Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Genul de persoane care va enerveaza
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Cafenea
Uncle-Sam
Deschid acest topic, ca sa vad daca sunt nebun sau nu radmasa.gif
Adica daca sunt singurul care ma enervez la intalnirea cu urmatoarele genuri de persoane/caractere
-cei care intr-o imbulzeaza (la metrou) se opresc in mijlocul "cirezii" pt o activitate care nu-si are locul acolo (scoaterea castilor din geanta) sau care ar putea fi efectuata fara a se opri (vorbitul la mobil)
-cei care merg incet pe mijlocul trotuarului (mai fac si zig-zaguri) in asa fel incat sa trebuiasca sa-i ocolesti
-cei care isi curata maselele prin mijloacele de transport si scot tot felul de sunete happy.gif

ar mai fi de zis, dar nu-mi mai vine nimic in minte acum wacko.gif
va las sa va varsati of-ul in continuare
pastrama
Oamenii cool.
Babele.
Nespalatii.

Deocamdata atat, completez mai incolo ca mi-e lene sa scriu. cool.gif
argon
Cei care isi lasa caruturile pe mijlocul culuarelor din supermarket-uri si pleaca aiurea. Intotdeauna cand intalnesc unul de asta, ii mai pun in carut ce-mi vine la mana de pe vre'un raft din jur...cat mai scump si mic posibil, sa nu se observe, decat dupa ce verifica bonul ca i se pare ca a platit cam mult radmasa.gif


Ma mai enerveaza soferii care se opresc pe mijlocul drumului si pun avariile, fiind linie continua..nu trec ....ma postez in spatele lor si tin claxonul combinat cu SOS-ul de la alarma, ori pana pleaca ori pana ies cu bata..atunci plec eu..chiar si pe linie continua radmasa.gif
Giurisici Fabian
cei care nu stiu ca s-a inventat apa si sapunul ,cei care se scobesc in nas cu o placere deosebita dupa care examineaza degetul sa vada minunea apoi fac bilutza mad.gif ,cei care iti tusesc in fata,cei care stau in fata ta la usa de la metrou si in statie nu coboara(trebuie sa ii dai la oparte),sefii mei si lista poate continua la nesfarsit.
radioman
Arogantii si in aceiasi masura prostii !...
Cr3ativ3
Cei care asculta manele pe strada la telefonul mobil,cei care sunt paraleli cu apa si cu sapunul, tiganii nesimtiti si cu aere de multimiliardar si colegii care cer mereu tigari 022.gif
Mario_b
QUOTE(argon @ 18 Jan 2007, 17:55)
Cei care isi lasa caruturile pe mijlocul culuarelor din supermarket-uri
*


Mi-ai citit gandurile, eu mor cand trebuie sa ocolesc carucioare si mai ales aia care stau ca boii respectiv vacile si in drum si nu ai pe unde sa treci, ca imi vine sa dau peste ei cu carucioru. smile.gif
pastrama
QUOTE(Cr3ativ3 @ 18 Jan 2007, 20:04)
colegii care cer mereu tigari 022.gif
*


Da da da !!! gun3.gif
SiloS
- smecherii de 2 lei .
- colegii care cer tigari .
- colegii care spun ca ei stiu sa conduca ( avatarul este rezultatul accidentului de luni , eu am fost in dreapta )
- colegii care put
- colegii aroganti .
hash
Indivizii carora le miroase gura, mai ales in avion (da, exista si nemti nespalati).
Jack Daniel's
QUOTE(Cr3ativ3 @ 18 Jan 2007, 21:34)
Cei care asculta manele pe strada la telefonul mobil,cei care sunt paraleli cu apa si cu sapunul, tiganii nesimtiti si cu aere de multimiliardar si colegii care cer mereu tigari 022.gif
*


