Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: inchidere centralizata
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
ghost4ever
Vreau sa cumpar o alarma de la metro!

1. este adevarat ca inchiderea centralizata din telecomanda merge doar cu o alarma preinstalata ?

2. cum se monteaza cel mai mult ma intereseaza motorasele din usi poate ma ajuta cineva cu poze cu tot...
mirceas
cauta ca sunt multe topic-uri
ghost4ever
da mirce dar absolut nimic concret despre montare... sad.gif
tarzy
QUOTE(ghost4ever @ 8 Oct 2006, 16:23)
Vreau sa cumpar o alarma de la metro!

1. este adevarat ca inchiderea centralizata din telecomanda merge doar cu o alarma preinstalata ?

2. cum se monteaza cel mai mult ma intereseaza motorasele din usi poate ma ajuta cineva cu poze cu tot...
*



1. Nu, se poate si fara alarma, se gasesc kit-uri speciale ptr asa ceva

2. cauta pe aici post 103
http://www.daciaclub.ro/https://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=3992&st=100

sau, - cu rezerva ca sunt unii moderatori care nu suporta "concurenta" si s-ar putea sa stearga link-ul mult mai detaliat aici -

http://www.seleniu.ro/forum/viewforum.php?f=1


Ti-am editat eu linkul incit sa deschida partea de alarme, acum spune-i ce sa caute.

Nu e vorba de concurenta ci de faptul ca acel link al tau ma ducea intr-o pagina user/parola. Ori, fara suparare, cind vad ca mi se IMPUNE inregistrarea (asta sugera acel user/parola, ori pentru cautare nu e normal sa ma inregistrez), renunt. Probabil de aia ti-a sters cineva primul link.
tarzy
QUOTE

Ti-am editat eu linkul incit sa deschida partea de alarme, acum spune-i ce sa caute.

Nu e vorba de concurenta ci de faptul ca acel link al tau ma ducea intr-o pagina user/parola. Ori, fara suparare, cind vad ca mi se IMPUNE  inregistrarea (asta sugera acel user/parola, ori pentru cautare nu e normal sa ma inregistrez), renunt. Probabil de aia ti-a sters cineva primul link.

*


pai ... de ce nu spuneti asa de la inceput

http://www.seleniu.ro/forum/viewtopic.php?t=101

am schimbat modul de vizualizare, nu mai este nevoie de inregistrare

din punctul meu de vedere cine a sters link-ul fara sa si reclame problema e cel putin rau intentionat

@ghost4ever

cu placere
argon
ghost4ever, mirceas, v-am sters posturile, comentariile si parerile personale =>offtopic.


QUOTE
am schimbat modul de vizualizare, nu mai este nevoie de inregistrare


@Tarzy, daca tot esti asa bine intentionat, trebuia sa faci asa de la inceput.
Ov
topicul asta merge la imbunatatiri
tarzy
QUOTE(argon @ 11 Oct 2006, 08:29)
ghost4ever, mirceas, v-am sters posturile, comentariile si  parerile personale =>offtopic.
@Tarzy, daca tot esti asa bine intentionat, trebuia sa faci asa de la inceput.
*




nu e forumul meu, eu doar "lucrez" acolo

sincer chiar nu am stiut ca este nevoie de inregistrare ptr a vizualiza forumul

totusi .... nimenbi nu-si asuma responsabilitatea "moderarii" abuzive?

nu stiu daca dupa regulament e obligatoriu sa motivezi cand stergi ceva dar ... macar asa ... de obraz tot s-ar impune o anumita conduita
Ov
QUOTE(tarzy @ 11 Oct 2006, 10:42)
totusi .... nimenbi nu-si asuma responsabilitatea "moderarii" abuzive?

nu stiu daca dupa regulament e obligatoriu sa motivezi cand stergi ceva dar ... macar asa ... de obraz tot s-ar impune o anumita conduita
*



mi se pare mie sau argon a motivat stergerea mesajelor ?

