Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Logan Prestige
DaciaClub - Forum Dacia > Dacia Logan > Diverse - Dacia Logan
dariusboom
Acum 2 ani si ceva cand mi-am cumparat un Logan Ambiace am mai pus aici un post prin care intrebam daca merita sau nu...acum la peste 2 ani am decis achizitionarea unui model Prestige (optiuni: vopsea metalizata - gri marine - si garantie extinsa)...10350E
Pentru cei care cunosc acest model mai bine, intrebarea este aceeasi: credeti ca merita efortul? Ce probleme ati avut? (daca ati avut)...etc...etc...
Am facut un drive test cu un break de 7 locuri cu motor in 16V si am fost incantat...
Mentionez ca nici cu celalalt model nu am avut decat 1 singura problema minora, dar m-am cam saturat de o masina mai lenesa, avand in vedere ca pt mine sofatul nu inseamna doar o deplasare din punctul A in punctul B...

Cu respect,
Dan C.
OAP
La aceiasi bani ei dCI...consum mai mic
Sorinator
Inainte de a-mi cumpara Loganul Prestige am avut vechea berlina Dacia, astfel ca trecerea pentru mine a fost foarte mare. Nu pot insa sa imi dau seama daca trecerea de la un Logan Colectia 1 (dinainte de septembrie) de 1.4 sau 1.6 va fi la fel de mare. Banuiesc ca nu esti posesor de Logan diesel, pentru ca in general acestia nu iau o decizie atat de radicala si prefera consumul redus in locul performantelor sportive. Marea deosebire fata de versiunile anterioare pe benzina este motorul care este intr-adevar vioi, cu reprize bunicele de acceleratie. Sunt intr-adevar si imbunatatiri clare in ceea ce priveste estetica. Prietenii imi spun ca masina mea nici macar nu semana cu un Logan, parca ar fi o alta masina de la exterior. Stiu, exagereaza, dar exista si ceva adevar aici. Imaginea e mai buna, sunt cateva amanunte, finisaje care te fac sa te asezi cu placere la volan si sa te simti intr-o masina mai occidentala. Daca ai o versiune mai neaccesorizata de Logan (Ambiance) atunci trecerea va fi mare si vei fi incantat. Deasemenea, daca ai fost multumit de Loganul tau si nu ai multe a-i reprosa, atunci modelul Prestige ti se potriveste. Daca insa vrei sa incerci si altceva, atunci ar fi bine sa te orientezi catre alta marca. Ce vreau sa spun e ca sunt foarte multumit de Prestige-ul meu, insa cand imi voi schimba masina voi alege alta marca nu pentru ca as fi dezamagit, ci pentru ca asteptarile mele vor creste si nu stiu daca Loganul va tine pasul cu ele.

Iti urez decizie usoara!
minny
Dar Preferance, Laureate Plus, merita ? Sigur depinde de asteptari, buget, conditii de utilizare. O sa ai un topic doar cu pareri subiective! Parerea mea. Dar daca tot suntem la diverse se accepta, cred ... Eu zic ca merita un prestige - adica la banii astia e destula masina.
P.S. Mai bine ai face insa un poll ... Asa ar avea sens mai mult topicul.
AL
oare cate topicuri se vor mai deschide pe aceeasi tema?... cititi forumul ca abunda de informatii utile pentru o parere....apoi puneti intrebari punctuale pe fiecare problema... aici se inchide
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.