Care e faza cu ascultatul manelelor pe strada , daca ascultau rock erau ok ? Du-te....si nu te opri pana nu o sa mai ai prejudecati de doi lei. mad.gif
ydaniel
profesor de comunism aurel p stoicescu.
Cr3ativ3
QUOTE(big2003 @ 18 Jan 2007, 22:32)
Care e faza cu ascultatul manelelor pe strada , daca ascultau rock erau ok ? Du-te....si nu te opri pana nu o sa mai ai prejudecati de doi lei. mad.gif
*



Iote ca incepem de la cap! Ia spune-mi matale cati ai vazut pe strada ca asculta rock pe telefonul mobil sau ca asculta in masina la maxim si cu geamurile deschise! Aud? Dar hai s terminam ca nu am chef de warn, ban!
maryus_83
ma enerveaza persoanele fara cei 7 ani de acasa si cele certate cu igiena personala post-336-1110552439.gif
Nico dCi
Dupa ziua de azi nu ma mai enerveaza nimeni si nimic.
M-am saturat de toti!
ydaniel
ma enerveaza samsarii.mai ales cei care au un aro si-si bat joc de el:(
workarea
Legat de prima lista: si pe mine ma enerveaza cei care merg agale pe trotuar, dar dupa aia imi iau seama - troturarul nu e si pentru plimbare? Unde scrie ca trebuie sa alergi ca nebunu' cu parul vilvoi si ochii bobosati?

Si imi dau seama cit sintem de stresati. Ca natie, in general. Drept pentru care de citeva zile ascult in masina exclusiv pure roots reggae & dub de la mama lui, din Jamaica, si vreau sa va spun ca nu mai claxonez aiurea, nu ma mai stresez fara rost, sint mult mai tolerant. Parca as fi pe ganja. Ceea ce va recomand si dumneavoastra.
Jack Daniel's
QUOTE(Cr3ativ3 @ 19 Jan 2007, 00:35)
Iote ca incepem de la cap! Ia spune-mi matale cati ai vazut pe strada ca asculta rock pe telefonul mobil sau ca asculta in masina la maxim si cu geamurile deschise! Aud? Dar hai s terminam ca nu am chef de warn, ban!
*


