Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Grila radiator din palsa sarma!
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
one84
De inceput vreau sa va salut pe toti , si as avea si eu o intrebare.
De unde pot face rost de plasa de sarma blink.gif intelegeti ce vreau sa zic pentru grila de la radiator , adica cea de platic sa o inlocuiesc cu una de sarma ph34r.gif !
Supapa_jR
SEARCH!!!!
In Bucale gasesti peste tot...vad ca ai nr de MS....acolo nu stiu...poate aranjezi cu cineva sa iti trimita ramburs!
B-34-SGM
Ai putea incerca cu plasa de Buzau sustinuta pe un cadru metalic.
latinoo
se vinde sub denumirea de plasa tuning si e 500mii metru
one84
Mersi o sa mai caut si pe aicea, sa vad ce gasesc.
valeriu ciprian
daca gasesti o masa de calcat si esti indemanatic poti sa recuperezi plasa care se afla sub panza de calcat...
one84
mersi de sfar , buna ideea biggrin.gif ma duc la mama sa vad cum arata, poate nu ii mai trebe smile.gif)
one84
de sfat* gramatica asta ne omoara biggrin.gif
x_tziby
la masa de calcat plasa e km mare (are gaurile km mari).nu cred k merge.se vede radiatorul urat.parerea mea
CriSTI68
plasa daca esti interesat iti dau eu un ID de mess, vinde foarte ieftin. si daca tot modifici masca, taie dintele ala cu sigla (daca ai modelul cu 2 faruri 98)
Twister
Asta cu plasa in bot e o mare tiganie.
sobolan
QUOTE(Twister @ 14 Mar 2007, 16:09)
Asta cu plasa in bot e o mare tiganie.
*



daca treaba e facuta cu bun gust si fara prea multe modificari ,incat sa nu se observe ca nu mai e stock, arata mai calumea decat cu plasa aia amarata din plastic....
Psyche
total de acord. daca as avea masca tip nou, mi-as pune plasa...chiar aveam prin casa la un moment dat. dar cum am primul tip de masca, nu vad sensul sa ma complic. decat daca o pun la gaurile la scut radmasa.gif
se gaseste in comert, incearca la feronerii sau magazine de gen.
dar ar fi bine sa o vopsesti in negru totusi....si atentie sa nu se indoaie, etc.
daca faci asa o treaba fa-o bine, ca altfel iese intr-adevar tiganie.
CriSTI68
am gasit azi in vitan da nu am cumparat plasa pentru masca model fagure din aluminiu si gros cam de 1 cm
CriSTI68
vreau sa imi pun acum la grila in colt jos scrisul DACIA care il au bordurile 1300 din metal biggrin.gif
sobolan
QUOTE(Adrianno @ 13 Mar 2007, 23:08)
...... si daca tot modifici masca, taie dintele ala cu sigla (daca ai modelul cu 2 faruri 98)
*



prietenii stiu de ce wink.gif !
CriSTI68
corect biggrin.gif am facut rost de DACIA de pe un bord 1300 de la dezmembrari pt pus pe plasa de la masca tongue.gif
ydaniel
si pragurile cu gti si spoilerele mici sunt tuning de autovit;)
CriSTI68
la praguri le fac la un prieten nu imi pun tampeniile alea din targ sau eleroane ca nu am nissan skyline biggrin.gif app plasa la masca mea , parerea mea masina simpla e mai frumoasa decat tampeniile alea impopotonate cu toate tampeniile de guri de aer, praguri care stau ca pe barca si bara de tanc radmasa.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.