Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Coduri piese și accesorii de la noua colecție LGN
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Piese auto - Dacia Logan
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
IRONICK
Sparg eu gheata . . .

Burduf levier viteza - cod 6001549570

Vă rog nu umpleți topicul cu intrebări inutile. Dacă se vor afla coduri sau prețuri, se vor posta. La un test-drive cu un Logan din noua colecție, o etichetă cu cod-urile chiar nu este greu de verificat. Deci . .
daciafan
ironikule zi codul spatiului de depozitare suplimentar de sub consola centrala, hai ca tre sa-l stii smile.gif
klaus
Nu a aparut inca, nu cred ca are de unde sa-l zica
daciafan
ok klaus, atunci am sa ma inarmez cu rabdare in asteptarea codului sad.gif
florinvfd
se pare ca multi vor "plasticul" ala de la baza consolei (si eu...bineinteles) si sa vezi ce pret o sa ne puna la el de nu ne mai trebuie biggrin.gif
IRONICK
Daca as zice ca am un feeling de vreo 85RON ce ai zice ?
DFA
Eu aș zice să nu mai cobești... biggrin.gif Dă și tu mai cu milă în noi...
klaus
Pai daca e 25 ron ala vechi, care e un plastic subtirel si ieftinache, pai unul cu forma mai complexa, cu un plastic olecuta mai gros si cu textura bordului (coaja de portocala), asezonat cu preturile Dacia la piese de schimb, cam cat credeti ca este?
dan22y
Nu are nimeni o poza sau un link sa vad si eu "plasticul" acela.
IRONICK
[attachmentid=35553]
b-45-pei
plasticul asta de care toata lume aalearga dupa el, acopera si cele 2 conducte de aer pt pasageri-spate?

Adrian
silviu_79
codul se pare ca ar fi 6001998129 dar la VC au spus ca nu se gaseste si nici nu pot da codul sau alte detalii. sad.gif
daciafan
daca e mai mult de 35 ron sa-l pastreze pentru ei mad.gif
gogota_69
sincer mie mai mult mi se pare mai mult util decat de design si sincer mi-as cumpara daca ar avea astia la dacia un pret rezonabil.
IRONICK
QUOTE(silviu_79 @ 28 Sep 2006, 18:44)
codul se pare ca ar fi 6001998129 dar la VC au spus ca nu se gaseste si nici nu pot da codul sau alte detalii. sad.gif
*
Nu la vc trebuia sa ceri relatii. Chiar daca nu il gasesc in sistem se poate comanda . . . remember cotiera ?
tgmpupy
stie cineva de unde cumparam ceasurile de la 1.6 16v? sau un con ceva?
silviu_79
stie careva codul pentru masca de consola centrala, aia de prestige, argintie cu modelul ala cu triunghiuri? blink.gif
michaelthefirst
Postez aceeasi intrebare care am postat-o pe 'Accesorii diverse' pentru ca poate tine de noua colectie:
QUOTE
Am o nedumerire: am primit si eu accesorii de 230 E ca compensatie pentru lipsa Consum Instant pe computer de bord. In lista lor de accesorii apare un accesoriu "CONSOLA LEVIER VITEZA" de 22.36 Euro cu taxe incluse. Aveti habar ce e aia??  Multumesc anticipat!
IRONICK
Si daca intrebi la Vocea Clientului ce este "CONSOLA LEVIER VITEZA" nu crezi ca o sa afli mai repede ?
silviu_79
Si daca intrebi la Vocea Clientului ce este "CONSOLA LEVIER VITEZA" nu crezi ca o sa afli mai repede ?

am intrebat eu si am primit urmatorul raspuns:
"Am primit cu interes mesajul dumneavoastra si va multumim pentru
increderea pe care ne-ati acordat-o apeland la serviciile noastre.