Decat sa termini mai bine nu incepi . smile.gif
marksman
Ma enerveaza:
- cei care nu au cei 7 ani de-acasa
- cei care vorbesc fara sa gandeasca inainte de a deschide gura
- cei care sunt ingamfati
- cei care cred ca daca (printr-o intamplare) sunt bogati sunt "buricul pamantului"
Arhimede
cei lipsiti de modestie si cei nerespectuosi
My Berlina
Enerveaza:
-persoane care zic "uhuh" inloc de "your welcome"
-persoane care zambesc pentru nici un motiv (Americani au boala asta)
-oameni care vorbesc asa de tare parca sunt la joc de fotbal, cand sunt intrun Starbucks
-persoane care nu raspund la telefon numai inainte sa intre robotul
-persoane care conduc Suburbans si au un copil
RDI
Dupa mine ar trebui sa se inventeze moneda de 10 lei ca sa nu mai existe nesimtiti care isi lasa caruciorul (Metro/Carrefour/etc) in spatele masinii tale sau chiar proptit in ea (daca esti neinspirat sa-ti parchezi masina pe primele tronsoane din Orhideea). Eu ma intreb cat de greu poate sa fie sa-ti duci beleaua aia de carucior cu care ti-ai cumparat porcu' (acum depinde unde e porcu, in carut sau in spatele lui) daca nu la locul de unde l-ai luat macar undeva unde nu incomodeaza pe nimeni sau cat de nesimtit poti sa fii ca sa incurci pe altul?
Si ca tot am vorbit despre supermarketuri a mai aparut un soi de cersetori. La Plus (Crangasi) dupa ce iti golesti cosul in masina apare in spatele tau un individ care te intreaba daca mai ai nevoie de carucior.
2dor
Pe mine ma enerveaza toti care asculta muzica la telefon pe speaker indiferent de gen de muzica(logic manelele sunt 99,9%), cei care se imping in mijloacele de transport in tine ca sa inaintezi cu toate ca nu ai unde sa te duci, cei care se sprijina de tine in acelasi mijloace de transport si pe care ii lasi o data, de doua ori si la a treia frana te dai brusc la o parte. Ma enerveaza soferii care sunt paraleli cu condusul si nu se uita in dreapta si in stanga sa vada ce se intampla, ei dorm la volan, si mai ales cei care gresesc in trafic dar se uita suparati la tine ca de ce faci gura, ei au intotdeauna dreptate chiar si cand sunt pe contrasens pe o strada cu sens unic. Ma enerveaza cei care spun ca iti sunt prieteni dar te lucreaza pe la spate, in rest cand au nevoie de tine esti cel mai bun prieten. Lista poate continua...
Supapa_jR
smile.gif) tare topic...
-soferii de taxi care fac gura ca ei merg bine si mor nevinovati
-MANELISTII SI TIGANII (da asta e rasism si astept warn)
-distrusii care iti iau locul de parcare neplatit si dupa aia iti raspund cu ingamfare...in loc de multumiri si scuze...cei care fac gura pentru locul de parcare chiar daca ai ocupat locul pentru 5 minute ca sa dai bagajele jos
-prostii din autobuze....cei care fac prea multa galagie sau discuta pentru tot autobuzul,babele ce iti cer locul nerezervat si dupa aia polemizeaza cu jumate din cetatenia pensionara care merge moka cu mertanele...
-politistii care au fite de mari smecheri
-to be continued
Uncle-Sam
-mosii/babele in speta care urca in autobuz pe la usa din spate si intra ca tancu prin multime ca sa ajunga in fata
-cei care se tin de aceeasi bara ca si tine, dar mai de sus si le aluneca mana incet incet pana se loveste in ata (nu stiu cat de idiot poti sa fii sa nu observi ca iti aluneca mana)
-mosii si babele care sunt atrasi ca fierul de magnet spre scaunele unde stau persoane sub 30 de ani. Cum se urca, parca au traiectoria deja stabilita si se inghiontesc in tine (eventual si cu vreo geanta), doar doar de te-oi da la o parte
Altis
Nespalatii, "inteligentii" - cei care le stiu ei pe toate adica, si cei care sufera de logoree, in special la primele ore ale diminetii - cei carora le place sa se auda vorbind...
Victorine
-Babele si mosii (nu aia saracii cu baston care abia isi tarasc zilele, ci aia crescuti si maturizati strict in comunism, care acum au la 60 de ani) care te inghesuie si-si freaca de tine sacosile lor burfanoase, iti sufla in fata si tusesc tabagic pe tine cand ai ghinionul sa te nimeresti la vreo coada la casieriile Enel-Electrica/ E-on Gaz/ Posta/ Primarie etc. oameni care n-au nimic de facut toata ziua decat sa dezvolte cozi dezordonate pe la institutiile susamintite. Aceiasi care aflandu-se in spatele tau la coada nu pastreaza distanta de bun simt la bancomat, la ghiseul bancii, sau care odata ajuns mai aproape de ghiseu se sprijina de acesta langa tine si mai si intind o mana cu un buletin soios/ o factura care te depaseste, aproape introducand-o in fata ta... Aceiasi care se pun la coada in spatele tau si sfarsesc langa tine sau chiar in fata ta daca prind o curba favorabila dupa un colt, pe care s-o taie. Sau "ma duc pana in fata sa intreb doar ceva..." si cand se intorc se pun cu 2-3 in fata ta. Multa lume ii lasa dintr-un exces de bun simt.

-Casierele/ casierii de la majoritatea institutiilor susamintite, care pe langa cunostintele elementare de operare a unui calculator ignora si pozitia lor relativ la clientii care vin la ghiseu si platesc niste servicii, tratandu-i ca pe niste carpe...

