Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vanzare Masina
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia - Diverse > Diverse
gonty
Vreau sa-mi vand masina, si am pus-o si pe aici la bursa
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopi...67&#entry778167
problema este ca nu am primit nici un feedback sad.gif
Ca este mult, ca-i putin - nu prea cred asta- am dat-o si la ziar, am pus-o si pe alte site-uri, si nimic. Nici o reactie...
Cei de la AAA - auto mi-au oferit, fara sa o vada, 7000 euro.
Ce sfaturi imi puteti da?
argon
DIn pacate asta-i pretul, mai mult de 7000, hai sa zicem 7500 cu indulgenta nu o sa iei pe ea, chiar daca ai bagat atat in ea. Loganul se devalorizeaza enorm, si nu se cauta ca SH. DUminica am vazut o gramada in targ, nu se uita nici dracu la ele...de fapt se uitau si faceau stanga imprejur cand vedeau preturile, mai trebuie scazut pretul ca sa prezinte interes, asta e sfatul meu..fara misto smile.gif
Kunt
Ai putintica rabdare, pana la urma o sa gasesti un cumparator. Spune-le la toti cunoscutii ca iti vinzi masina, pune si un afis in geam eventual. Ai grija cu cei de la AAA, una iti zic la telefon si alta cand te duci acolo cu masina...



gonty
Multumesc pentru raspunsurile de pana acum. Din pacate se pare ca "am calcat pe bec" si am facut un "up" prea devreme - din greseala, din care motiv topicul meu a fost sters si am luat si warn!

Cat credeti voi ca as putea deci lua pe:

Dacia Logan Ambition, motor 1.6l, rosu toreador, 9007 eur pe factura
in garantie pana in 8 mai (fara motor si instalatie electrica motivul fiind GPL)
21000 km la bord (din care 15000 la drum intins)
Imbunatatiri:
- ionizare geamuri laterale + spate 30% = 100 eur
- detector radar whistler 3450 modular = 250 eur
- instalatie GPL Autronic = 800 eur (in garantie pana in septembrie 2007)
- set cauciucuri iarna 4 buc (rulate 4000 km) Firestone Winterhawk= 300 eur (pe langa cele Michelin Energy de vara cu aprox 18000 km)
- alarma agreata Dacia 100 eur
- mp3 player Sony CDX F5550 + joystick volan= 250 eur
- insonorizare cu Aluband pus in dublu strat ~ wacko.gif

Total bani "bagati" in masina ~ 10800eur


Motiv vanzare = imi iau "boala" vietii mele = Citroen C4
argon
eu zic ca intre 7000 si 7500.
pystha
ai grija cu AAA auto.
ofera 7000 initial ca sa-ti trezeasca interesul , se uita la masina, fac un drum de proba si iti fac o oferta muuuuult mai mica, chiar penibila
o sa inventeze tot felul de probleme absurde la masina...
nu sunt patit dar am auzit de la mai multi care au pierdut timpul cu ei deci vezi ce faci
Nico dCi
Salut "gonty"!
Parerea mea este ca daca vei reusi sa obti mai mult de 7.500 de euroi pe ea sa fi foarte multumit. Sincer bucurate daca cineva iti ofera suma asta si nu mai sta pe ganduri.
Foarte foarte foarte putin conteaza "inbunatatirile" pe care le-ai adus in cresterea pretului. 1zhelp00.gif
C@talin
uite daia as dao eu la buy back ,chiar si 6500 daca ar da pe a mea acolo as fii mutumit tongue.gif
gonty
QUOTE(gonty @ 16 Jan 2007, 17:36)
Dacia Logan Ambition, motor 1.6l, rosu toreador, 9007 eur pe factura
in garantie pana in 8 mai (fara motor si instalatie electrica motivul fiind GPL)
21000 km la bord (din care 15000 la drum intins)
Imbunatatiri:
- ionizare geamuri laterale + spate 30% = 100 eur
- detector radar whistler 3450 modular = 250 eur
- instalatie GPL Autronic = 800 eur (in garantie pana in septembrie 2007)
- set cauciucuri iarna 4 buc (rulate 4000 km) Firestone Winterhawk= 300 eur (pe langa cele Michelin Energy de vara cu aprox 18000 km)
- alarma agreata Dacia 100 eur
- mp3 player Sony CDX F5550 + joystick volan= 250 eur
- insonorizare cu Aluband pus in dublu strat ~  wacko.gif

Total bani "bagati" in masina ~ 10800eur
Motiv vanzare = imi iau "boala" vietii mele = Citroen C4
*


Din cele ce-mi spuneati mai sus, nu ar trebui sa iau in calcul imbunatatirile. Probabil ca voi scoate mp3-ul + joystick-ul (pun la loc CD-ul original care-i pe Matizul nevestii), detectorul si am sa o dau fara cauciucurile de iarna. In fond, de cauciucuri de iarna si de detector am nevoie si la C4 biggrin.gif .
hash
Din pacate ai pus pe ea instalatie GPL si din cate stiu eu Dacia nu agreeaza lucrul asta. Poate fi si asta un motiv.

Cu cat lasai masina mai aproape de versiunea standard, cu atat era mai bine.
Si pentru o masina de 2 ani, trebuie sa lasi din pret cel putin 2000 de euro. Loganul nu e Mercedes, se devalorizeaza foarte repede. Diferenta de pret intre un SH si una noua trebuie sa fie mare ca sa merite sa iei una SH, nu crezi ? Mai tine-o 2 ani, acum o dai 'in pierdere'.
gonty
Am efectuat modificarile precizate mai sus si mi s-a oferit (am pus-o in ziar cu 7200 neg) 6800. Credeti ca merge?
Kunt
Pana la urma tu esti singurul care stie la cat sa se astepte. Poate pt unii dintre noi merge, poate pt altii nu. Tu stii de cati bani ai nevoie sau cat poti sa astepti pana o vinzi.
Daca ala a oferit 6800, poate va intelegeti la 7000.


SiloS
gonty , cred ca ai 2 luni de cand te chinui sa scpai de masina . Daca asta e prima oferta dupa 2 luni da-o cat de repede poti , si cu 6800 ! Nu mai are rost sa va targuiti pentru 6 milioane , mai ales ca din cate am inteles ai bugetul pentru un C4.
BAC
In vest, dupa 3 ani, pretul unei masini se injumatateste. In toamna ar valora, teoretic 4500-5000.
Kunt
Se injumatateste, le iau romanii si le vand apoi cu 50% mai scump...


gonty
Probabil ca o voi da-o, daca omul va fi serios si va veni luni la intalnire. Sper sa nu fie tepar. Va voi tine la curent cu "desfasuratorul actiunii" biggrin.gif
gonty
S-a vandut, 23000 lei.
SiloS
Bravo ! Te asteptam pe forum cu Citroen C4-primele impresii biggrin.gif
gonty
Am aflat ca a plecat de 2 zile din fabrica. Yupiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
Dupa primul contact voi reveni cu poze de la eveniment si primele impresii. wink.gif
dispeceru
ce-ti merge smile.gif !
Sony
gonty, felicitari pentru achizitie! smile.gif
gonty
Merci frumos! Vineri ma duc sa-l achit, sa nu mai stea degeaba prin Antrepozitul Curtici.

PS: Acum imi dau seama de ce nu se lasa vandut Loganelul wub.gif .... Nu dorea sa ma faca pedestras. wink.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.