Referitor la solicitarea dumneavoastra, va informam faptul ca acest
reper
se afla pozitionat in habitaclu. Pentru detalii, va recomandam sa
vizitati un
dealer autorizat Dacia. "

IRONICK
QUOTE(silviu_79 @ 5 Oct 2006, 23:06)
va informam faptul ca acest reper se afla pozitionat in habitaclu
*
Incredibil, bine ca nu se afla in portbagaj. user posted image
Deshteptu
ce tare e raspunsul asta!!
bassfreak
penibili, ar trebui sa facem un topic special cu bazaconii primite de la vocea clientului - cred ca ar fi un real succes, avand in vedere ca marea majoritate a raspunsurilor de la ei sunt de genul asta.
michaelthefirst
Cei de la dealer din Cluj mi-au spus ca e vorba de plasticul de pe consola centrala de la noua versiune Prestige. Mi-au mai spus ca nu e pe stoc si ca mai trebuie sa astept pana il trimit cei din fabrica...

Va pun poza dupa ce mi-l instaleaza.
driverx
Acuma sa ne hotaram....e consola LEVIER VITEZA sau consola CENTRALA
michaelthefirst
E consola din fata levierului viteza.
IRONICK
Na ca s-a adeverit pretul spus de mine ...
michaelthefirst
sleep.gif sleep.gif
M-am fentat tare alegand consola levier viteza din lista de accesorii. De fapt chestia e plasticul din care iese schimbatorul de viteze - chestia care are 2 gauri de pahar si scrumiera. Nu ma asteptam sa puna pe lista de accesorii chestii care sunt deja in dotarea masinii sleep.gif sleep.gif wacko.gif wacko.gif

LE: De fapt as fi ales cotiera, dar depaseam cu 8.5 Euro suma de 230 sad.gif
klaus
michaelthefirst, eu te sfatuiesc sa incerci sa le ceri inlocuirea produsului.
1. Le spui ca ai impresia ca exista o neintelegere in ceea ce priveste livrarea accesoriilor dacia
2. Le spui ca acel plastic pe care ti l-au dat ei nu se regaseste in cataloagele de prezentare a accesoriilor dacia.
3. Le spui ca accesoriu livrabil post-vanzare este ceva care nu este in dotarea standard a masinii, cel putin pe una din versiunile de echipare. Si consola aia centrala este in dotare pe toate versiunile de logan, doar daca nu a scos dacia o versiune noua de logan Europa, care sa aiba la interior doar 2 tabureti in loc de scaune si tabla goala.
Chiar te si miri cum nu au pus la acceosrii motorul, cutia de viteze, scaunele, rotile, planetarele, parbrizul etc.
Si de asemenea le zici ca accesoriile postvanzare nu sunt la nici o firma din lume de fapt piese de schimb la dotari standard.
4. Le mentionezi ca la dealer ti s-a spus ca ar trebui sa fie spatiul ala de depozitare la baza consolei, dar ca nici ei nu stiau prea bine pentru ca nu primisera informatii de la dacia (deci gaina moarta tot la ei in curte este). Din acest motiv tu ai fost informat eronat, mincinos, inselator (zici si tu la alegere)

Eu zic sa incerci, pentru ca treaba pe care a facut-o dacia este inselatoare si nu ti-a livrat un accesoriu post-vanzare, ci o piesa de schimb.
michaelthefirst
Merci mult Klaus,

o sa scriu la vocea clientului si sunt curios ce o sa zica. Revin cu detalii.
Lostboy
Am cautat pe forum dar nu am gasit dacat solutii de abtibilduri lipite pe consola centrala.
Ma intereseaza daca a aparut la dealer consola centrala cea noua ( de pe prestige) ca piesa de comandat. Apreciez daca stie cineva cod, pret? Sau daca are cineva de vanzare...
Merci mult....
Daca ma repet...scuze, stergeti. Ok?
Respect

