Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nokia 6131
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
zanga
Am citit undeva pe net ca nu ar fi compatibil bluetooth-ul de la Nokia 6131 cu cel de la Motorola(nu se pot transfera poze, melodii intre ele). Imi poate confirma cineva care are modelul acesti lucru? Si daca se poate alte impresii despre telefon. Multumesc anticipat.
Fratzica
da, asa e, nu merge transf. prin bluetooth intre ele. sunt exact in situatia asta biggrin.gif
zanga
ms de info...acum oscilez intre 6131 si SE W300i...
argon
Am si eu o intrebare, ce Nokia e ala 6231?! nu am mai auzit de asa ceva unsure.gif nici nu ma mir ca nu merge blututul la un telefon fantoma biggrin.gif


Cel mai apropiat la denumire e 6131, pe care te sfatuiesc sa nu-l iei, e un c@c@t de telefon.
Fratzica
nici eu nu stiu sigur, ma gandesc ca o fi vreo versiune de 6233/6234.
zanga
Am gresit eu este vorba de 6131
argon
EU nu as sta pe ganduri si as lua W300i dintre cele doua intre care oscilezi.
gattoman
Am incercat transfer intre nokia si motorola v3 si v360 si nu a mers cu nici unul. @argon de ce spui ca e un c@c@t de telefon?intreb de curiozitate. Pentru cei care au acest model de tel o intrebare: cat sta incarcat telefonul? Multumesc.
argon
Cand l-am butonat asta a fost prima impresie, da senzatia de plastic ieftin, si ecranul principal nu are protectie, mecanismul de deschidere nu pare foarte durabil, sunetul e slabut, si cel mai important bateria tine putin- 5 zile daca nu vorbesti, si 3 exploatat normal.. Mai ales daca e versiunea orange, cu softul plin de bug-uri chiar e un telefon slabut. Asta e parerea mea.
catalin-g3
Cu 6131 au cam dat-o in bara cei de la Nokia. Lucrez intr-un service autorizat Nokia biggrin.gif.

Softul - plin de bug-uri (cum spunea si Argon).
Carcasa - se strica intr-o veselie balamaua cu sistemul ala cu buton (nu mai sta inchis flip-ul).
Display-ul mic dupa cateva saptamani de folosire incepe sa nu mai afiseze (cand se schimba se schimba cu tot cu cel mare petru ca sunt lipite din fabrica unul de altul pe folie).






BR, Catalin
AIX
Eu nu ma prea dau in vant dupa telefoane, dar in sfarsit imi place si mie unul - Nokia E50. De asta ce ziceti?
Sony
QUOTE(catalin-g3 @ 17 Jan 2007, 09:24)
Lucrez intr-un service autorizat Nokia biggrin.gif.
*


Bre, parca lucrai la SE! Hai ca-ti dau si io 7260 sa te uiti prin el. Diseara daca esti acasa.
catalin-g3
SE la fostul service, la asta de acum Noika sad.gif (preferam SE)
zanga
Daca ai lucrat la SE ce impresie ai despre W300i si K750i? diferenta de pret este mica intre ele...10x
george_slz
Hei are cineva idee de ce se vede asa naspa imaginea pe SE k510i. Desi are 262.000 culori, eu as zice ca nici 5000 nu are. Displayul ala TFT e imputit rau...are niste unghiuri de vizibilitate extrem de mici, e groaznic.....sau e stricat ala cu care m-am jucat eu....asa e?!
2dor
Pai are 128 x 160 pixeli deci nu poti sa ai pretentii sa se vada bine pe el. Nu culorile sunt problema ci rezolutia. E un telefon ce se da gratis daca faci abonament. Am vazut si eu telefonul si e groaznic. Nici gratis nu l-as lua.
argon
Ce naiba are a face rezolutia cu unghiurile de vizibilitate si cu culorile? blink.gif



Ca fapt divers, se da gratis la un abonament de 30 euro fara TVA pe luna ! sau nu conteaza asa tare pentru tine?
2dor
Legat de telefon am gresit, eu au am vazut un J100 care e gratis la abonament de 4 dolari. Era vorba de imaginea pe ecran dupa cum a spus George. Si daca ai un ecran cu rezolutie mica se vad naspa pe el imaginile si icoanele din meniu. Iar daca e si unul de calitate slaba chiar daca el are 256.000 culori ai impresia ca sunt 4096. Pe ecrane de calitate din cate am observat si din cate spun chiar cei care fac review-urile la telefoane diferenta dintre 256.000 culori si 16 mil nu se vede. Unghiurile de vizibilitate sunt din cauza calitatii ecranului.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.