-Persoanele care iti vorbesc cu "tu" doar pentru ca esti cu 20-30 de ani mai tanar.

-Persoanele care te apeleaza "domnu' X", unde X este numele tau mic.

-Personalul firmelor de transport coletarie care te suna si te cearta ca ei nu au gasit adresa indicata de tine din cauza ca n-ai mentionat ca e un demisol, desi afara scrie mare numele firmei si tu ai specificat ca aceasta e situata pe colt.

-Colegii de sevici care se pricep la toate si la orice si explica pe larg repetandu-se, utilizand cuvinte sterile, fac comparatii facile, semidocti prin excelenta.

-Oamenii care spun glume tampite la care rad apoi singuri agasant, ca niste rasnite, si poate gluma a fost si vulgara iar ei iti mai si trantesc o laba complice pe spate...

-Carcotasii si vesnicii ofticati mioritici care nu sunt niciodata multumiti sau fericiti si care de fiecare data cand te intalnesc iti insira problemele lor si vad lumea ca o conspiratie generala la adresa lor.

-Acum m-a enervat nevasta-mea pentru ca de fiecare data cand trebuie sa sune pe cineva ma suna pe mine sa-mi ceara numarul........ desi i-a mai sunat pe respectivii de 'n' ori. Si stie sa utilizeze agenda telefonului mobil, dar....

-Seful, cu care daca ai o relatie de rudenie te trateaza in familie foarte profesional (discutii legate doar de servici care plictisesc auditoriul) iar la servici isi permite intotdeauna sa-ti ceara mai mult si sa te trateze mai fara manusi decat pe restul subordonatilor, ca doar faci parte din familie........

-Workoholicii care isi ignora complet viata de familie si prioritatile acesteia si se asteapta ca si tu sa faci la fel

-Ma mai enerveaza sefii echipelor romanesti de muncitori pe care le vedem pe strada, care stau cu mainile in buzunare si le spun celorlati cum sa lucreze. Suficienta lor ma scoate din sarite si ma intreb de fiecare data prin ce mecanisme au ajuns in pozitia respectiva. Ce trebuie cineva sa faca astfel incat sa ajunga sa fie platit fara sa faca nimic, doar pentru a le spune celorlalti cum sa munceasca? (a nu se intelege ca eu aspir la asa ceva!)

-In general ma irita badaranii si grobienii care ajung sa se manifeste in toate situatiile pe care ni le putem imagina.

Felicitari pentru ideea cu produsul mic si scump strecurat in cosul uitat in drum in supermarket sau care e inghesuit in fata ta fara sa ti se arunce macar o privire! Mi se pare genial, o s-o aplic cu proxima ocazie.

Si de asemenea felicitari initiatorului topicului acestuia, pentru ca dupa cum se vede se varsa aici multa frustrare acumulata... (pe buna dreptate sau nu)
thunder
- toti cocalarii mai ales aia care asculta muzica la telefon ... doar asa sa auda toata strada si sa moara toti de oftica ca ei au un stift de telefon cu "iempetreiuri"
- toti prostii, mai ales aia care se cred destepti si importanti
- needucatii
- cei care nu au nici un pic de respect fata de propietatea altuia si inclusiv cea publica
- toti profesionsitii care fac treaba in bataie de joc sau care nici macar nu se pricep
- si multi altii care nu-mi vin acum in minte, dar oricum lista este destul de mare
ovidiusoft
@Victorine - Dupa parerea ta cei care le spun celorlalti ce sa faca sunt platiti degeaba? Sau de fapt problema ta este cu faptul ca sefii de echipa NU le spun celorlalti ce sa faca si aia fac ce-i taie capul, adica fac prost?
Marius81
1. - ma enerveaza adolescentii !!

cu toate ca am trecut de aceasta "perioada" a vietii mele de mai putin de 10 ani cred ca deja sunt demodat. Nu reusesc sub nici o forma sa le inteleg comportamentul vulgar si atitudinea "miserupista". Exista desigur si exceptii intre ei, dar majoritatea dau dovada de prost gust, proasta crestere, sunt prea usor de influentat negativ, plini de vicii, etc...
Sper sa nu am dreptate dar mi se pare o generatie pierduta.

