Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Centura de siguranta defecta
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia SuperNova > Probleme tehnice - Dacia SuperNova
co$ma
Salutare.

De ceva vreme am probleme cu centurile de siguranta de pe fata,in sensul ca nu se mai "trag"inapoi.Stie careva daca s epot schimba si cat costa ?

Mersi fain
DragosP
Evident că se pot schimba; nu știu cât costă.
Însă înainte de a face acest pas verifică să nu fie murdare.
adi_sav
Și eu am aceeași problema: nu se retractează, decât foarte greu. Am observat că problema e la fanta din chestia aia cu care centura se prinde între scaune. Este foarte strâmtă, se pare că e așa din fabrică. E ca și cum ți-ai cumpăra o curea de pantaloni la care catarama e mai mică decât cureaua. Cum dracu sunt așa de proști cei care le fac?
Dacă încerc să trag numai de cealaltă parte, care se face sul la baza stâlpului, observ că arcul de acolo e bun și că trage bine înapoi.

PS: Nu am la îndemână termeni de specialitate, de aceea se poate să fiu cam vag în exprimare.
preghicialex
Ceva imi spune ca centurile fata sunt identice cu cele din spate. Daca alea merg bine poate va da o idee postul meu. Oricum alea din spate nu prea sunt folosite.
GALAGIE
de la 1 decembrie o sa fie tongue.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.