Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Yahoo! Messenger
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Pages: 1, 2, 3
cosmin_2300
Orice id sau parola am bagat , imi zice sign-in-problem .... am schimbat IP , am dat restart la calc , la switch , am reinstalat messenger si tot degeaba .
A mai avut cineva problema asta? Cum o pot rezolva ?sad.gifsad.gifsad.gif
andrei_2006
La mine merge, poate e o problema de la tine.
cosmin_2300
Am incercat cu 6 id-uri ... daca bag id la nimereala si parola la nimereala tot sign-in-problem zice ... nu zice incorect id or password sad.gif

L.E. : Am rugat pe cineva sa intre pe id meu si nu a avut nici cea mai mica problema sa intre . Si eu am intrat de pe buddy ...
sefu_alx
poate l-ai blocat din firewall
cosmin_2300
Am oprit firewall-ul si degeaba . Am uitat sa specific ca toate astea mi se intampla dupa ce am bagat proxy ( asa mi-a pers de la care am net X( ) . Desi am scos proxy , si am facut tot ce am zis mai sus .... tot asa face ...
sefu_alx
incearca sa dai la messenger connection settins firewall with no proxies sau altceva
cosmin_2300
sefu_alx ... am dat cum ai zis tu ... si acum arata ca intra ... si imi apare id-ul si sa bag parola sad.gif((( , sau ca in pozele de mai jos ...
Marius97fer
aceeasi problema am intampinat si eu dupa ce am reinstalat windows. am instalat si un antivirus, bitdefender, asta dupa ce am instalat messu'. Faza e ca dupa ce am instalat antivirusu' n-a mai mers messu. imi spunea aceeasi eroare ca la tine. asa ca de fiecare data cand vreau sa intru pe mess dezactivez firewall-ul din antivirus.
<p>
si eu am incercat acolo cu tot felul de optiuni, cu sau fara proxy dar nu am reusit nimic. tot antivirusul s-a dovedit a fi problema.<p>
oricum sunt destui doctori in computere pe aici asa ca nu dispera.... (eu nu sunt unul dintre ei biggrin.gif am dat si eu un sfat ca omu' )
cosmin_2300
Marius , windows-ul il am instalat de cateva saptamani .... am incercat sa opresc antivirusul si tot degeaba ...
Marius97fer
pai sa inteleg ca dupa ce ai instala windows a mers si acum dintr-o data nu mai vrea?

daca e asa, cred ca cea mai sigura solutie (desi este una radicala) ar fi reinstalarea windows-ului. daca nu ai antivirus e posibli sa fi luat ceva de pe net... daca ai antivirus inseamna ca el iti blocheaza messu'...

la mine asta a fost solutia... (ma refer la cea despre care am postat mai sus)
pastrama
Problem rezolvat cu ajutorul marelui maestru in ale calculatoarelor...pastrama_thehacker_stelistu. radmasa.gif

System restore...face minuni. 168.gif
cosmin_2300
Laudarosule tongue.gif Multumesc !
Marius97fer
ti-am zis ca exista doctori pe aici... daca sunt si stelisti cu atat mai bine... biggrin.gif

and the day was saved by the powerpuff girls radmasa.gif
cosmin_2300
iti multumesc si tie pt sfaturi . The day was saved by the powerpuff pastrama tongue.gif
Uncle-Sam
aceeasi problema am avut-o si eu dupa ce m-am conectat prin proxy
vezi ca trebuiesc facute setarile la internet settings si in yahoo. Cred ca ai omis o chestie, si anume sa specifici portul (ceva cu 80....). Daca nu uit, postez un screenshot
argon
nu-mi merge calumea de dimineata, nici la scarbici nici acasa...dureaza o vesnicie pana se logheaza, si da multe erori blink.gif

La voi merge bine?
$$ilvviu
Si eu am avut azi probleme. Chiar adineauri m-am chinuit cateva minute pana a intrat.
dispeceru
e clar ,e ceva ! nici la mine nu merge ! hahalers mad.gif
borciparte
si la mine merge prost
TMihai
I-o fi si lui cald mellow.gif Adineauri reusisem sa ma loghez da' am dat restart si mai intra dc poti

