Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Imbunatatire proiectoare ceata
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
ghostro84
Am vazut zilele trecute la o dacie papuc farurile facand ca cele de politie din filmele americane(sau...ma rog poate si ale romanilor fac asa) si mi-au placut la nebunie. Singura chestie e ca alea erau facute pe faruri...eu as vrea sa le fac pe farurile de ceata... ceva asemanator cu cele din poza(desi alea arata ca si cand ai da flsh-uri) dar ...sa faca separat nu ambele si sa se aprinda c-am de doua ori . Are cineva idee cum se fac ...si c-am cat costa?! Din pacate nu am gasit pe net o poza mai elocventa...sau poate nu am cautat suficient!
tedy
Parerea mea e ca te strange talonul in buzunar.Banuiesc ca le vrei si albastre,nu?Vezi ca sunt prin targ montaje de astea,blit(z)uri,dar te risti aiurea.
Adrian78
Acum vreo 2 ani am vazut si eu un sistem din asta profesionist pe faruri, proiectoare si stopuri. Toata treaba costa vreo 2-3.000 Euro.
AL
daca o dati in mistouri si offtopicareli se va lasa cu vacante... am fost clar!
thunder
Alea se numesc stroboscoape si le gasesti pe la firme/magazine de tuning si nu sunt chiar asa de scumpe. Dar nu uita ca sunt ilegale.

LE: uite un ex. http://www.autoaccesorii.ro/standard_products.php?id=194
litza
Intrebare foarte serioasa: asemenea modificari sunt legale?

ghostro84
Merci Thunder!!! Dar sa vedem cum le adaptez la proiectoare!
DFA
Întrucât subiectul discutat este în-afara legii, conform cu:

QUOTE(Regulamentul rutier 2006)
Art. 13. — Se interzice montarea la autovehicul, ............. a luminilor de altă culoare sau intensitate, a altor lumini, dispozitive ori accesorii de avertizare decât cele omologate.


Acest topic va fi închis iar inițiatorul va fi sancționat.
Pe acest forum nu se tolerează încălcarea legii. Deschiderea unui topic similar va duce la ban definitiv.


Nu e suficient că trebuie să-i suportăm pe toți cei care rulează cu proiectoarele de ceață aprinse permanent, mai avem nevoie și de stroboscoape "de ceață"????? mad.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.