Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Noul Mercedes C-Klasse
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Stiri
eminescu0
Detalii


user posted image


E leit CL si, dupa cum ne-au obisnuit toti constructorii in ultimii ani, e mai mare ca precedentul. unde naiba se duc centimetrii aia in plus ?
VladG
Ce dreaq', puteau si aia sa intinda paginile revisteai aleia pe care au pozat-o. Asa cum sunt, pozele alea ma fac sa borasc sad.gif
diesel_power
Oribile poze, nu sunt relevante. Le-a facut cu camera cu blitz si s-a reflectat lumina ca naiba. Nu sunt fan mercedes dar in ultima vreme cam toti constructorii isi construiesc masinile de clasa mica inspirandu-se la cele de clasa mare.
Noua Jetta cam seamana cu Passat.
Din Peugeot 407 s-au inspirat pt facelift-ul lui 307 iar apoi au scos si 207 in acelasi ton.
han_1.6 mpi
elegant,ce sa mai spunem ?
B 45 GAO
Vorba lui disel_power influente din clasa mare.Leit CL si pe langa, linia usii aduce cu CLS
ncristi
Frumoasa...dar tot 18 luni garantie sad.gif ?

Este absolut jenanta garantia la mercedes...daca tot dai o carca de bani puteau pune si ei macar 2 ani...

Cred ca lada si mercedes mai au garante de 18 luni.
St
Frumoasa, in stilul CL smile.gif
Arhimede
Interiorul imi place
Arhimede
apropo.... azi apare
andu911
@ncristi

Tata, in Germania, are 4 ani la E-klasse. Presupun ca si la C, e tot 4 ani. Daca in Romania e 2 ani, probabil e si vina lui Tiriac.
Arhimede
pozee
pastrama
Mercedes...bleeeah...nu-mi place.
Manuel
Foarte frumoasa! Si-i sta excelent in alb.
SwatKat
Oare de ce nu se mai fac masini cu forme rotunde, frumoase? Totul e acum sa ai cat mai multe unghiuri si linii drepte. In afara de interior nu-mi place deloc. Zici ca e un S Klasse mai inghesuit.

Si ce frumos e C-ul precedent..
Arhimede
Strutzo-camila nascuta prin imperechere de S-class C-class-ul vechi si CL
cristi.r
Bai, cam cat de naspa poa' sa fie ? Ce dracu, ma, toti adopta designul asta in unghiuri ? Daca asta e varianta oficiala, imi pare rau de ei ... C-Klasse isi pierde identitatea de marca. Seamana foarte bine din cateva puncte de vedere cu Seria 3 de la ... concurentul direct ... stiti voi care ...
RenaultMeganeCC
Superba masina ! ! !
Bogdan_F
Dap, e dragutzica desi eu nu sunt un fan mercedes...oricum, imi place ca si-au mai dinamizat un pic desigul.
eminescu0
mult mult prea marfa. mie unul imi place ca aduce a S-Klasse
in schimb interiorul mi se pare ieftin, parca ar fi corean... asta e impresia mea.
Bliss
Incearca prea mult. Mai frumoasa generatia anterioara.
Fratzica
linia portierelor de seria 3, bot de cl foarte ingust, stopuri de honda civic vechi, spate de S, bord de Corsa model nou.. ce sa zic.. da impresia de masina foarte mica.
Arhimede
Sa nu ma injurati n-am nimic cu site-ul asta da aici sunt toate pozele deja


http://www.topspeed.com/cars/mercedes/merc...ss-ar25579.html
dadu
se duce dracului si eleganta lui mercedes. bangle asta i-a prostit pe toti!
andu911
consola zici ca e de 407, prea multe butonase
ncristi
QUOTE
Tata, in Germania, are 4 ani la E-klasse. Presupun ca si la C, e tot 4 ani. Daca in Romania e 2 ani, probabil e si vina lui Tiriac.


Nu are 2 ani are 18 luni smile.gif

PS

Mi se rupe ca-n germania are 4 ani daca in ro. are 18 luni...

