Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: need help
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
CT05UST
[attachmentid=36191][attachmentid=36191]am si eu nevoie de un cod pt un cd player de super nova :: il am pe masina de firma si nu mai am codul si sa-l decodez imi cer astia 1200 000 extrem de scump...
astea sunt datele cd player-ului :
[B]model no: 22dc239/62....
prod no: fd0202410018450
e philips casetofonu din fabrica de pe supernova
Fratzica
da detalii despre firma/model te rog
Asi
daca era foarte simplu aia care decodeaza ar muri de foame (-ar fi un lucru foarte rau in unele cazuri)..

da o tura in autovit si lanseaza niste intrebari.. apoi esti luat deoparte de un val de "super-oferte la sefu aicea sa moara sa faca.. " ma intelegi..

edit.. codul e scris pe factura de cumparare a masinii..

intreaba la firma si poate sapa cineva dupa ea.
bj
Asi, omul e din constanta sad.gif nu cred ca autovit-ul il aranjeaza. Iti recomand si eu sa cauti codul pentru binele tau. Asa ai o mica asigurare in plus ca nu se va fura. Un CD player de genul asta se vinde cam cu 150 RON, daca mai plateste si 50 RON pe decodare hotii sunt mai descurajati... cu toate ca hotii la prima vedere nu au de unde sa stie.

Plus ca cam sfaraie treaba: DSN-ul Clima care era cel mai dotat nu a avut CD Player nici ca dotare optionala:
http://dacia.masini.ro//masini-noi-detalii...rt-Liftback.htm
http://dacia.masini.ro//masini-noi-detalii...rt-Liftback.htm

pastrama
La un service de telefoane mobile...sau d-alea de radio-tv.
Sau chiar electrica auto.

Acum am vazut ca esti din Ct. Incearca la Dacia, cum mergi pe Lapusneanu spre Mamaia...aprope de intersectia de la Dacia pe dreapta e o baraca d-asta cu reparatii televizoare.
cosmin_2300
Codul de la casetofonul meu este 1431 . Incearca si poate iti va merge . Succes !
P.S. : Daca merge sa imi zici si mie tongue.gif biggrin.gif
pastrama
Cosmine, si unde ziceai ca parchezi masina de obicei??? Ai alarma la ea? tongue.gif
cosmin_2300
Daca tu imi furi mie casetofonul iti dau masina . Nu numai ca am garaj , dar masina are si 2 alarme:D .
Asi
iti iei un cartus de tigari si un bax de cola si 9999de aranjamente de cifre, si o perna sa mai tragi un pui de somn dupa fiecare greseala pentru ca se blocheaza daca bagi codu gresit pentru 5minute sau ceva de genu.. parca era progreziv.. prima gresala 5 min, a doua 10min, a treia 15min.. si parca tot asa.. adica iti trebuie o perna confortabila..

da factura masinii de la dealer cand a venit.. unde e?
la firma? trebe sa fie undeva,
dar ala e cd-player de slz daca nu ma inser.. arata identic la solenza mea. - oricum daca asa a venit masina cu cd-playerul ala, pe factura de cumparare de la dealer scrie codul.
Ci_co
Ce nu inteleg eu ?? eu nu inteleg nimica dar asta e alta poveste ! Ciorditori , hotii, aurolacii ne sparg masinile si ne fura saraciile astea de cas/cd, din cate stiu dac i-ai scos mufa cand o vei baga va cere codul, si intebarea este ... cum vand ei aparatele ?? (din moment ce ele sunt codate) Tie ti-au cerut 1.200.000 la decodat ei vand astea cu 1 milion decodate !! blink.gif Deci vezi poate te lipesti de cineva care decodeaza zic si eu blush.gif

Daca nu merge ci decodatu baga manuta in dosare si cauta factura sau cartea de intetinere a masinii parca si acolo este trecut codul cd-ului !

Bafta !
Amedeus
Nu e pe factura deoarece pe SN nu erau CD-uri, doar de la Solenza in sus. O decodare in TM e 30 RON.
pastrama
Domnuuu...Amedeus...cine v-a mintit?
Pe SN campus erau sigur RCD-uri...pe alte modele nu stiu, dar pe Campus sigur.
Amedeus
Da vad ca modelul Campus a aparut mai tarziu (2003 ?) deci se poate sa fie CD pe ele, dar cel ce adeschis topicul nu a spus ce model de DSN are. Totusi informatia in legatura cu pretul la decodat e valabila ca omul sa se poata orienta in legatura cu pretul. Eu am avut Clima (2001) si nu avea CD, doar cass. si chestia asta figura pe factura.

apropo: Campus are AC ? ca modelul asta nu am prea vazut prin TM. Era un model superior fata de Clima ? Ca daca nu , nu pricep cum de au pus CD pe un model mai ieftin si cass pe unul mai scump. huh.gif
bj
Intradevar Campus avea CD, eleron, jante aliaj dar nu avea Aer conditionat.

Nu au pus aer conditionat pentru ca in acea vreme se vindeau mai bine masinile ieftine, iar aerul ar fi ridicat prea mult pretul.
clr
Off topic: Pe Campus sigur aveau CD, eu am cumparat unul de la un proprietar al acestui model de DSN care a renuntat la el pentru ca si-a luat ceva mai bun.

On topic: Nu te supara, dar incearca sa ajungi la persoana care poate consulta factura. Nu e normal sa ne ceri noua sa te invatam cum sa decodezi CD-ul, noi nu avem nici o garantie ca e al tau pe bune. Daca e intr-adevar CD-ul original de pe masina, poti eventual sa incerci sa ajungi la dealer cu masina si sa-i rogi sa caute copia facturii. A mai patit cineva pe forum ce ai patit tu si asa a rezolvat - o.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.