
QUOTE(vladimir @ 20 Sep 2006, 15:20)
  Are 16 800 km la "bord" si nu ne vom opri decat sa ne dezmortim ca de odihnit o facem din mers, pe rand (suntem 2 soferi). Rezista la un regim de asta ?
*


Masina va rezista sigur la un regim de asta!!!Ba mai mult o sa fiti placut impresionati de ce poate LOGANUL pe sosele bune in conditii de trafic civilizat.Dar daca doar ganditi ca:""""si nu ne vom opri decat sa ne dezmortim ca de odihnit o facem din mers, pe rand (suntem 2 soferi)."""sigur veti avea probleme daca nu accident!!!Eu nu as putea chiar in doi soferi sa realizez performanta asta desi sunt profesionist si asta fac de o viata.Domnu vladimir!!!Pleaca cu macar o zi mai devreme de acasa si 10 ore dormite la un motel de doi euro pe la jumatatea drumului nu te vor saraci daca nu vrei sa patesti ceva!!!Pe camioanele cu echipaj de doi soferi se pot conduce maxim 18 ore continuu fara pauza dar dupa aia program de somn minim 10 ore.Cel care sta in dreapta este considerat in pauza si are obligatia sa stea pe scaunul din dreapta cu centura pusa si sa-si supravegheze colegul.Daca politia opreste camionul pentru control si soferul din dreapta este in pat primeste o amenda fixa de 600euro.Daca te duci pana acolo pentru lucruri serioase nu lua drumul in gluma!!!
ursul-alb
In caz ca te ajuta cu ceva, un fisier primit de la Dacia
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.