PS: Nu ma intereseaza solutii de improvizatie (abtibilduri, vopsire etc.) sau alte solutii genul "mai bine ...." sau "de ce te complici". Daca nu aveti raspunsuri, abtineti-va.
Daca moderatorilor li se pare ca s-a discutat sau ca nu-si are rostul, scuze, stergeti.
Inca o data multumesc.
prody
Eu am facut-o rost cu doar 20 RON + consola mea la schimb, dar este foarte foarte greu de obtinut.
Lostboy
La dealer?
sintax
dar spatiul ala de depozitare sub consola nu apare la accesorii! sigur putem sa-l comandam? adica cred ca umple bine golul ala lasat liber biggrin.gif si daca o sa fie in jur de 1 mil este un pret ok 251.gif ptr. a umple un gol, lucru care trebuia facut de cei de la dacia din proiectare mad.gif

Sunt curios cat poate sa coste volanul din piele....ca daca plasticul ala amarat este 30 euro........

...si totusi parca da bine....ce cod are!!!!!!!!!!!!!! sper ca nu trebuie schimbat tot ansamblul cu airbag cu tot ohmy.gif
bobo77
Ati observat capacele de roata nu mai sunt la fel ca la vechea colectie, acum m-am uitat pe geam la magazinul Dacia.Oare cele vechi se mai fabrica? chiar ar fi problema sa-ti fure un capac si sa fii obligat sa iei tot setul.
michaelthefirst
QUOTE(klaus @ 12 Oct 2006, 13:57)
Eu zic sa incerci, pentru ca treaba pe care a facut-o dacia este inselatoare si nu ti-a livrat un accesoriu post-vanzare, ci o piesa de schimb.
*


Am scris de cel putin 3 saptamani la VC, dar niciun raspuns de la ei mad.gif
klaus
Astpti 30 de zile si apoi scrii la OPC
driverx
michaelthefirst

Nu tin deloc cu WC-ul, ca doar ti-am scris cum astept si eu dupa un e-mail de luni, DAR se pare astia mai "uita" de tine. Saptamana trecuta m-am saturat sa tot astept si le-am trimis un mail simplu in care i-am intrebat cate zile mai trebuie sa astept pe langa cele 48 ore...asta la modul cat se poate de ironic, se vede pe forum stilul meu si surprise.....in vreo 40 minute am fost sunat de o reprezentanta WC biggrin.gif si treaba a inceput sa se miste din nou. Surprise 2, dupa 1-2 zile primesc un mail cum ca acceosoriile ma asteapta pe Feleac si oricand pot merge acolo sau sa il contactez pe dl director de vanzari de acolo. Mers la nea director, el surprinzator de amabil cu mine, dupa ce acum vreo 2 luni am avut un show cu el. Deci se poate. Putina rautate si ironie cateodata nu strica.
doctorasul
In cursul zilei de azi va dau eu codurile la spatiu dep. si fatada Prestige.
IRONICK
Ce este aia fatada ?
klaus
Ornament consola bord?
IRONICK
Lasa-l bre pe el sa spuna ...
ICET
Inca un pic si trece ziua,iar codurile.... wacko.gif
klaus
Cu mare probabilitate, cel de la masca de conducte cu spatiu de depozitare este 8200619014.
Asta ca sa nu treaca ziua fara folos
IRONICK
Pune si pretul ... icon_mrgreen.gif
tgmpupy
acest cod il am si eu de la un logan mcv de pe acel spatiu de depozitare,dar am sunat azi la dealer si m-ia spus ca nu apare nimic la ei in calculator....

mai asteptam....
doctorasul
Scuze pentru intarziere,la spatiul de depozitare reperul este cel spus de Klaus.
8200453196-Fatada Prestige
8200650548-Aparat bord Prestige
l@u
Pina la urma a facut cineva rost de spatiul ala de depozitare,se poate comanda undeva?
IRONICK
Doctorasule, nu pui si niste preturi la reperele alea ?
tgmpupy
pretul?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.