Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: CASCO (01.01.2007 - 30.06.2007)
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Asigurari si Daune Auto
Tudor
Pentru ca ofertele, tarifele, preferintele si asiguratorii se mai schimba, am decis sa facem acest chestionar semestrial.
Chestionarul acesta este pentru cei care si-au incheiat (reinnoit) asigurarea casco in perioada 01.01.2007 - 30.06.2007. Restul vor vota in chestionarul pentru urmatorul semestru de an. Cei care au masina cumparata pe leasing/credit si casco pe mai multi ani sunt rugati sa voteze o singura data pe an, in semestrul in care masina si asigurarea casco implinesc un numar intreg de ani.

Va rog sa votati doar dupa ce incheiati / reinnoiti polita casco si numai daca asta se intampla intre 01 ianuarie 2007 si 30 iunie 2007.

La data de 01.07.2007 acest chestionar se inchide si se va deschide unul corespunzator semestrului urmator.

In rest, asteptam aceleasi informatii: modelul masinii, suma asigurata pentru anul in curs, felul asigurarii casco (full casco / fransize / light casco / pe persoana fizica / pe firma / prin leasing / prin banca), suma anuala de plata.

Va multumesc pentru intelegere.

Pe cei care votati sau ati votat "Altele" va rog adaugati un mesaj in care sa ne spuneti care este asiguratorul respectiv, chiar fara a inscrie celelalte detalii solicitate mai sus. Multumesc.

Nu postati Offtopic. Orice mesaje care nu raspund la solicitarile chestionarului se sterg automat.
radian
Logan Ambition, 2 ani, CASCO Omniasig, platit pentru 6 luni: 300,7 RON. Mentionez ca am contract CASCO la ei de 8 ani, si vreo 4 sau 5 ani fara incidente (reducere vreo 40% pe chestia asta). Full CASCO, persoana fizica. Valoarea totala de plata pt 2007: 601,4 RON (tot la ei am RCA si asigurarea pe locuinta).
vv
Generali, prima data cand fac CASCO la ei, 250 Euro/12 luni, Logan Ambition de 2 ani, valoare de noua 8175E, valoarea asigurata 6687 (daca nu ma inseala memoria... oricum, pe acolo). Full CASCO, acopera toate daunele (inclusiv vandalism), mai putin cauciucuri taiate.
pit-bull
Asirom, pentru prima oara cand fac casco la solenza 3 ani, suma asigurata 4.400E platit pe 6 luni 320RON, Full CASCO, pers fizica.Poza nu a facut era valoarea prea mica doar de la 7.000E in sus zicea agentul.
eugenmanea
Logan Laureat Plus Decembrie 2006 CASCO la Generalli pe jumatate de an platit-
100 E (335 RON)
dadosh
Laureat 1,5dci , ianuarie 2007, credit prin BRD, casco prin Asiban -
suma asigurata 33750 , procent 3,55% , rata aprox 100 lei pe luna.
cred ca este asigurare light (e fara vandalism ...etc)
cristyyy2003
Pejo 206SW, 2003, UNITA ASIGURARI, CASCO FULL - vandalism, orice, etc, 620E/an. (8680E suma asigurata)
grafitscala
Mi-am facut full casco la Omniasig , Solenza Scala 2003 august, suma asigurata 4500 euro si am platit 195 euro/an, prin intermediul facturii de nou, nu dupa catalog. O zi buna.
oliviub
Asigurare la Allianz 702 euro/12 luni - full casco cu fransiza de 10% la dauna si furt partial
Megane Sedan iulie 2005.
Valoare achizitie 13700, valoare asigurata 10960
bashtalu
renault megane sedan II, achizitie aug 06, full casco bcr asig, aprox 800 eur/an
driverx
Dacia Logan Ambition. Asiban. Casco Full. S.A. = 9200E. 342E pe an.
MARCI
La masina din semnatura, 250 EU pe an, fransiza zero. fuul biggrin.gif
La Generali Asigurari.
adriador
Dacia Logan Ambiance 1.4l, 21877lei, Mediana (avarii si furt), fransiza 0%, persoana fizica, suma totala de plata: 809 lei.
SUPERCAR
Asigurare la Generali 250 euro/12 luni - full casco
Logan 1.5dci Martie 2007
Valoare achizitie 8900, valoare asigurata 8900.
twingooo
twingo soleil 2002 valoare catalog 9300 E
valoare asigurata 4700
rata 183ron /10 rate
fransiza:323
Full casco Allianz pe persoana fizica care este!

salutari
catavl
dsn comfort 2002 la CLAL 260 ron pe an valoare asig 2800EU fransiza 175 Ron
WEWE
Azi am reinnoit CASCO la ASIBAN pentru CLIO SIMBOL FIDJI
an fabricatie 2006
suma asigurata 8633 euro
cota prima= 5,168
prima de asigurare=446 euro, platibila in 4 rate
felul asigurarii= MEDIANA
am avut (15+5)% reducere (15-pentru ca nu am avut daune in primul an si 5-pentru ca am alarma)
s-a plecat initial de la cota prima=6,4 si in urma reducerilor am ajuns la 5,168
camo
Am facut CASCO azi, la EuroAsig, recomandata de un prieten care a avut o belea cu masina, si l-au rezolvat imediat.
Renault Kangoo 1,9d 2003 suma asig-8640e, prima de asig-498e in 4 rate asigurare full casco- fransiza 0%, doar la furt total-fransiza 10%.
Seb_
Am avut pana anul asta de 2 ani la Alliantz. Intre timp am avut o dauna la o portiera , sub valoarea totala a politei. Pentru chestia asta am primit un malus, si de la 950lei s-a marit la 1950 + franchiza 500 la orice dauna.

Mi-am luat talpasita si m-am mutat la Generalli. Am facut FullCASCO cu 1000lei si franchiza 0.
metrix4you
eu am incheiat la BT Asigurari , obligat fiind pt ca masina este luata in rate prin Banca Transilvania.
Am full casco dar si banii ... pt o solenza din 2003 , evaluata la 220mil , anul trecut am platit 13 mil in 4 rate , iar anul asta (pt ca am avut o dauna anul trecut) o sa platesc 16 mil tot in 4 rate.

Mie mi se pare cam , chiar daca au incercat ai sa-mi explice ca am casco full si in bulgaria , si ca nu conteaza , ca si peste 3 ani or sa-mi dea tot 220 mil pe solnita mea , chiar daca ea nu mai face atat ... chestii de-astea
sqryn
Societate asiguratoare: BCR Asigurari
Suma asigurata: 4.026 eur ( determinata de pretul de nou al autoturismului corectat cu uzura)
Prima de asiguare:242 eur/an plata in rate
218 eur/an integral
Fransiza 0%
Riscuri asigurate: avarii, accidente, furt.
Riscuri suplimentare incluse in asigurare: conducerea autoturismului de alte persoane, vandalismul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.