Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Porsche 911 Turbo
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
cj98czh
Fromooooosss...
pastrama
Mai avea putin si isi lua zboruuuuu... ohmy.gif
Giurisici Fabian
si cand te gandesti ca un boeing decoleaza la 210KM/H wacko.gif
RenaultMeganeCC
Daca mai mergea mult cu ea pe rosu exploda !
EUROPE_
Așa da biggrin.gif 340 km/h viteza maximă, iar viteza maximă constructivă 310 km/h. Și modelul este 911 turbo 996.
RenaultMeganeCC, ce te face să crezi că exploda?
sefu_alx
QUOTE(RenaultMeganeCC @ 11 Dec 2006, 20:22)
Daca mai mergea mult cu ea pe rosu exploda !
*



ai auzit pana acum de motor boxer?
RenaultMeganeCC
Da,am auzit de motor boxer,si ce vrei sa spui ca daca e boxer e indestructibil sau ce?
Iar ceea ce ma face sa cred ca ar putea exploda este faptul ca este tinut mult pe banda rosie a turometrului,unde nu cred ca este indicat sa fie tinut nici chiar un motor de F1.
Nu cred ca sunt prosti acei(toti) constructori care echipeaza masina standard cu limitator de turatie in apropierea benzii rosii a turometrului(ii taie alimentarea...).


Cu respect,
brunner
Sunt pline autobahnurile de turbo-uri cu motoarele explodate...

RenaultMeganeCC, motorul de pe 911 Turbo e descendent DIRECT al aluia de pe GT1, care alerga 24 de ore nonstop in LeMans. Asa ca nu moare el de cateva minute la redline.
EUROPE_
RenaultMeganeCC, poate, te refereai că mai avea puțin și exploda buzunarul.
Și nu cred că un motor boxer de Porsche nu ar rezista la 7000 rpm, câteva minute, ce-i drept.
Iar dacă ai auzit de motor boxer, poate nu ai văzut motor boxer, de 911.
cmandrei
Esteeeeeee ... foarte tare masina smile.gif
RenaultMeganeCC
Asa e ,cateva minute duce la redline,dar tine-l pe redline 100 de km si sare in aer si buzunarul si motorul.Garantat!
E totusi ''fier''!
UXE
Pentru AlexV biggrin.gif


http://www.4tuning.ro/filme-masini/view/snrZS8ioIZD
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.