Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Dacia 1971 (EXT+INT model 1997-CN2)
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
tinu19_19
Am o Dacie din 1971, printre primele Dacii facute in RO. Exteriorul si interiorul este schimbat in 1997, singurul lucru original fiind frana de mana, care e jos sub bord, si butonul pt actionat stropitoarele de parbriz. Sunt curios cam cat ar valora, sau mai bine zis cat as lua pe ea, tinand cont ca este in stare buna, ingrijita.

Poate e cineva care a vandut/cumparat de curand una asemanatoare si poate sa ma ajute si pe mine sa mi fac o parere in legatura cu valoarea ei ...

lucian_v
off topic si rog moderatorul sa nu imi dea warn blush.gif

cum arata frana de mana in bord? nu am vazut niciodata...se poate o poza?
multumesc smile.gif
Apostol Bogdan
daca stii cum e la roman dieselurile alea vechi...asa e si la dacia respectiva. tragi levierul si misti ca sa nu mearga inapoi. nu gasesc alta explicatie acuma.
argon
ontopic: 7-8, maxim 12 milioane, depinde, eu zic ca ai noroc daca iei 10 pe ea..
SiloS
20 ?
tinu19_19
Decat sa o dau cu 7, sa o ia cineva care sa o hamaleasca si sa o rupa in doua, mai bine cand ma hotarasc sa iau alta, o dau la un REMAT undeva ...
cristi.r
QUOTE(tinu19_19 @ 5 Dec 2006, 23:03)
Decat sa o dau cu 7, sa o ia cineva care sa o hamaleasca si sa o rupa in doua ...
*


Si daca o hamaleste ... ce ? Ca doar ai luat banii pe ea ... are valoare sentimentala ? Ai primit-o de la tata/unchiul/bunicul ? Ca daca-i asa, mai bine n-o dai ...
QUOTE(tinu19_19 @ 5 Dec 2006, 23:03)
, mai bine cand ma hotarasc sa iau alta, o dau la un REMAT undeva ...
*


Pai si la REMAT crezi ca ai lua mai mult ? Care mai stie preturi ? Cat mai costa 1 tona de fier vechi ?
Daca te hotarasti sa-ti iei una noua, e afacere buna, pentru ca n-o sa-ti dea nimeni 30 mil. pe ea ...
minny
Daca merge si te poti folosi de ea la ce sa o dai ? Mai ales daca are valoare sentimentala ... Stii bine ca un pret prea mare nu poti lua pe ea din 2 motive:
- e prea veche sa fie considerata masina noua desi tu ai refacut-o
- e prea schimbata sa mai fie considerata o frantuzoaica adevarata.
In mod normal cu toti banii bagati in ea nu iei mai mult de 12 milioane zic eu (depinde si cat de buna e partea mecanica dar si in ce zona a tarii o vinzi, cum ai norocul ...). Singura afacere e sa iei 30 de milioane la urmatorul program rabla ... asta daca vrei cu adevarat sa scapi de ea, din pacate insa asa esti obligat sa cumperi o masina noua. Daca ar fi fost insa frantuzoaica originala, intretinuta impecabil puteai lua bani frumosi pe ea. Din cate stiu preturile se invart intre 2 si 3 mii de euro acolo, dar ce e drept ca mai sunt putine masini in starea in care ti-ai dori sa le gasesti. Au trecut totusi 35 de ani ...
testike
N-am inteles din mesajele anterioare, vrei sa vinzi masina sau nu?
Daca merge bine, eu as da 15-16 mil pe ea.
tinu19_19
Momentan nu ... Am specificat clar ca sunt doar curios cam cat ar valora ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.