Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: 330 km/h pe autostrada
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Clipuri video
Como
Da' ala din fata ce masina avea? Ca s-a dus, si dus a fost...
argon
BMW M6 standard radmasa.gif

Cand a incetinit de la 330 la 250 senzatia era ca statea pe loc dry.gif
Forum Bot
andrei_2006: Ala aveam BMW M6 fara xenon?<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/TTMKkPxei0I"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/TTMKkPxei0I" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
semit
foarte tare wub.gif
Jack Daniel's
Frumos , dar la 330 si Autobahn parea un drum romanesc .
dya
viteza a-7 a, impresionant... wacko.gif rolleyes.gif
j.d
Ce chestie, nu era nici o masina pe banda a 3-a...e drept nici nu era aglomerat, insa daca era la noi, sigur gaseai vreo doi trei cu 80km/h pe acolo...
Kunt
Nici n-am vazut sa dea flashuri la vreunu'...

rttt_gia
Sa va uitati la acul de la benzina smile.gif ... pe la sfarsitul filmului se vede ca s-a miscat
Duyu
o fi ca la reno, azi arata jumate, maine arata plin si tot asa... (am exagerat si eu putin tongue.gif ).
St
Pana la urma ce masina o fi cea din fata, pentru ca se duce.....
prody
Solenza cred.
Tractata de un Maybach Excelero, dar nu se vede ca e negru, si fiind noapte...
sorin
Dupa silueta cea din fata pare a fi un Porsche.
pastrama
Porsche mi se pare si mie.
B 45 GAO
Aia nu e nici intr-o mie de ani Porsche.
1-In primul rand are o garda foarte ridicata din cate vad eu
2-In al doilea rand e o masina cu haion dupa cum bate lumina pe portbagaj

Eu unul cred ca e ferarri maranelo(nu stiu cum se scrie).
V A L I
Cred ca tot M6 era si ala din fata smile.gif
andrei_2006
Tot M6 mi se pare si mie, dupa forma portbagajului.
UXE
haideti sa dezvalui marele secret....masina din fata este un.....

I was the driver. The car in front was another M6 and we were not racing,but merely hitting the 200mph mark. It was on the A3 Autobahn near Aschaffenberg,at 4am June 12,chosen for light traffic and no trucks on the highway. My friend Autobahnraser was in the lead car.


postul de pe youtube il gasiti aici

HAPPY ?? biggrin.gif
andrei_2006
Mda... mi-am dat eu seama tongue.gif
prody
Deci nu e Solenza... sad.gif
cri123
Misto, da parca tot mai bine arata viteza aia de pe motocicleta, era tot pe YouTube un film cu asa ceva.

Bine ca pe la noi sunt masini din astea, dar se merge cu ele in stil de autobahn pe drum cu 1 banda pe sens...
ghetau dan
Sigur era vreun reno cipuit
cri123
Poate masina de F1 ...
RenaultMeganeCC
Cam inconstient tipu' !
ady85btz
foarte inconstient...macar daca facea "experimentul" ziua
A l e x
Intr-adevar inconstient, dar tare ma tem ca daca as avea M6 si as ajunge pe autobahn cu el as incerca si eu sa vad ce poate masina... Sa nu criticam inainte de a ne pune in situatia lor...

Macar ei au mers pe autostrada, nu ca tampitii aia dintr-un clip mai vechi din romania care mergeau tare pe un drum cu 2 benzi.
RenaultMeganeCC
Ai dreptate si tu ,Alex!
Dar noaptea nu cred ca i-as fi dat in halul asta.
EUROPE_
BMW-urile sunt mașini sigure, au frâne foarte sigure.
St
Oricat de sigure ar fi franele...

Gandeste-te cati metri mai parcurgea inainte de a pune frana.

Riscant e si la 100km/h.

..daca se blocheaza servodirectia?
..daca se blocheaza pedala de acceleratie?

..si tot asa biggrin.gif
B 45 GAO
Cine a mers cu berlina cu 100km/h prin bucuresti sau cu logan cu 120km/h prin bucuresti ar merge fara griji cu M6 pe autostrada la nemti
Kojak
dar ce ziceti de 140Km/h cu berlina pe cheiul dambovitei?
sobolan
am mers cu berlina pe pitesti-bucuresti cu 150km/h.....mare lucru sa mergi cu un m6 cu 300km/h.....problema e ca la noi in tara nu ai unde....ca masina m6 e sigura din toate punctele....
Kojak
Cu berlina (an fbr.95), la 20000Km/bord am prins pe buc-urziceni 170Km/h (conform kilometrajului)
la 90000Km, cat avea cand am vandut-o, inca mai putea lejer 150Km/h!
si nu era "data" pe ulei (inca), am facut tratament cu dlube la 30000Km
oricum (trebuie sa recunosc, desi nu-mi convine), loganul meu actulal (cel din semnatura) este mai puturos ca fosta berlina, dar are multe alte plusuri...
MAS
Orice masina este nesigura sau foarte sigura, totul depinde de conditiile in care o exploatezi.
Pana si banala viteza de 50km/h poate fi periculoasa in anumite conditii... totul depinde de locul in care mergi cu o anumita viteza si de conditiile de trafic.
argon
Peste 80 km/h nici o masina nu e sigura, la 1oo de km/h la un impact frontal, poti sa mori chiar daca interiorul masinii e intact, din cauza leziunilor interne provocate de decelerare. La 150+ km/h mori aproape sigur in orice masina te-ai afla, cum spuneam chiar daca interiororul ar ramane intact.
ovidiusoft
Nu mai stiu cine spunea ca nu viteza ucide, ci oprirea brusca wink.gif
C@talin
am vazut eu undeva ,cum a scapat unu dintr-un accident la 300 km/h din cauza ca a sarit prin parbriz ,si mesteri de acolo iau zis porma ca daca a eva centura pusa nu scapa cu viata,deoarece la impactu acela centura ii rupea costele si incepeau costitele sa perforeze cate un plaman sau mai stiu eu ce
Forum Bot
sagetator: romanasi d'ai nostrii...<br /><center><object width="425" height="350">
<param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Hfemx1YNaz0&moderelated"></param>
<embed src="http://www.youtube.com/v/Hfemx1YNaz0&moderelated" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed>
</object><center>
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.