Ca tot ne comparama cu nemtii...am auzit ca in germania un inginer are 4-5000E mellow.gif ...
2dor
Daca C-Klasse asta nou e urat atunci seria 3 si 5 ce sunt? Oribilitati? Ce o fi copiat de la seria 3 nu stiu dar ala e groaznic, in afara de coupe. Stopuri de Civic? Dar de Maybach nu sunt nu? Si la S la fel spatele o fi de la Lincoln Continental, nu de la Maybach. In primul rand ca fata ca si la CL sunt inspirate din modelul 500 SEC de pana in 90'. Singurii care fac si au facut masini frumoase sunt astia de la Mercedes, au tot jonglat cu formele in asa fel sa ramana ceva clasic. Bordul da e cam ciudat dar nu urat. Iar generatia anterioara e urata ca si E-Klasse actual care aduce a masina japoneza. Macar formele sa iti aduca aminte de masini Mercedes tapene cum se faceau candva, ca la calitate...Iar la garantie cum sa iti dea ca afara, din moment ce la noi se aduc masini care nu trec testul de calitate la ei?
2dor
Da ce e asa greu de inteles, masinile care la ei au probleme se livreaza la fraieri toata lumea stie ba chiar am inteles ca unul de la Citroen de la noi care a fost la pregatire in Franta a dat de inteles ca se face clar o selectie la masini cand sunt fabricate. Deci e explicabil de ce Mercedes da 4 ani garantie in Germania si la noi 18 luni.
Supapa_jR
am auzit pe la stiri ca ar fi fabricata o mare parte din c-ul asta nou in Romania...mai stie cineva ceva?
andu911
@ncristi

Ce zic eu si ce zici tu. Era vorba de Mercedes, nu de nemti. VW are aceeasi garantie si in Romania si in Germania, dar Mercedes nu. Cam asta era ideea.
C a t a l i n
QUOTE(Supapa_jR @ 20 Jan 2007, 10:01)
am auzit pe la stiri ca ar fi fabricata o mare parte din c-ul asta nou in Romania...mai stie cineva ceva?
*



Nu ai auzit bine, sau trebuie sa schimbi "providerul" stirilor pe care le asculti, caci te dezinformeaza...
Pe protv au spus ca momentan in RO se fabrica ceva subansamble pentru A Classe si E Classe (la Cugir si inca undeva), si ca Tiriac spera ca pana la sfarsitul vietii lui sa reuseasca sa produca un intreg model Mercedes in RO radmasa.gif
Mai multe informatii la 12 la ProMotor. cool.gif
kostyq
Intr-adevar la Mercedes se fac masinile pt. Romania vineri seara la sfarsitul programului de catre femeia de servici romanca si paznicul turc, cand inginerii stau la o bere si povestesc ce au de gand in weekend. Linia de productie pentru Romania e separata, e intr-un beci luminat doar de lumanari iar in loc de roboti au un sistem complicat de parghii si sfori actionat de o maneta. Principalele subansamble vin din Romania si Turcia iar tabla din Antarctica. blink.gif
Arhimede
O parte e adevar, stiu ca in Timisoara parca se fac volane
dadu
QUOTE(Supapa_jR @ 20 Jan 2007, 10:01)
am auzit pe la stiri ca ar fi fabricata o mare parte din c-ul asta nou in Romania...mai stie cineva ceva?
*




as vrea eu. si tiriac.
la noi se produc cateva subansamble pt mecedes, panouri de lemn, volane multifuncionale (tot de lemn) - chestii ce tin de lux, sau cel putin asa mi-a zis cineva care lucra pe acolo
DRD
Arata bina masina desi are niste defecte.E o combinatie intre s classe si vechiul c clasee.Greaseala lor a fost ca au incercat sa faca dintr-o masina mica un s classe,dar in sfarsit arata bine.
dadu
mai putin interiorul.
andreicri
si in special aeratoarele centrale..sinistree
Cypher4laguna
si mai ales volanul in 3 spite... oribil wacko.gif Nici ala in 4 nu e prea fain.
cri123
Din exterior arata super, orice s-ar zice. La interior, mie nu imi place cel pe negru, insa cel pe bej cu volan in 4 spite imi place la nebunie.

Oricum, este mult peste actualul C, o masina cu varsta media a cumparatorilor peste 60 de ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.