2. - majoritatea taximetristilor

Pentru ca nu respecta regulile de circulatie si au un comportament violent fata de ceilalti participanti la trafic.

3. - copii de bani gata care simt tot timpul nevoia sa se laude cu noile lor achizitii, desi habar n-au cum e sa muncesti macar o zi pe saptamana pentru banii pe care ii arunci pe distractii.

4. - femeile ajunse sef datorita pregatirii exceptionale pe care o au (nu ma refer la pregatirea profesionala.. blush.gif )

5. - babele si mosii care au impresia ca parul alb din cap le-a adus si o doza forte de IQ direct in cerebel

6. - tiganii care se jura ca si-au facut palate din munca cinstita

7. - Basescu, Tariceanu si toti ceilalti mari politicieni ai tarii

8. - Dan Negru cu emisiunile lui de c....acao.


As putea continua dar pe moment timpul nu imi permite wacko.gif
Victorine
@ ovidiusoft

Am vazut echipe de muncitori in Germania in care toti lucrau cot la cot insa unul dintre ei stia mai mult decat ceilalti despre ceea ce aveau de facut si probabil era si platit ceva mai mult. Stia ce trebuia facut, orarul in care trebuiau sa se incadreze, ce utilaje trebuiau aduse la locul faptei, cum se proceda cu izolarea perimetrului si avea si o statie. Prin puterea exemplului si cu cunostintele de care vorbeam, era un leader, nu un Sef - cum e la noi. Acum, ma refeream la drumari sincer sa fiu, dar am vazut asta si la cei de la salubritate, si la cei care ingrijesc parcurile si spatiile "verzi", mai puneti si voi daca ati vazut situatia asta pe undeva...

Ei, la noi, seful despre care vorbeam reprezinta un tip. Un tip pe care-l vedem frecvent, putin rafinat ce-i drept si la niveluri mai inalte decat coada lopetii de drumar. De multe ori lipsa calificarii lui e evidenta, iar suficienta lui sare cu atat mai tare in ochi. Mi se pare ca am auzit o vorba odata la cineva care spunea ca cine nu stie sa faca nimic se face sef... Ei, indivizii aia chiar nu fac nimic. Aparent cel putin... acum, daca i-am judecat gresit, sa ma ierte...

Sa nu ma intelegi rau, nu sunt un anarhist care neaga ordinea si ierarhiile, mai ales nu acolo unde acestea sunt necesare si cu atat mai mult cu cat ele sunt justificate de calificari diferite. Si da, cred ca oamenii au nevoie de alti oameni care sa le spuna ce sa faca smile.gif.................................................
UVN
La fel cele enumerate mai sus si "pupincuristii" down.gif
dizzy
- Mosii si babele care la orice ora sunt la coada, se baga in fata cu un tupeu nesimtit si put a pipi ca e detergentul scump.
- Aceeasi care stau si se plimba cu autobuzele RATB pe gratis. Ar trebui sa plateasca macar jumatate de abonament.
- Cei care scriu in lift si pe langa lift. Ce va spune vou expresia "Mârc?" scrisa in lift!?

