Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Hotel Ibis Bucuresti
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Calatorii si Intalniri
sddragos
Salutare,
Joia viitoare (28 sept) trebuie sa ajung la hotel IBIS, langa Gara de Nord.
Problema e ca locuiesc in Pitesti si trebuie sa fiu la hotel inainte de ora 10:00. Nu cunosc deloc Bucurestiul. Poate imi explica cineva cum ajung la hotel, un itinerar, astfel incat sa ajung la timp.
Multumesc anticipat.
tarzy
pai ... banuiesc ca vii pe autostrada

intri in bucuresti si o tii tot inainte ... pana traversezi dambovita

de acolo mergi tot inainte pana la intersectia cu bd. Dinicu Golescu (primul care are si linii de tramvai) .... acolo faci stanga si mergi pana la gara de nord - acum esti foarte aproape ... poti parca si sa-o iei pe jos sau mai intrebi .... ideea este ca la primul semafor faci dreapta ..... mergi cca 500 m, si faci iar dreapta pe calea grivitei ... de acolo dupa cca 100 m esti in fata hotelului
Thor1983
Poate te ajuta o harta: http://www.salutbucuresti.ro/planoras/index.php
Alegi Cazari/Turism - Hoteluri ***.
cataline
Pai de pe autostrada tot inainte pe Iuliu Maniu, o sa ajungi la capatul bulevardului la o statuie cu un leu....acolo o iei stanga pe o strada care coboara...aia e Cotroceni...si tot inainte....treci de dambovita si tot inainte...o sa ajungi pe o strada care urca nitel....la capatul ei faci stanga pe sinele de tramvai.....la urmatoarea intersectie faci dreapta si treci prin fata garii de nord....apoi inainte pe o straduta (atentie sa bagi semnal dreapta ca multi o iau stanga acolo) si ajungi pe langa un OMV....acolo dreapta....vei trece pe langa un ING si imediat dupa el dreapta si e intrarea la Ibis....succes
Como
Si eu as merge asa cum a zis cataline. Dar, ca o parere personala, te-as sfatui sa-ti iei o rezerva de timp, pentru ca s-ar putea sa gasesti trafic si sa nu apuci sa mergi prea mult timp cu viteza a doua, si sa nu intarzii. Asta depinde de trafic, ca si eu fac (pe drumul meu spre serviciu) cateodata jumatate de ora, cateodata o ora.
adister
Corecta explicatia lui cataline cu singura corectie ca de la Leu se merge tot inainte si nu la stanga (la stanga se iese la Podul Grozavesti, pe cand sddragos trebuie sa ajunga la Podul Cotroceni).
Bafta
AL
[attachmentid=35208]

urmareste dunga rosie... de pe A1 mergi drept, prelungirea autostrazii fiind bulevardul Iuliu Maniu...

practic vezi ca mergi mult inainte si undeva faci la stanga... pe bd. Dinicu Golescu... reper:este chiar dupa o urcare in panta pe strada Vulcanescu... la semafor este un magazin de electrice ATAS... dupa ce ai facut la stanga mergi lpana la gara, la urmatorul semafor... acolo dreapta, apoi urmezi drumul (care descrie un fel de S) si la urmatorul semafor faci iar dreapta pe Grivitei... peste 50 m vei vedea hotelul IBIS pe dreapta.
geocosma
Vezi ca joi, 28 sept, din cauza de francofonie se da un dineu la Cotroceni si se mai inchid unele bulevarde, chiar prin jurul Cotrocenilor (nu stiu exact care). Dineul este dupa amiaza, dar e posibil ca strazile sa fie inchise toata ziua. Ia-ti un interval de timp de rezerva mai mare, sa nu fii nevoit sa schimbi traseul...
cataline
Daca vine dimineata nu este nimic inchis din drumurile date in traseu. Cotroceniul se inchide dupa ora 14.30.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.