Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Piloti preferati in WRC 2007
DaciaClub - Forum Dacia > Alte discutii > Motor Sport > WRC
cri123
Mie unul imi place Loeb, asta dupa ce Sainz a parasit WRC.
sorin_f39
Solberg e favoritul meu dintre pilotii in activitate.
Insa voi fi toata viata fan Makkinen si Sainz.

Iar la constructori, imi doresc enorm sa vad o Lancia alergand in WRC.
cri123
Ehee, imi aduc aminte cu nostalgie de Celica lui Sainz, precum si de Makkinen cu al lui Mitsu... Vremea Lancia Delta Integrale nu am prins-o, cred ca eram prea mic sa imi amintesc. Dar e faimoasa pentru ce a facut prin WRC.
sorin_f39
Eu eram mic cand (inca) alerga Lancia in mondialul de raliuri. Am insa multe filmulete, poze etc despre acele vremuri. Pe de alta parte, imi plac foarte mult ALFA Romeo si Lancia (exceptand Ferrari) si de aceea imi doresc sa vad Lancia din nou alergand.
Ar da o alta culoare campionatului. Acum, cu revenirea financiara a lui FIAT, se incearca si revigorarea marcii Lancia. Poate, in viitor, cine stie......
memyselfandI
L-am votat pe Manfred Sthol fiind cel mai bine titrat pilot privat din wrc. Si nu e chiar simplu.
Dealungul istoriei preferatii mei sunt: Mc Crash pt stilul lui all or nothing, Jean Ragnotti pt ca mergea cu clio williams ca cu o " integrala" si desigur toti cei din Group B !
Umbla o vorba cum ca in '85 navigatorii aveau mari dificultati de dictare pe probe din cauza vitezei naucitoare a bolizilor de grupa B.
sonkyR19
in anii 80 bolizi de grupa B bateau bolizi de F1 la ei acasa ,adica pe circuit,cine nu-si aminteste de audi quatro de lancia S4,eram eu bebel atunci da ce vremuri erau ,
Mie imi place Mr Hollywood stye sa se vanda face spectacol ,loeb e prea precis ,iar gronholm stye sa mearga ......

Sunt fan subaru ,dar lancer evo 6,5 tommy makinen edition e visul meu .
Profetu13
Gardemeister e omu meu ...
Solon
Loeb!
De la inceput, de cand dadea cu masina in garduri! biggrin.gif
Pe locul 2 Gronholm, asa ca anul asta oricine iese campion imi convine!
b76bgaarh
NICI UNUL TIN CU ECHIPA............FORD.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.