bj
QUOTE(Illusi0n @ 19 Jan 2007, 00:41)
- cei care vorbesc fara sa gandeasca inainte de a deschide gura
*



astia se cheama: cei care vorbesc mai repede decat gandesc radmasa.gif
Lexy
QUOTE(argon @ 18 Jan 2007, 17:55)
....ma postez in spatele lor si tin claxonul combinat cu SOS-ul de la alarma,  ori pana pleaca ori pana ies cu bata..atunci plec eu..chiar si pe linie continua radmasa.gif
*


radmasa.gif radmasa.gif radmasa.gif

On Topic:
Ma enerveaza si ii urasc pe TAXIMETRISTIsi o sa-mi dedic o particiza mica din masina de la job ptr cei care vor sa se bage in fata mea asa ca taranii!!!
Ma enerveaza cei si mai ales CELE care trec pe trecere in figuri ca poate poate s-o gasi cineva cu masina neaparat SCUMPA sa le agate si sa le faca mari fufe intretinute.
Ma enerveaza cei care claxoneaza pietonii angajati in traversare care evident merg un pic mai repede decat mersul normal.
Ma enerveaza cei ce nu dau semnal.
Ma enerveaza frustratii misogini care fac figuri cand vad gagici tinere la volan in masini bune.

Si categorie speciala ptr:
Mitomani
Invidiosi
Mincinosi
Pupincu*isti cu 2 fete.

Si atat.

O zi simpatica!!!
Jack Daniel's
QUOTE(2dor @ 19 Jan 2007, 11:50)
Pe mine ma enerveaza toti care asculta muzica la telefon pe speaker indiferent de gen de muzica
*



Asa DA ! Mie mi se pare doar ciudat sa asculti muzica cu telefonul pe strada , pentru asta s-au inventat castile .

QUOTE(Supapa_jR @ 19 Jan 2007, 12:14)
-MANELISTII SI ...... (da asta e rasism si astept warn)
*



Asa NU , pe sistemul asta pe mine ma enerveaza cei care isi iau drept username Supapa_jR .
vijelie
Mai, sincer, mie imi pare ca stati cam slab cu nervii... Cred ca un topic de genul "Cine nu va enerveaza" ar fi fost mititel... Hai week end placut!
Sony
Vad ca se ajunge inevitabil la "care soferi va enerveaza" laugh.gif
eXtenSion
-cei care se asteapta sa ii ajuti sa culeaga "foloase" necuvenite

-cei care sunt bucurosi tot timpul

-cei care injura, merg leganandu-se, scuipa pe strada--golanii

-cei care simt nevoia sa arate si altora ce buni sunt la ceva

-cele care sunt asa de machiate si vopsite ca arata mai prost ca inainte

-cei care sunt prosti si se mai si baga ca musca-n lapte

-cei care se cred 'c00l' din cele mai idioate motive

-cei care au 3-4 telefoane cu 3-4 cartele, desi la cat sunt de sunati le-ar ajunge o cartela si 1 telefon

-cei care cred ca trebuie laudati pt ca au reusit sa ajunga undeva/sa faca ceva, desi reusita e datorata celor mai imorale mijloace

-cei carora li se pare normal sa fure un ou daca ceilalti fura un bou

-cei care dau vina pe dumnezeu/alte forte pentru toate lucrurile rele ce li se intampla

-cei ce asteapta sa primeasca totul de la stat fara sa faca nimic
Victorine
Am uitat o categorie foarte importanta: barbatii care se scarpina la c...e si-si aranjeaza indelung organul pe strada, uneori in timp ce vorbesc cu cineva chiar... nespalatii naibii....................
Sony
Cei care merg pe strada lovindu-se de ceilalti. Cu cat sunt mai nespalati cu atat fac asta mai des.
pastrama
QUOTE(eXtenSion @ 19 Jan 2007, 21:12)

-cei care sunt bucurosi tot timpul

*


radmasa.gif
Sony
pastrama, te-a lovit boala rasului? wink.gif
pastrama
Ce ma, n-are voie omu sa fie fericit? 124.gif
Sony
Ba da! Cand il vezi pe jiji ca iti plateste factura la curent. wink.gif
Nu scrie nimeni despre forumistii cere il enerveaza? biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.