Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Schimbare bord de pe Dacia 1310Li din 2oo4
DaciaClub - Forum Dacia > Celelalte modele Dacia - 1100, Berlina, Papuc, Nova > Imbunatatiri - Dacia Clasic
JDL
Salutare... la toti...

Dupa cum zice si titlul: Vreau sa schimb bordul de pe o Dacia 1310Li din 2004 cu un alt bord. Cand zic bord ma refer la absolut tot bordul eventual si consola dintre scaune nu stiu inca... Insa, ideea mea, sau preferinta, cum vreti sa o numiti ar fi sa schimb bordul cu un bord al unei Dacii Solenza.

Acum intrebari: Se potriveste bordul de solenza pe berlina fara sa tai din bordul de solenza? Trebuie sa fac adaptari mari? Si-a mai facut cineva asa ceva cu un bord de solenza? Exclus de bmw! Ce alte borduri credeti ca ar mai semana cu cel de Solenza si s-ar potrivi pe Berlina?

Puneti si poze... cu sugestii, eventual, cu bordurile voastre daca sunt altele inafara de Berlina.

Va salut si astept un raspuns ceva de la voi... wink.gif
Muttley
Am vazut bord de SN si trebuie taiat din el. Probabil e aceeasi poveste cu cel de SLZ. Dupa ce schimbi bordu' asta ( wacko.gif ), p-ala vechi da-mi-l mie.
ANTIdacie
biggrin.gif nu vrei sa vinzi bordul tau?Am vazut la cieva de bmw dar taiat!
XS Tuner
A pus cineva de pe forum de pe opel corsa din 92 cu tot cu consola, ceasuri, coloana volan si volan si contact si arata destul de bine, dar eu nu vad rostul acestei operatii pe masina ta deoarece modelul ala de bord mi se pare foarte bun pentru o dacie, am si eu si in afara de constructia consolei centrale nu am ce sa-i reprosez.
latinoo
pai daca la solentza s-au pastrat aceleasi dimensiuni ale bordului ca la super nova , bordul trebuie sa intre perfect(fara sa tai din el) doar ca vor trebuii repozitionati suportii de prindere , o adaptare pentru aeroterma , si ceva adaptari la instalatia electrica.
JDL
hehe nu dau bordu nu de alta dar am renuntat la idee...
ma limitez la jenti, scaune si geamuri fumurii.. nu modific nimic din bord sau schimb.. smile.gif
My Berlina
QUOTE(JDL @ 20 Nov 2006, 05:33)
hehe nu dau bordu nu de alta dar am renuntat la idee...
ma limitez la jenti, scaune si geamuri fumurii.. nu modific nimic din bord sau schimb.. smile.gif
*


Bordurile acestea noi sunt unele din cele mai reusite care a fost montate pe Berlina. wink.gif
brynkey
QUOTE(XS Tuner @ 17 Nov 2006, 19:53)
A pus cineva de pe forum de pe opel corsa din 92 cu tot cu consola, ceasuri, coloana volan si volan si contact si arata destul de bine, dar eu nu vad rostul acestei operatii pe masina ta deoarece modelul ala de bord mi se pare foarte bun pentru o dacie, am si eu si in afara de constructia consolei centrale nu am ce sa-i reprosez.
*



Imi place!E o idee geniala si pt mine.Se prinde greu pe vechiul sistem al daciei?E costisitor?
driverx
Nu ii dati pozele cu bordul de SLZ? Ca ala e excelent.
CriSTI68
am vazut ieri pe o strada pe langa eroii revolutiei 4 1310 care au fost pe taxi, parcate si aratand intr-o stare avansata de degradare, lasate acolo in voia sortii care aveau pe ele niste borduri CN4 super bune smile.gif unii cauta asemenea borduri altii le tin degeaba
Radocanu
eu am vazut pe o dacie 1310 bord de FIAT UNO .... arata frumos...
di3g0
prin autovit putem gasi asa ceva la dezmembrari,eu unu gasisem unu in 200ron,fara aeroterma,dar pana m-am sucit il dadu-se,asa ca nu e timpu pierdut....bafta la cautare
ilieaxx
am si eu bord cn 4 pe dacia mea si as vrea sa-i schimb doar carcasa pentru ca are 2 crapaturi mari ,si o am deja de la dezmembrari,se da greu jos carcasa veche?dati-mi cateva sfaturi?cam pe unde si cate suruburi are
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.