Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Accidentul lui Richard Hammond-Top Gear
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
ady85btz
Richard Hammond, prezentatorul emisiunii Top Gear, a acordat primul interviu după accidentul în care era să își piardă viața. În septembrie, dragsterul la volanul căruia se afla a scăpat de sub control la viteza de 480 km/h, vedeta TV fiind transportată de urgență la spital. "Nu îmi amintesc nimic din primele săptămîni de după accident. Aveam o amnezie din cauza leziunilor la creier și o memorie de numai 5 secunde. În spital, ceream plăcinta mea favorită, iar cînd mi se aducea spuneam: «Minunat! E preferata mea, de unde știați?».
Richard a avut parte de o recuperare foarte rapidă, ieșind din spital după numai cîteva săptămîni, deși doctorii au prezis că va rămîne în jur de 15 luni. "Singura problemă pe termen lung este că medicii mi-au interzis să beau alcool în cantități mari. Dar am trimis-o pe soția mea să negocieze acest lucru", a glumit acesta. Hammond se va întoarce în studio la începutul lui 2007, cînd se va difuza primul episod Top Gear.
sursa: www.gsp.ro

Are careva filmuletul cu teribilul accident?
C a t a l i n
Filmul accidentului nu a fost inca facut public, dar va fi prezentat in prima emisiune Top Gear din noul sezon (9), pe data de 28 ian 2007...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.