Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vopsire bord 1310
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
mike99
Am o dacia 1310 berlina. m-am gandit sa-i vopsesc bordul( doar panoul cu butoane) la la Logan-in argintiu. Precizez ca am bordul la la Pick up.
bordul de logan:http://www.dacia.ro/logan/interior
prima poza de pe randul 4.
Intrebarea mea este: Ce spray imi trebuie si cat costa?
mike99
Chiar nu se pricepe nimeni la asa ceva?
argon
Ceaseurile sau consola centrala?
mike99
Consola centrala
didosdoru
Poti vopsi cu un spray pe care il cumperi cu maxim 15 ron.Trebuie insa sa degresezi bine suprafata vopsita, mai ales daca ai dat bordul cu silicon auto.Din cate stiu eu este si o vopsea speciala care adera mai bine pe plastic,dar in cazul de fata trebuie sa te duci cu ea la un vopsitor.Partea mai dificila cred ca este demontatul consolei de pe bord.Eu personal nu stiu cum se face,dar sunt curios sa aflu pt ca am ars un bec de la ceasuri si la service nu ma duc,ca imi iau aia o gramada sa schimbe un bec.Poate stie cineva modul de demontare a consolei de pe bordul CN de pick-up.
rotuning
daca degresezi bine suprafata nu-ti trebuie nici un fel de vopsea speciala, pentru ca bordul sta bine merci in masina, nu-l ploua, ninge sau arde soarele. Sprayurile alea de 12-15 RON sunt ultrasuficiente
mike99
Dintre un spray si autocolant care ar fi mai bun? Cu autocolant mi se pare mai greu pt k trebuie sa decupez f atent autocolantul. Mi-e mai usor sa acopar restul bordului, butoanele si sa vopsesc q sprayul. Voi ce parere aveti?
don_v3nom
nici nu te gandit la autocolant ... n-ai cu ce sa-ti faci nervi ?

e de 10 ori mai buna ideea cu spray-ul crede-ma ... autocolantul nu are cum sa vina la fel de bine plus ca necesita migalire extrema ca sa-l montezi !

parerea mea: SPRAY !

Mult succes si asteptam poze ! wink.gif
mike99
A mai facut cineva asa ceva, k sa stiu cum ar arata?
one84
mult succes , dar daca nu il degresezi fff bine toata vopseaua ti se va decoji si asa nu ai facut nimica, eu am patit si nu imi mai trebe smile.gif
vlad_4tuning
uite aici mike99............
Pedro
Frumos rau ti-a iesit man , superb rosu ala!
madmaxtata
super tare interiorul. bravo tie.
vlad_4tuning
nu-i a mea masina....poza ii luata de pe net....ca sa ii arat la mike99 cum ar arata vopsit.....pt ca intrebase mai sus daca a facut cineva asa ceva....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.