QUOTE(tarzy @ 11 Oct 2006, 10:42)
nu e forumul meu, eu doar "lucrez" acolo
*



daca pe forumul respectiv esti "site admin" de unde sa stim noi ca nu e forumul tau ?

P.S. n-am nimic personal cu "voi", chiar mi-am pus alarma si inchiderea la dacie, alarma la opel si statia+sub la opel la voi ca-mi place cum lucrati, dar daca faci o afirmatie incearca sa fie fondata wink.gif
tarzy
QUOTE(Ov @ 11 Oct 2006, 10:56)
mi se pare mie sau argon a motivat stergerea mesajelor ?
daca pe forumul respectiv esti "site admin" de unde sa stim noi ca nu e forumul tau ?


problema nu este ca a sters, ci ca nu a avut bunavointa sa ma si anunte /motiveze
site admin = am drepturi de moderator pe acel forum, nu e totuna cu "propietatea"


QUOTE(Ov @ 11 Oct 2006, 10:56)
P.S. n-am nimic personal cu "voi", chiar mi-am pus alarma si inchiderea la dacie, alarma la opel si statia+sub la opel la voi ca-mi place cum lucrati, dar daca faci o afirmatie incearca sa fie fondata wink.gif
*




nu cred ca eu trebuie sa-mi "fondez" afirmatiile, daca nu ma crezi "pe cuvant" nu prea am ce sa fac mai mult

biggrin.gif oricum ... acum ai o bila neagra - o sa vorbesc cu baietii sa te aiba in vedere la urmatoarea "lucrare" radmasa.gif
argon
Nu am considerat ca e necesara o motivare.

Vezi litera h de la punctul 6 din regulament.

QUOTE
h) Desi nu este necesar, moderatorii pot da explicatii pentru actiunile lor.


Te rog sa-mi evidentiezi unde este abuzul. Acuzatii e simplu sa faci.
ghost4ever
nu e vorba de un abuz, doar ca ca modelatorul nostru a sters topicul dupa o idee personal, dupa un lucru care lui nu i sa parut normal, astefel restrictionand accesul la informatie a oricarui user din motive "nu mi sa parut normal ca sa potzi vizualiza informatia trebuie sa te inregistrezi"...
tarzy
mestere las-o balta

"abuzul" tinea de bun simt, iar dupa cate vad eu ... aici nu prea e cazul
argon
Cum spui tu, pana una alta nu trebuie sa ma justific in fata ta. Trebuia macar sa verifici link-ul postat prima data, sa nu se chinuie altii(liviu) sa-l faca corect...sa nu mai vorbesc de warn-urile ce trebuiau acordate pentru off-topic.

Topicul se inchide, sunt link-uri unde sa continuati.
diaconuliviu
QUOTE(ghost4ever @ 11 Oct 2006, 13:10)
nu e vorba de un abuz, doar ca ca modelatorul nostru a sters topicul dupa o idee personal, dupa un lucru care lui nu i sa parut normal, astefel restrictionand accesul la informatie a oricarui user din motive "nu mi sa parut normal ca sa potzi vizualiza informatia trebuie sa te inregistrezi"...
*


Aici probabil te referi la mine, eu am afirmat anormalitatea. Doar ca nu asa agramat. Numai ca eu n-am sters ci doar am "scurtat" link-ul. Bun, si totusi e anormal sa nu pot vizualiza un forum fara a fi membru - lucru care era "sugerat" de acea fereastra. Pentru mine era un link care "nu merge". La fel si pentru "alti useri", deci se referea la useri DC care vor sa se inregistreze pe acel forum sau care sint obligati a face asta-pe undeva o reclama mascata.
Acuma, sfat, nu mai folositi acea memorare de parola la care va imbie windozele, riscati sa se intimple ca mai sus, pe voi va logheaza, pe altii nu.
Despre motivatie- credeti ca la "limbaj IRC" mai scriu de ce am sters? Numai daca dau warn, motivez acolo si in pm.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.