Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aparatori de plastic pentru aripi
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Solenza > Imbunatatiri - Dacia Solenza
2dor
Stie cineva daca se pot adapta sau poate aparatori pentru aripi la Solenza? Nu ma refer la aparatori noroi ci la acele aparatori care sunt la Logan ce se pun pe bolta aripilor de la roti. Nu cred ca exista pentru Solenza dar poate se pot adapta de la Logan. A facut cineva acest artificiu?
bolidu
Vezi ca prin partea de jos este o chestie unde scrie "search" ai incercat ? Ia citeste tu pe acolo si o sa gasesti o multime de posibilitati si variante de rezolvare a dilemei tale. Pace !
marius80_eugen
Pai ori dati linkuri , ori stergeti topicul !
Acum referitor la topic ... eu nu cred ca este nevoie in afara de izolarea completa a aripilor pe interior ca sa nu mai arunce apa si mizeria pe interiorul usii langa cheder si in afara de aparatorile de spate si chiar de fata ... de nimic ! Rotile nu sunt atat de scoase in afra incat sa arunce pietre sau nu stiu ce pe aripi si sa le ciobeasca ! In schimb despre aripa jos si usa fata ... nu pot spune acelasi lucru !
Aparatori fata nu am pus pentru ca sunt anti-aerodinamice ... si iarna sunt insuportabile ... in schimb cele pe spate sunt indispensabile !
2dor
Eu am cautat si nu s-a discutat despre aceste aparatori, dar daca unii stiu vre-un colt de forum cu acest subiect poate binevoiesc sa ne puna linkuri.
Tzutzi
Ai mai bolidule ce ai? Esti rau cu omul... nu ii dai si tu un link... biggrin.gif
Am cautat si eu si nu am gasit nimic relevant wacko.gif
radioman
hai sa va dau un hint : se numesc protectii aripi si sunt la orice dealer de Logan (le puteti vedea la accesorii Logan pe site-ul oficial Dacia) cam 110 roni setul complet fata-spate, a-ti putea incerca macar sa probati unele de Golan sa vedeti cum vine la voi, cat de mult trebuiesc ajustate, etc, etc.. smile.gif Va dau si 2 coduri ptr ele :6001 1998 192 fata si 6001 1998 193 spate. Numai de bine ! smile.gif
2dor
Mersi mult. Uite ca se poate sa existe si oameni de bine. Macar am primit niste infromatii utile.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.