L.E. la mine pe http://webmessenger.yahoo.com/ a vrut icon_mrgreen.gif

L.L.L.L.L.E.
QUOTE
Your connection to the Yahoo! Messenger service has been lost.
inapoi la solitare deci
Zippy
la mine s-a rezolvat printr-o reinstalare a YM-ului.
C@talin
pe dc++ tipa toti ca nu le merge mesu acuma le merege
ageana
Aceeasi problema si la mine.
Dar pe site-ul lor merge.
nicu022003
Si al meu a facut figuri astazi dureaza o vesnicie pana se logheaza.
zanga
Subscriu...si la mine a facut figuri astazi
Oskar
probleme si la mine
Marius97fer
azi a facut greva messu si a fost mai rau ca atunci cand fac greva aia de la metru, ratb si cfr la un loc.... radmasa.gif
XMihai
la mine merge, nu am probleme user posted image
C@talin
xmihai cum ai bagat smilul ala? blink.gif
adip
C@talin, cica de la http://www.hyundaiclub.ro/forum/style_emot...ault/dancer.gif
zamolxes
Aparent au fost probleme cu serverul care face autentificarea. Cam greu sa se buseasca atatea instalari pe atatea sisteme diferite. Aici chiar se aplica "asa (vor) face toate". Nu-i dati cu cheia, nitica rabdare.
St
Eu acum nu ma pot conecta de pe messenger, webmessenger ala d el ayaho merge, meebo merge....
adin1968
cine ma poate lamuri? sambata trecuta am iesit de pe contul meu, luni nu mai vroia sa se logeze. am incercat in fiecare zi degeaba. ieri sotia a intrat pe contul ei , a mers ce a mers si la un moment dat nu a mai vrut. astazi cand a incercat id sau password incorect. asa ca cred ca si contul ei s-a dus. ciudat mi se pare faptul ca logarea la ambele conturi se facea automat(erau salvate). inca ceva la logarea automat daca numaram literele de la password nu erau cate ar trebui sa fie.
alinakes
Incearca un uninstal si o reinstalare la yahoo messenger !

Pe la noi asa a mers , vreo 3 conturi diferite !
adin1968
problema e ca am incercat pe calculatoare diferite si nu mai vrea sa se conecteze
kaspersky
vedeti ce se intimpla daca nu trimiteti mesaje de genu':
QUOTE
yahoo se inchide pe 17 august. Ei vor sa se descotoroseasca de messenger-ul gratuit. O groaza de oameni au fost deja deleteati. Click dreapta pe grupul tau de prieteni din lista de Messenger (acolo unde scrie Friends 0/8) si click Send Instant message to all in group si trimite acest mesaj tuturor. Fiecare persoana caruia i-o trimiti va avea o semnatura si nu va fi deletat....

la toti prietenii din YM? Acum Yahoo va da faliment si nu vom mai avea messenger! radmasa.gif
cosmin_2300
La mine s-a logat din prima ... ieri a durat mai mult ( vreo 40 secunde ) ... dar in rest merge bine smile.gif
Ov
ieri din win n-a fost chip sa ma logez, in schimb din fedora a intrat instantaneu
azi vad ca merge ok
skija
voi aveti probleme cu YAHOO-ul? la mine nu se logheaza...
Alydor
stai linistit ca asa e cam la toti care sunt pe RDS... erdeeshu e de bai...
puteti incerca http://webmessenger.yahoo.com/ sau trilian sau alte variante...

Suma respectelor, Alydor
horiajam
confirm "buba" mad.gif
Oskar
eu nu sunt la RDS si m-am confruntat cu problema si la fel inca vreo cativa prieteni tot "ne-RDS". vad ca acum si-a revenit
Ov
am auzit ca yahoo se inchide unsure.gif
dati mesajul asta mai departe la toti cunoscutii excl.gif
























radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif
$$ilvviu
Si eu am probleme la conectare.
Alydor
si-a revenit

Suma respectelor, Alydor
St
Eu am auzit ca "baga tarife" radmasa.gif
tribunul
Ma nene, ma lasi cu messengerul lu' matale, nu vezi ca ne ataca rusii...
argon
Nu-mi merge messengerul, mai aveti careva problema asta?
$$ilvviu
Cum se manifesta? Nu te poti conecta sau nu poti trimite mesaje?
cosmin_2300
Eu n-am probleme ...
Poate pt ca sunt logat de cateva ore ?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.