Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Rescriere nr de km pe tabloul nou de bord
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Imbunatatiri - Dacia Logan
lau_swat
S-ar putea rescrie numarul de kilometrii pe noul tablou de bord? Il schimb pe cel vechi cu cel de Prestige si as vrea sa nu pierd nr de km de pana acum.
dydycom
pastreaza-ti placa de baza...si ai nr de km...sau trimite-mi bordul vechi cu km reali sa il facem cu cb...si astfel ai si km reali, si consum instant...dar si estetic de prestige smile.gif , sau suna-ma..sa gasim o solutie
dragos_alx
QUOTE(dydycom @ 16 Jan 2007, 23:15)
pastreaza-ti placa de baza...si ai nr de km...sau trimite-mi bordul vechi cu km reali sa il facem cu cb...si astfel ai si km reali, si consum instant...dar si estetic de prestige smile.gif , sau suna-ma..sa gasim o solutie
*




pai din ce spui tu aici sa inteleg ca poti pune computer de bord pe un model care nu are asa ceva?(ma refer la faptul ca modelul preference despre care e vb aici nu are CB dar poti sa pui CB pe aceeasi placa fara sa o schimbi?) intrebarea e valabila si pt consum instantaneu: se poate pune la noua colectie? ca din cate stiu eu nu
dydycom
e un topic mai jos ...computer de bord pe ambiance...e si preferance valabil...si ambele nu au CB....
Arhimede
lau_swat:Poti sa imi spui cum? de unde? cat?
lau_swat
Oare nu se poate rescrie nr de km prin OBD? merita sa ma duc la service sa-i intreb pe baieti?
klaus
Du-te la baieti, da' te duci degeaba ca nu se poate.
lau_swat
sad.gif
Corbu'
Bad Post.
bobo77
Asta este de discutat dupa parerea vostra pe un forum public cu atiti utilizatori?
lau_swat
Ai dreptate, nu prea e de discutat aici...se poate inchide daca moderatorii vor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.